Attēlam ir ilustratīva nozīme

Līdz ar malku, arī kaķu smaka…

Lasītājas jautā: – Kā likvidēt kaķu urīna smaku? Man ir problēma – smird visa virtuve… Tas tāpēc, ka malku, kas glabājas šķūnītī, regulāri apčurā kaķi. Mums sētā nāk ļoti daudz svešu kaķu, kurš blakus mājā piebaro. Pavasarī arī bija šķūnī sabērnojušies, nu arī tie ir lieli… Lai nu kā ar tiem kaķiem, bet es to smaku vairs nevaru izturēt. Zooveikalā pārdod dažādus līdzekļus, ar ko it kā kaķus var atbaidīt. Cik es tos esmu pirkusi, žogu un malku apsmidzinājusi!… Nekas nelīdz. Varbūt ar jūsu starpniecību izdosies gūt kādu labu ieteikumu? – tā jautāja mūsu lasītāja rubrikas «Otrdienas sarunas» ietvaros.

Redakcija: lai noskaidrotu, kas ir labākais līdzeklis šādā likstā, sazinājāmies ar veterinārārsti Solvitu Zvirgzdiņu. Viņa skaidroja, ka kaķa urīns ož ļoti spēcīgi, jo tā sastāvā ir šādi elementi: urohroms (atbild par urīna krāsu, tas ir diezgan viegli iztīrāms ar ziepēm), urīnviela (labi šķīst ūdenī, līdz ar to no tās atbrīvoties ir diezgan vienkārši) un urīnskābe – mikroskopiski kristāli, kurus grūti saskatīt: ”Un, lūk, urīnskābe nešķīst ūdenī, bet sadalīšanās laikā izdala asu “kaķu” smaku. Ir jāatceras, ka izkaltusi urīnskābe draudus neradīs, bet, tiklīdz notiek saskare ar mitrumu, smaka kļūst ļoti spēcīga, līdz ar to vislielākā cīņa jāvelta tieši urīnskābes iznīcināšanai, izmantojot dažādus mazgāšanas līdzekļus, kas nomāc smaku…” Jā, veterinārārste piekrīt, ka nekādi pūšamie līdzekļi, kas nopērkami zooveikalos, kaķus neatbaidīs, un vienīgais risinājums, ko viņa piedāvā, tas ir kaķus izķert un sterilizēt – tad arī smaka vairs nebūšot tik spēcīga. Tukumā tādu pakalpojumu sniedz Tukuma patversme, bet Kandavā ir iespēja sazvanīt pašvaldības policiju un pieteikt klaiņojošu dzīvnieku. Tālāk notiekot notveršana un sterilizācija.
Jā, ir dzirdēti arī dažādi dabiskie līdzekļi, arī internetā ir padomi, kā atbaidīt kaķus no konkrētām vietām. Lielākoties tiek pieminēts vai nu etiķis, vai arī dažādas citrusu ēteriskās eļļas.

 

Komentāri

     1. acīmredzot par maz ēdis , preteklītis, nav brīnums ka cilvēce mocās,ja cilvēkam dots prāts,bet tas ir vājš

       1. Jā, bet nāc anonīmi drst internetā 🙂
        Tevi jau vienreiz no šejienes patrieca – vēl par maz?

   1. L39 pār kaķi vari savu varenību parādīt???Tu pat publiski nekaunies parādīt,ka esi mīkstais!

    1. Viņš joprojām raustās pateikt savu vārdu un uzvārdu 😀 Saprot, ka pa tauri ātri izgrābs, tapēc arī te slapstās…

 1. Visas tās kaķu barotājas vajag sodīt. Gribi kaķi turi pie sevis un rūpējies par to, ieskaitot sterilizāciju. Savādāk sanāk, ka tās aptrakušāsa kaķu vecenes nodarbojas ar nelegālu kaķu pavairošanu. Kaitīgu radījumu atbaidīšanai ir ultraskaņas ierīces, noliec tādu šķūnī un kaķi tuvumā nerādīsies. Tiesa gan, tās ierīces nav lētas.

  1. Kāku vairotāji ir bezatbildīgi līdzcilvēki, kaķis ir mājdzīvnieks, nevis iznācis no meža. Labi ka ir cilvēki kuri pabaro un nesper ar kāju. Pamuļķie cilvēki paņēm, apnīk un izmet uz ielas.

   1. Ja kaķis ir mājdzīvnieks , tad viņam jādzīvo mājā nevis jāparazitē visās vietās.
    Ar kaķu piebarošanu vien ir par maz , vēl viņus vajag sterilizēt.
    Ja tikai piebaro kaķus , tad tas ir tikpat bezatbildīgi kā izmest.

    1. Kaut kas stulbs, kaķis nevar izvēlēties kur dzīvot mājās vai pagrabā. To atbildību cilvēcei jāuzņemas. Tāpat kā sterilizāciju un visu pārējo. Cilvēks taču lepojas ka māk izspļaut nievājošus komentārus, vadīt auto, uttt, bet ar to vien par maz.

  2. Nopirku pa dārgu naudu to ierīci! Kaķim zem astes! Beru kafiju tīrā veidā, sausu, nevis biezumus un asos maltos piparus! Kādu brīdi palīdz, tad atkal jaatjauno!

 2. Klaiņojošie kaķi ne ar ko neatšķiras no žurkām, kuras var izķert bez problēmām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *