FOTO: Agita Puķīte

Kāpēc nesavāc lietus ūdeņus?

Lasītājs jautā: – Kad Kurzemes ielā sāka būvdarbus, visiem stāstīja, ka tagad sakārtos lietus ūdens novadīšanu, un, galvenais, ka būšot pieslēgums pie sistēmas, kas izveidota Putniņu ielā. Mēs, protams, visiem darbiem cītīgi līdzi nesekojām, bet tagad redzam, ka Kurzemes ielas 2 pagalmā ir kļuvis sliktāk, jo pēc lietus tur veidojas peļķes. Un tad nu sanāk, ka iedzīvotājiem, kam te ik dienas ir jāstaigā, no visiem šiem darbiem ir palicis sliktāk nevis labāk.

Redakcija: Tukuma novada pašvaldības vadītājs Gundars Važa skaidroja, ka pagalmos visdrīzāk lietus ūdens kanalizācija nav ierīkota, vien ielikta savienojošā caurule no Kurzemes ielas līdz Putniņu ielai: “Mūsu mērķis bija novadīt lietus ūdeņus no Kurzemes ielas, lai tie mazākā apjomā lietus laikā nonāktu līdz dzelzceļa stacijai. Darbu gaitā mēs gan runājām, ka vismaz vienā vietā pagalmā vajadzētu ierīkot šādu lietus ūdens savākšanas gūliju, taču tai brīdī to neizdarīja. Var gadīties, ka visu rakšanas un asfaltēšanas darbu laikā ir pamainījies reljefs, un tāpēc arī ūdens krājas, taču šo vietu apskatīsimies un domāsim, ko darīt.”

 

Komentāri

 1. Tas pats ir pie mājas Kurzemes ielā 4! Liela peļķe ar blakām sausu notekūdeņu ražģi! Visi gājēji tagad mīcās pa zālāja malu-veidojot dubļus! Noparkojot auto pie mājas,jākāp līdz potītēm peļķē! Ziņojot iedzīvotāju konsultatīvajā padomē,saņēmām atbildi- Tukums ir mazā Venēcija! Jautri kad personīgi nav jāstaigā pa tādām “renovētām notekūdeņu” vietām! Tad jāsāk domāt-kas darīsies ziemā šādās vietā!?

 2. Gadi iet un kāpjam uz tiem pašiem grābekļiem, nerisinām problēmas kompleksi un nedomājam ilgtermiņā. Nav intereses ko atīstīt labi ilgtermiņā, viss ķepļep.

 3. Vienu sūda pagalmu nevar pienācīgi savest kārtībā? Meža ielā izbūvēja jaunu – perfekti! Krasta un Dārzniecības ieku krustojumā atjaunoja un paplašināja – ļoti labi! Pasakiet, kāpēc Kurzemes ielu pagalmi ir tāda mau***, kuros nav vietu visiem un vēl salauzt auto pilnai laimei

 4. Ūdens jau aiztecēs ,bet Talsu ielā pārrok ielu un mūlāpi uztaisa guļošo policistu,nu nemāk normāli noasfaltēt

 5. ‘Visdrīzāk’ speciālists visos jautājumos G.V. varēja aiziet un paskatīties būvprojektā vai paprasīt darbiniekam, kas strādā ar šo objektu, un tad sniegt atbildi nevis izteikt publicēšanai minējumus un pieņēmumus.

 6. Šis pagalms izskatās vienkārši nožēlojams- vai tiešām to beidzot nevar savest kārtībā?
  21 gadsimtā pilsētas māju pagalmā grants ar lielām bedrēm un metru dziļām peļķēm- neticami!
  Kāpēc Meža ielas vienas mājas pagalmu tiko skaisti nobruģēja? Iedomājieties- nobruģēja.. bet Kurzemes 2 nevar pat elementāri noasfaltēt..
  Kurzemes 4 pēc remontdarbiem veidojas “skaista “liela peļķe, notekrene par velti uzlikta jo nekas tur netek iekšā.

 7. Meža ielas ēku un pagalmu labiekārtoja,jo tur nedzīvo pilns ar veciem stagnātiem,kas negrib neko mainīt un kur nu vel par to maksāt!!!Ja ir normāli ēkas iemītnieki un savā starpā normāki komunicē un vienojas,tad to var izdarīt jebkurā pagalmā,tikai protams ne par velti!

 8. Ļoti dīvaini, ka par peļķi pagalmā atbild domes vadītājs. It kā darbinieku nebūtu. Un jā – atbilde nekāda, neko sksidri nepasaka.

 9. Malači Meža4 iedzīvotāji, paši saorganizējā, paši piedalījās ar līdzmaksājumu, un tagad pagalms kārtībā.
  Toties Kurzemes2 reptiļi gaida laimes lāci, kurš visu izdarīs viņu vietā un skauž par darbīgajiem.
  Visa avīze pilna ar Kurzeme2 gaudām par atkritumiem, peļķēm, bērni spēlē bumbu, sliktu siltummezglu un vēl nezin ko.

  1. Cik atceros no pirmsvēlēšanu reklāmām, izpilddirektors Liepiņš gānījās par rekonstrējamo Tukums-Kuldīga ceļu, ka pie viena nav sakātots gājēju un velosipēdistu ceļš no apļa līdz Tumei. Kas tad liedza Liepiņa kungam, kā saka pie viena, sakāŗtot arī pagalmu ūdeņu savākšanu ? Tikai lūdzu neatsaucieties uz dzīvokļu koppīpašnieku pienākumiem darīt to pašiem, jo , ja jau dome rok savas maģistrālās caurules caur šīm kopīpašnieku zemēm, tad tai pretī ir jādod arī kāds ieguvums šiem kopīpašniekiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *