Mūžībā devies mākslinieks Imants Kalniņš. Atvadīšanās – 8. decembrī

(14.11.1935 – 03.12.2022)

Mūžībā devies gleznotājs Imants Kalniņš. Ražīgajā mākslinieka darba mūžā radīti simtiem darbu, viņa glezniecībā centrālā vieta nešaubīgi piederējusi dabai, īpaši tuvākās apkārtnes tēlojumam – Tukuma, Raudas, Milzkalnes apkārtnei, bet pāri visam – jūrai, tostarp Kurzemes jūrmalai. Spēcīga, bangojoša un vienmēr mainīga jūra ir tas tēls, kas vienmēr atpazīstami saistīsies ar Imanta Kalniņa glezniecību.
Mākslinieks dzimis Madonas rajona Liepkalnes pagastā, bet kopš 1973. gada vasarās dzīvoja Smārdes pagastā, kļūstot par aktīvu Tukuma mākslinieku grupas dalībnieku un piedaloties kopīgi rīkotajās izstādēs. Tieši viņš pirms 50 gadiem kā būvinženieris uzņēmās rūpes par mākslas salona izveidi Tukumā, ko pazīstam kā galeriju «Durvis».
Bērnībā aizsākusies interese par mākslu, bet tai bija iespējams pievērsties tikai pēc atgriešanās dzimtenē no izsūtījuma Sibīrijā (1949-1957). Sibīrijas rūdījums lika Imantam Kalniņam vispirms apgūt maizes arodu un nostāties uz kājām, interesi par mākslu atstājot otrajā plānā. Pēc studijām Latvijas Lauksaimniecības akadēmijā viņš ieguva inženiera-hidrotehniķa profesiju. Viņu kā ļoti zinošu, godīgu un principiālu savas profesijas pārstāvi pazina gan agrofirmā «Latvija», gan Engures pagasta padomē. Viņa inteliģence, pilsoniskā stāja un smalkā humora izjūta palīdzēja saziņā ar visiem – kolēģiem, būvniekiem, māksliniekiem, izstāžu kuratoriem.
Kopš bērnības izsapņotajā glezniecības pasaulē Imants Kalniņš uzdrošinājās iesaistīties tikai vīra gados, kad jutās pietiekami neatkarīgs. Laikā no 1967. līdz 1988. gadam viņš apguva glezniecību mākslinieka Aleksandra Zviedra vadītajā studijā. Viņus abus vienoja gan glezniecība, gan jūras braukšana, tāpēc likumsakarīga bija pievēršanās jūras gleznojumiem. Imants Kalniņš ir piedalījies 5. Republikas marīnistu darbu izstādē (1972) un republikāniskajā izstādē «Rudens-75», visās Tukuma mākslinieku grupas izstādēs, kā arī daudzās mākslas izstādēs Latvijā, Polijā, arī Maskavā un citur.

Atvadīšanās no mākslinieka 8. decembrī 12.00 Sēru namā Pauzera ielā, Tukumā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *