Ekrānšāviņš no Tumes jauktā kora koncerts «Gaismā»

Kormūzikas balvas nominantu vidū – arī mūsējie

16. janvārī atklāti pirmās Kormūzikas balvas nominanti deviņās kategorijās, kā arī nosaukts balvas par mūžā ieguldījumu laureāts – to saņems Pirmajai Kormūzikas balvai pieteikti 116 pretendenti deviņās nominācijās – gada koris, gada kora vadītājs/-a, gada balva par mūža ieguldījumu kormūzikā, gada jaunrade kormūzikā, gada kormūzikas ieraksts, pārsteigums kormūzikā, gada kultūras, izglītības iestāde, kultūrvieta Rīgā.

Balvas mērķis ir izcelt izcilākos sasniegumus kormūzikas nozarē, jaunradē, kā arī pedagoģiskajā darbā 2023. gadā. Pretendentus vērtēs žūrija jeb pieci nozares profesionāļi – diriģenti Andris Veismanis, Ainārs Rubiķis (žūrijas priekšsēdētājs) un Jānis Ozols, muzikologs Orests Silabriedis un komponiste Selga Mence.

Nominācijā «Gada kormūzikas koncerts, uzvedums, notikums ārpus Rīgas» vērtēti II Virsdiriģentu svētki Irlavā un Tumes jauktā kora Ziemassvētku koncertu «Gaismā».

Par veikumu nominācijā «Gada jaunrade kormūzikā» nominēts komponists Valdis Zilveris par darbu «Ziemassvētku kantāte» – šo kantāti ar Sarmas Upeslejas vārdiem 2023. gada 8. janvārī Tukuma evaņģēliski luteriskajā baznīcā atskaņoja absolventu koris «Savējie» (diriģentes Dace Perševica un Andra Vilkauša) – diriģentes un skolotājas Rasmas Valdmanes piemiņai.

Savukārt «Gada pārsteigums kormūzikā» ir arī mūsu diriģenta Rūdolfa Bacāna organizētais «Rekonstruētais 1993. gada Dziesmu un deju svētku noslēguma koncerts «Atta» centrā». Jau zināms, ka nominācijā «Mūža ieguldījums» balva tiks pasniegta diriģentam Jēkabam Ozoliņam, bet nominēto vidu bija arī Irlavas koris. Balvas nomināciju “uzvarētājiem” tiks pasniegtas 20. janvārī Mežaparka Lielās estrādes Kokaru zālē.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *