Klapkalnciemā atvērta ūdenssportu dēļu ražotne

Gada nogalē Klapkalnciemā atklāta  moderna  SUP, sērfa un kaitsērfinga dēļu darbnīca – ražotne. Ražotnes saimnieks un projekta īstenotājs Larss Āboliņš pats jau kopš 16 gadus vecuma nodarbojas ar ūdens sportiem – sākumā ar vindsērfingu, vēlāk kaitsērfingu. Piedalījies arī starptautiskās sacensībās un vēlāk, apvienojot savu sportisko pieredzi ar inženiera zināšanām, sāka veidot prototipus un ražot šiem ūdenssportiem nepieciešamos dēļus.

Kopš 2012. gada, kad tika radīti pirmie dēļi ar zīmolu «Stradi» ir izgatavotie neskaitāmi prototipi, kas izpelnījušies atzinību no Baltijas labākajiem ūdensportistiem – sērferiem un wing supotājiem.

“Jaunā ražotne ļaus ražot lielāku apjomu dēļu un padarīt ūdenssportu pieejamāku plašākai  auditorijai, kā arī dos iespēju veikt arvien jaunas inovācijas”,  stāsta Larss Āboliņš, SIA «Tomato» valdes priekšsēdētājs.

Projekta ietvaros uzbūvēta darbnīca, kas aprīkota ar nepieciešajām ražošanas tehnoloģijām. Dēļi tiks ražoti gan iesācējiem, gan profesionāļiem.

“Sporta inventāra ražošanai ir noteikta specifika – katram sportistam ir savs svars, sportošanas specifika un sportošanas līmenis, kas rada nepieciešamību pēc klientam individuāli  izveidota dēļa. Izmantojot savu 10 gadu laikā uzkrāto pieredzi dēļu radīšanā, 3-d modelēšanā, zināšanas kompozītmateriālu tehnoloģijās un CNC darbagalda efektivitāti, varēsim radīt dēļus un inventāru, kas būs pielāgoti katra klienta vajadzībām,”  stāsta Larss Āboliņš.

Projekts realizēts BDR «Partnerība laukiem un jūrai» sabiedrības virzītas vietējās attīstības (SVVA) stratēģiju īstenošanas ietvaros. Tapis sadarbībā ar Lauku Atbalsta Dienestu un Eiropas fondu līdzfinansējumu, ieguldot vairāk nekā 100 000 eiro (LAD atbalsts «Sporta inventāra ražošanas darbnīcas izveidošana Klapkalnciemā» projekta nr . 20-08-FL01-F043.0204-000001.)

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *