Attēlam ir ilustratīva nozīme

Kurš tīrīs pilsētu?

Tukuma pilsētas teritorijas uzturēšanas un labiekārtošanas darbu konkursa uzvarētājam SIA «Hagberg» jau no 1. janvāra bija jāsāk strādāt, taču konkursa iznākumu otrs pretendents – SIA «Clean R» – apstrīdēja, vēršoties ar sūdzību Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB) un norādot, ka konkursa uzvarētājs ir piedāvājis pārāk zemu cenu un visdrīzāk pēc gada prasītu pašvaldībai papildu līdzekļus līguma izpildei. Jāpiebilst, ka konkursa uzvarētājs piedāvāja vienas vienības cenu par 66 629,08 eiro bez PVN, bet otrs pretendents – 91 215,52 eiro bez PVN.

Liek atcelt lēmumu

Kā, izskatot sūdzību un atsaucoties uz Publisko iepirkumu likuma 53. panta pirmo daļu, norāda IUB iesniegumu izskatīšanas komisija – ja piedāvājums konkrētam publiskam būvdarbu, piegādes vai pakalpojuma līgumam šķiet nepamatoti lēts, pasūtītājs pieprasa skaidrojumu par piedāvāto cenu vai izmaksām. Likums pieļauj skaidrot gan ražošanas procesu, būvdarbu metodes vai sniedzamo pakalpojumu izmaksas, gan izraudzītos tehniskos risinājumus un īpaši izdevīgus būvdarbu veikšanas, preču piegādes vai pakalpojumu sniegšanas apstākļus, kas konkrētajam pretendentam ir pieejami, gan arī piedāvāto būvdarbu, preču vai pakalpojumu īpašības un oriģinalitāti un citus risinājumus, kas var padarīt piedāvājumu lētāku.

Tomēr, kā norāda IUB – ja iepirkuma komisija atzīst par uzvarētāju pretendentu, kurš iesniedzis nepamatoti lētu piedāvājumu, tas iepirkumā ir saistīts ar paaugstinātu pasūtītāja risku, jo uzņēmējs var nespēt izpildīt iepirkuma līguma noteikumus. Tādēļ pasūtītājam ir jāizvērtē piedāvāto līgumcenu pamatotība un jāizslēdz no dalības iepirkumā tie pretendenti, kuru iesniegtie piedāvājumi ir nepamatoti lēti. Kā secināms no IUB lēmuma, pasūtītājs (pašvaldība) bija uzvarētājam lūgusi skaidrot izmantojamo tehnikas un darbinieku skaitu pozīcijās – “Ietvju, laukumu un skvēru kopšana”, “Apstādījumu kopšana un veidošana” un “Traktortehnika ar mucu apstādījumu laistīšanai”, kā arī skaidrot, vai uzvarētājam ir kādi īpaši izdevīgi pakalpojumu sniegšanas vai tirgus apstākļi, sadarbības līgumi, vienošanās u.c., kas dod tam iespēju piedāvāt finanšu piedāvājumā norādītās cenas, kas ir būtiski lētākas par otra pretendenta cenām. Pēc saņemtā skaidrojuma pašvaldība vēlreiz bija pieprasījusi informāciju, uz ko saņemts papildu skaidrojums. Pārbaudot uzvarētāja finanšu piedāvājumu, IUB secina, ka pasūtītājs ir pamatoti vairākkārt pieprasījis sniegt skaidrojumu par iepriekš minētajām izmaksu pozīcijām, tomēr pēc IUB secinātā – uzvarētājs nav sniedzis būtisku papildu informāciju, kas atspēkotu iepirkuma komisijai radušās šaubas.

Pārmetums izteikts arī pašvaldības iepirkumu komisijai, kas piedāvājumu vērtēšanas protokolos un savos paskaidrojumos nav iekļāvusi konkursa uzvarētāja sniegto skaidrojumu izvērtējumu. Tāpēc IUB nolēma aizliegt pasūtītājam – Tukuma novada pašvaldībai – slēgt iepirkuma līgumu ar atklātā

konkursā noteikto uzvarētāju un atcēla iepirkuma komisijas lēmumu par

konkursa rezultātiem. Tukuma novada pašvaldībai tika uzdots trīsdesmit darbdienu laikā no lēmuma paziņošanas dienas novērst iesniegumu izskatīšanas komisijas konstatētos pārkāpumus, atkārtoti izvērtējot konkursā iesniegtos piedāvājumus.

 

Plašāk lasāms otrdienas, 7. februāra laikrakstā ŠEIT==========>>>>>>>>>>>>>

Komentāri

 1. Lai Jošua stāv frejai klāt! Esiet dabiski! Puteklis-tas ir sentēvu kods, kas ierakstīts putekļa hromosomā! Visi koka dieviņi ir pret! Visam ir jābūt dabiskam un latviskam! Sūnām dzīvi! Slava koka dieviņiem!
  Ar cieņu, Skolnieciņš
  skolnieciņš kas skolnieka dēls.TM

  1. Skolnieciņš saka: 09.02.2023 19:03 Padomijas gados šādi marginalizēja disidentus. Disidentiem piedēvēja apkaunojošas, tizlas un kriminālas lietas, ko disidenti patiesībā neveica, bet pēc tam disidentus sodīja un par disidentiem smējās. Tagad tu padomju garā izsmej dievturus. Tas ir pretīgi.
   Visi tie zaimi, kurus tu raksti, bija padomijas gados (okupācijas varas laikā). Neko jaunu tu neesi izdomājis, tās pašas metodes, lai slāpētu, dzēstu nevēlamu un netīkamu viedokli izmantoja arī padomijas laikā. Tu esi komunisma atraugas reinkarnācija, sovoks (padomija) no tevis dvašo.

 2. clean r banda ja bez darba netiks atstāta, bet ka tik nesanāk tā, ka tas pats Hagberg būs īstais uzkopējs – apakšuzņēmēja statusā, viegla matemātika cik liekas štukas abiem būs ķešā…

 3. nu kāda starpība kā tas ierakstīsies savā piedāvātajā cenā, mums kā viņu finansētājiem interesē maksimāli lēts piedāvājums. Kvalitātes noteikumi ir atrunāti, un šaubos ka tīri r darīja vairāk un labāk par līgumā atrunāto. Ja nespētu pildīt savas saistības tad zaudētu gan garantijas gan būtu iespējams piedzīt zaudējumus, starpība ir liela.Te ir skaidri redzams “lobijs”.

 4. Mūsdienās viss ir tik samudžināts, ka neviens neko vairs nesaprot. Visi kaut ko shēmo. Viens otram ir apakšuzņēmējs… nu nav normāli, ja tukumnieki tīra Dobeli un dobelnieki Tukumu(nejauši izvēlēts piemērs). Vietējiem cilvēkiem jāļauj strādāt savā pilsētā, novadā. Kopumā katrs pats ar savu attieksmi un izvēli esam atbildīgi par savu ielu, pilsētu, novadu.

  1. Diemžēl to visu nosaka iepirkuma likumi, kuri ir tā samudžināti ka pašiem izstrādātājiem laikam nav skaidrs kas un kā ,kādi juristi tādi likumi utt.līdz ar to rodas shēmas un shēmotāji bariem 🙁 protams no visa tā murga cieš patērētāji

 5. Tukums ,mjaaaa, nu nav ko teikt, vārdu trūkst ! Normāla vadība būtu noslēgusi papildvienošanos ar esošo apsaimniekot.un viss oki, tiesājieties cik ilgi gribas, bet tas tak nav Tukumam, mums vajag visu sagraut un tad domāt ko darīt, kurš tīris utt.
  Šodien redzu info izrādās esam pasūtījuši kārtēja miljonu skapja rekonstrukciju , nu jau Raiņa ģimnāzijas,tas nekas ka pilsētai nav nekā kas piesaistītu uzņēmējus kuri nes pienesumu pilsētai, novadam, līdz ar to nodokļus par kuriem tad arī stutēt visu pārējo. Tukumam no tā visa nav nekā . Tie paši jaunieši ( jo sevišķi ar gaisām galvām )pēc šo skolu beigšanas būs prom no šis pilsētas, jo jaunatne ja ir intelektuāla nebūs ar mieru sēdēt mājās pie TV utt.utt.bet vispār jau bezjēdzīgi kaut ko bilst, jo nu jau gadu desmitiem pils.iedzīvotāju vēlmes netiek ņemtas vērā ne par 1 %, jāpriecājas ka mani bērni neaug šini pilsētā kura labi der tikai pensionāriem.

 6. nu tad dzīvo citā pilsētā, ja šī tev nepatīk!! Cilvēki paši veido vidi, kurā tie dzīvo – kurnēt jau mākam visi!!! Sāc ar SEVI!!!

  1. Ha ha jāsmejas,ko tad paši būtisku varētu bez vietejās varas izveidot ,varbut kulturas namu uzcelt:):)

 7. Kas tāds slikts ir iekš TV? Tur ir ļoti daudz labu un izglītojošu raidījumu. LTV1 un LTV7 ir fenomenāli krāšņs saturs sevis izglītošanai. Komentētājs Ja gans laikam tikai šovus lupī, tāpēc ir aizdomu pilns, ka TV saindēs gaišos bērnus. Mācies atlasīt graudus no pelavām, kritiski pavērtē, ko pats skaties, pirms norej TV.

 8. Nu nav brinums ka sakot no janvara sakuma,sniega laika ir IPASI drausmigi.. vnk riebjas tas Clean R,pasi normali nestrada un citiem nelauj.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *