Avots: google.map

Ko darīs ar agrāko Tukuma 2. vidusskolas mazo skolu?

Šādu jautājumu bija uzdevuši laikraksta lasītāji. Un to uzdevām 19. decembrī Tukuma novada domes preses konferencē, kurā piedalījās sabiedrisko attiecību speciāliste Sintija Zekunde un pašvaldības vadītājs Gundars Važa.

G. Važa skaidroja, ka šobrīd vēl šajā ēkā strādā bērnudārza «Vālodzīte» administrācija: “Viena no versijām ir, ka tur varētu būt Tukuma jauniešu centrs, taču līdz galam vēl tas nav izlemts, jo šis jautājums ir saistīts ar Izglītības pārvaldes un bibliotēkas telpu nomu ēkā Šēseles ielā 3, kur līgums beidzas nākamajā gadā. Plānojam šo jautājumu pārrunāt nākamā gada februārī. Līdz ar to ir jātiek skaidrībā vēl ar daudziem citiem jautājumiem, un tad varēs lemt, kurai iestādei atvēlēt ēku Spartaka ielā 2a.”

Jādomā par mēbelēm un teritorijas labiekārtošanu

Bērnudārza «Vālodzīte» pārbūve notiek ļoti labā tempā, taču vienlaikus, kā skaidroja G. Važa, ir iecerēts labiekārtot arī iestādes teritoriju: “Gribam sakārtot «Vālodzītes» nojumes, kas jau laika gaitā ir nolietojušās, un vēl to segumu, taču tam vēl nepieciešams projekts, jo šī sadaļa bērnudārza ēkas pārbūves projektā nebija iekļauta.” Vaicāts, kā veicas ar mēbeļu iepirkumu, pašvaldības vadītājs skaidroja, ka ar to ir problēmas – sākumā bijusi doma iegādāties mēbeles, izmantojot vienotajā iepirkuma sistēmā iekļautos piedāvājumus, taču tas nav bijis iespējams, līdz ar to 18. decembrī izsludināts atsevišķs konkurss.

Komentāri

  1. Nu protams, sadalīsim pimpi 3 daļās, lai ilgāk var nosūkāt! Kā var neiekļaut projektā arī nojumes, kur vēl atsevišķi mēbeles!?

  2. Tur jāierīko slēgta palāta Skolnieciņam, kur spēlēties ar saviem ku-kū dieviem.

  3. vajadzētu atgriezties pie galvenā jautājuma – kā izmantot ēku Spartaka ielā 2a… Un tūlīt pēc tam pacelsies arī jautājums, kā būs ar ēku Šēseles ielā, kur telpas īrē vairākas pilsētai un pašvaldībai vajadzīgas iestādes. Var jau teikt, ka šī ēka ir privātīpašums un par to, vai tā stāvēs tukša un īpašniekam ienākumus nesīs vai nenesīs, mums nav nekādas daļas… Tomēr Kampara īpašuma telpas taču ir atbilstošas un ērtas gan bibliotēkas vajadzībām, gan izglītības iestādei, gan arī tā atrodas apmeklētājiem ērtā vietā… Pašlaik tajā viss IR (attiecīgs interjers, aprīkojums, iekārtojums), nav kauns to rādīt arī viesiem un organizēt pa kādai konferencei un citiem kamerpasākumiem… Un saistībā ar to īpašniekam (Kamparam) tagad steidzīgi būtu jādomā, kā to telpu īrēšanu padarīt īrniekiem (pašvaldībai, kas ir ļoti stabils īrnieks) pievilcīgu un vilinošu. Labāk nopelnīt mazāk (varbūt pat maz!) nekā pilnīgi nemaz!!! Un, ja Kampara pelnīt gribēšana nepārsniegs veselo saprātu, bet novedīs līdz loģiskai realitātes izpratnei. Un tad viss, kas šajā Šēseles ielas ēkā ir tagad, varētu turpināt tur atrasties, bet Spartaka ielas ēkā tad nu tiešām varbūt varētu pārcelt mākslas skolu vai mūzikas skolu, vai jaunatnes centru, kurā tad arī varētu būt lielākas jaunrades iespējas… Jāsaprot, ka Šēseles ielas iestāžu “demontāža” un no jauna visa iekārtošana kaut kur citur (turklāt ģēogrāfiski ne tik izdevīgā vietā) arī prasīs naudu, turklāt sarēķinās ne jau pieticīgi! Bet tās nu ir tikai manas 1.janvāra pārdomas… Lielākoties un parasti jau uzvar mantrausība un nesaimnieciskums…

  4. reālos apstākļus ar mācību kopmītņu esamību Tukumā… Varbūt Tukumā ir pieprasījums arī pēc šāda servisa? Protams, tam tad būtu jābūt ideālā līmenī – ar personālu, kas visam seko, uzrauga un rūpējas… Galu galā varbūt pat 2. vidusskolai ir skolnieki, kuriem mājas ir tālu, un iespējas pārnakšņot, nebraucot uz mājām, būtu ļoti vēlamas, ir taču arī kāds tehnikums u.tml… Bet es tiešām nezinu, kā Tukumā ir ar šīm vajadzībām… Zinu tikai, ka Tukuma viesnīca ir maza, bet par tās noslogotību arī nav ne jausmas… Zinu, ka ir telpas dzīvojamā mājā, kas paredzētas kopmītņu vajadzībām, un tajās patlaban izvietoti ukraiņu bēgļi. Kaut kad jau šīs telpas atbrīvosies. Bet tās tad mierīgi var izmantot kā normālus dzīvokļus, varbūt – kā dienesta dzīvokļus Tukumam vajadzīgiem speciālistiem. Savukārt Spartaka 2a varētu būt viesnīca-kopmītnes skolu un tehnikumu audzēkņiem, un augstskolas studentiem. Un šī iestāde tad piederētu pašvaldībai, par ko nevajadzētu maksāt īri kādam privātajam…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *