Attēlam ir ilustratīva nozīme

Kas tā rēķinos par nomas maksu?

Lasītājs jautā: Dzīvoju Smārdes pagastā. Saņemot 2023. gada nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumu, kopā ar nodokli par zemi un ēkām tajā minēta arī maksa par zemes nomu. Summa nav liela, bet – izbrīnīja. Kas šī ir par maksu? Agrāk – arī iepriekšējā gadā – tāda rēķinos netika iekļauta.

Redakcija: Tukuma novada pašvaldības Īpašumu nodaļas vadītāja Maira Zonenberga skaidroja, ka tiem iedzīvotājiem, kam ir noslēgts līgums ar pašvaldību par mazdārziņu nomu, šī gada nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumā iekļauts arī nekustamā īpašuma nodoklis par mazdārziņu – 1,5% apmērā no zemes kadastrālās vērtības. Šādu kārtību nosaka likums «Par nekustamā īpašuma nodokli», kurā teikts: ”Ja persona lieto pašvaldības nekustamo īpašumu, tā arī maksā nekustamā īpašuma nodokli.”

Līdz ar to maksāšanas paziņojumā ir trīs daļas: nodoklis par dzīvokli, nodoklis par tam piekrītošo zemes daļu, kā arī nodoklis par mazdārziņu.” Vaicāta, kāpēc iepriekš paziņojumos nebija šāda maksājuma, M. Zonenberga skaidroja, ka iepriekš četros novados bijusi atšķirīga kārtība, kā šo nodokli piemēroja, piemēram, iekļaujot mazdārziņa zemes nomas maksā, vai arī, iespējams, mazdārziņiem to nepiemēroja. “No šī gada pašvaldība vadās pēc vienotiem saistošajiem noteikumiem, tāpēc tagad visi nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi tiek iekļauti vienā rēķinā, savukārt mazdārziņu un citiem zemes nomniekiem atsevišķi tiks izrakstīts rēķins par zemes nomu,” skaidroja speciāliste.

Komentāri

  1. Tā speciāliste kaut kā nepamanīja, ka zemes noma jau ir uzrādīta šajā rēķinā un jautāts par to. Tātad uz jautājumu neatbildēja, kaut izrunājās gari un plaši. Laikam Covid blaknes skārušas smadzeņu darbību.

    1. tas tieshi.skaidro speciaaliste.kautkaada riiga no vienas iestaades uz otru,kaa tur bija..hmm aa,una ahuuna ozola.nu ahuuna gudra,pat ahujenna.ka visadi ministri.te vinsh satiksmes,nakamgan vesliibas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *