«Ķinkatās» uziet karavīru mirstīgās atliekas

Jau augustā Tukuma novada pašvaldība pieņēma lēmumu demontēt piemiņas akmeni Jaunsātu pagastā, pie «Ķinkatām», kas pēc kara bija uzlikts Sarkanās un vācu armijas kauju vietā un ko valsts bija iekļāvusi demontējamo pieminekļu sarakstā, jo tajā iegravētie vārdi – «Mūžīga slava varoņiem, kas krituši par Padomju Dzimtenes brīvību un neatkarību» – bija padomju režīmu slavinoši.

Lai arī oficiālā informācija vēstīja, ka 70. gados te apglabātie karavīri pārapbedīti Irlavas Brāļu kapos, vietējie iedzīvotāji zināja stāstīt, ka nekāda pārapbedīšana patiesībā nav notikusi vai arī bijusi fragmentāra. Tāpēc 4. oktobrī, tiekoties Latvijas Brāļu kapu komitejas un pašvaldības pārstāvjiem, tika panākta vienošanās, ka sadarbībā ar meklēšanas vienību «Leģenda» tiks veikta šīs vietas pārbaude, un, ja tiešām tiks atrastas karavīru mirstīgās atliekas, tās tiks izraktas un pārapbedītas Irlavas Brāļu kapos. Šodien tika uzsākta mirstīgo atlieku meklēšana. Noņemot zemes virskārtu, līdz pēcpusdienai tika uzietas vairāk nekā 20 šajā vietā apbedīto karavīru mirstīgās atliekas, tomēr precīzu skaitu šobrīd ir grūti noteikt, jo vienā apbedījumā tika atrasti arī divu un pat trīs karavīru kauli. Kā stāstīja «Leģendas» vadītājs Tālis Ešmits, karavīri te apglabāti 1945. gada maija sākumā, kad šajā vietā kapitulēja vācu armija.

Komentāri

 1. tūlīt skolnieciņš, ka pavērs savas pērles 10 komentāru pa 100 rindiņām apjomā

  1. «Noņemot zemes virskārtu, līdz pēcpusdienai tika uzietas vairāk nekā 20 šajā vietā apbedīto karavīru mirstīgās atliekas, tomēr precīzu skaitu šobrīd ir grūti noteikt, jo vienā apbedījumā tika atrasti arī divu un pat trīs karavīru kauli.» Kāpēc viņus vajag pārapbedīt??? Viņi (vai viņas) mierīgi gulēja zemē visus šos daudzos gadus, pat padomju okupācijas varai bija nospļauties uz šiem kauliem, lai arī Padomju Krievija bija apmāta ar Otro pasaules karu. Protams, pēc Otrā pasaules kara par karu vispār nedrīkstēja runāt, citādi NKVD (čeka) savāks. Kompartija gaidīja to brīdi, kad liela daļa veterānu pēc kara nodzersies un tikai tad Maskavā sāka svinēt Pobedu!
   Es domāju, ka šos karavīrus vajag kremēt pēc sentēvu pagāniskajām tradīcijām. 20kg akmens sāls un liels ugunskurs viņiem derēs. Kaulos ir līdz 30% organisko vielu, kauli deg un gruzd. Tā kā viņus var nosūtīt pie sentēviem atkārtoti. Latvju zemei okupantu nekrotika nav vajadzīga. ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

   1. Pirmkart! Un kads bus Jusu komentars, ja pec kada laika meleoracijas darbu rezultata virs zemes paradisies cilveku kauli? Otrkart, tur bija apglabati ari lietuviesi, kas bija iesaukti SA…

    1. Komuņagu simboliku ir jāaizvāc! Nav ko žēlot komuņagas.
     Bez cieņas, Skolnieciņš

 2. Latviesiem driz sitadas izdaribas naks atpakal, jus pazemojat cilvekus kas nolika galvas par brivibu! tagad jau jums ir uber kruta briviba , amerikanu dirsu laizi 🙂 vai vismaz katrs desmitais amerikanis zin kur tada latvija alises brinumzeme eksiste – STULBENU BARS –

  1. Ritvars laikam gatavs krievam paņemt mutē,ka tik lēto gāzi dabūt!Iznīdēsim mazo Hitlera atdarinātāju un atkal viss būs labi!Pacieties mazais nodevēj!

  2. Ritvar, kāpēc Tu dzīvo Latvijā? Ja Latvija Tev ir tik nemīļa un nīstama, tad kāpēc nemeklē sev kādu citu valsti dzīvošanai? Piemēram, Krieviju. Dzīvo tur, kur esi laimīgs. Nemoki sevi! Lai veicas!!!
   Čemodan. Vokzal. Moskva.
   ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

 3. Namiņš deg, namiņš deg.
  Krimas tilts kā skaliņš deg.
  Krievi bēg, krievi bēg.
  Un kāds rašists Ellē deg.
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

 4. Даръя Дугина встаёт!
  Мост она подарвёт.
  Всю жизнь свою она не чуствовала вины.
  И терерь во имя Сатаны, мост она взорвёт.
  Ведь Дугина Даша в Аду стала каша.
  Ибо Сатана стал любовником её.
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

 5. Apsveicu visus mūsu warenās Rū tautiešus ar mūsu ģeniālā Rū dzimšanas dienu, mūsu Rū ir tik warena, cik ģeniāls ir mūsu dārgais Pū.
  Lai mūsu dārgajam Pū partijas mūžš un Krimas tilta nesatricināmība.
  Rū tā ir Pū, un Rū nav robežu, tāpat kā Pū ģenialitātei, jo tikai neizsakāma ģēnija prāts var vadīt pēc plāna un zaudējumu nav.

  1. Krimas tilts ir celts no betona un armatūras. Betonam degot ir raksturīgs termošoks. Pēc šāda ugunsgrēka betons kļūst trausls, tas drūp un plaisā. Betona mehāniskā izturība strauji krītas. Termošoks ir nepatīkama lieta. Krimas tilts var spontāni sabrukt ar visiem cilvēkiem uz tā. Bet vai rašisti ir cilvēki? Viņi vizuāli atgādina cilvēkus. Bet vai dvēselē viņi vel ir cilvēki? Vai cilvēks bez cilvēcības var saukties par cilvēku???
   ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙁
   Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

  1. Senie skandināvi savus karavīrus sadedzināja ugunskapos. Virsaišiem un priesteriem ugunskapi bija ļoti grezni, tajos pat līdzās aizgājējam sadedzināja dārgus sadzīves priekšmetus, kā arī ziedoja lopus (rituālā veidā tos nokāva par godu Skandināvu Dieviem un aizgājējam, pēc tam šie lopi bija dzīru mielasts). Būtu jauki šos Jaunsātu pagastā atrastos karavīrus apbedīt pēc seno skandināvu pagāniskās tradīcijas. Šie karavīri ir jāizrok. Pēc tam viņu kauli ir jāietin linu audumā (var būt arī kaņepju audums) un jāpārvieto uz ugunskura vietu. Taisa rituālo ugunskuru no 20 kubikmetriem sausas malkas. Vislabāk ir izmantot oša malku, jo osis ir skandināvu svētkoks (osis Igdrasils – pasaules koks). Kaulus apber ar sāli (derēs 20kg jūras sāls), kā arī apkaisa ar vērmeļu un asinszāļu buntītēm. Apkārt ugunskuram ar sāli zīmē rūnu apli. Aizdedzina ugunskuru. Skaita lūgšanas Dieva Lokija meitai nāves Dievietei Hēlai, kā arī Dievietēm Nornām: Urdai, Verdandai un Skuldai. Vēlāk pelnus savāc un izkaisa Daugavā var arī izkaisīt Rīgas jūras līcī.
   Ar patiesu dievbijību un pielūgsmi pret Skandināvu Dievu saimi un kara Dievu Odinu, Skolnieciņš
   ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
   Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
   Dievs Odins – Visa Tēvs – mūžam spēcīgs un neuzvarams.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *