«Lindstrom Prodem» paplašina ražotni un kāpina ražošanas jaudas

Vakar, 11. septembrī, tekstila nomas uzņēmums «Lindstrom» Tukumā aicināja viesus, lai atzīmētu uzņēmuma 175. gadskārtu un iepazīstinātu ar darba apģērbu ražotnē «Lindstrom Prodem» šogad paveiktajiem darbiem.

Septiņas jaunas darba vietas

Kā stāstīja SIA «Lindstrom Prodem» izpilddirektors Gusts Dzenis, svarīgākais jaunums ir tas, ka pēc pārbūves ražotnes telpas palielinātas par 863 m², un vēl izbūvēta 167 m² liela piebūve, kas 2024. gadā ļaus kāpināt ražošanas jaudas par vidēji 20%: “Mēs efektīvāk pārkārtojam piegriešanas departamenta darbu, kam esam ierīkojuši jaunas telpas 1. stāvā, un līdz ar to tas būs visa epicentrā. Vēl līdz ar paplašināšanos izveidotas septiņas jaunas darba vietas. Esam ierīkojuši jaunu piegriešanas automātu, lai varētu sākt sadarbību ar «Lindstrom» Ziemeļeiropas ražošanas centru un lielākā apjomā piegriezt darba apģērbus, kurus sašūs citās struktūrvienībās. Vaicāts, kāpēc ne uz vietas, G. Dzenis skaidroja, ka šuvēju Tukumā trūkst, jo vairāki uzņēmumi cīnās par vieniem un tiem pašiem darbiniekiem. Mēs ņemam darbā jaunus cilvēkus un apmācām uz vietas. Tas, protams, prasa laiku – aptuveni pusgadu vai vairāk, bet tā iegūstam jaunus darbiniekus. Kopumā mums ir 148 darbinieki, bet vēl visas pozīcijas nav aizpildītas, tā kā nākotnē tuvosimies 160 darbinieku skaitam. Esam gandarīti, ka mums nav lielas kadru mainības – vidējais darbs stāžs ir četri gadi, un, tā kā sākām strādāt 2017. gadā, tas ir labs rādītājs.”

Jāpiebilst, ka, domājot par darbiniekiem, uzņēmumā ir paplašinātas garderobes, jo uzņēmuma sākumā strādāja 90 šuvējas, attiecīgi paplašināta arī virtuve un ēdnīcas telpas – iegādātas jaunas mēbeles un inventārs, lai darbinieki varētu ērti pusdienot.

Auduma pārpalikumus – pārstrādās

Vēl, kā stāstīja izpilddirektors, ir paplašināta noliktava, lai uz vietas būtu tie audumi, kas ikdienā būtu nepieciešami darba apģērba saražošanai: “Mums jābūt gataviem ātri – nereti pat vienas dienas laikā – izpildīt pasūtījumu. Gadā tā saražojam ap 200 000 dažādu apģērba vienību. Un vēl atsevišķa telpa atvēlēta auduma atlikumu sašķirošanai un presēšanai, lai tālāk tos nosūtītu uz Somiju pārstrādei. Tas ir mūsu lielākais jaunums. Šobrīd lielākā daļa šo atgriezumu visā Eiropā nonāk izgāztuvēs vai dedzināšanā, bet «Lindstrom» ir izveidojis sadarbību un investējis uzņēmumā «Rester» Somijā, kur šiem piegriešanas atlikumiem iedos otro dzīvi, vai nu ražojot audumu vai izolācijas materiālus.”

 

Vairāk lasāms otrdienas, 12. septembra laikrakstā ŠEIT========>>>>>>>>>>>>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *