Attēlam ir ilustratīva nozīme

Kādi jauniešu projekti atbalstīti Tukumā?

Tukuma novada pašvaldība informē, ka komisija ir izvērtējusi 9 iesniegtos  projektu pieteikumus Eiropas Sociālā fonda projektu konkursā «Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai», ko īsteno Izglītības kvalitātes valsts dienests. Tukuma novadā atbalstīti trīs projekti.

Biedrības «Levestes spicie» projekts «EsTev» radīts, lai 8 aktivitāšu dienās 20 5.-9. klašu skolēniem, to vidū 10  priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska grupas jauniešiem, piedāvātu neformālās aktivitātes ar mērķi izzināt, izprast, gūt iedvesmu, pilnveidot sevi, attīstīt sevi, redzēt plašāk, pievērsties aktīvam dzīvesveidam un gūt priekšstatu, ka cilvēks var būt ne tikai patērētājs, bet arī ražotājs. Projekts tiks īstenots sadarbībā ar Jaunpils vidusskolu, Jaunpils jauniešu domi, Jauniešu iniciatīvu centru «Jauniešu Jaunpils».

Biedrība «Latvijas Mazpulki» projektā «Vasaras skola 22» iekļāvuši aktivitātes, kurās jaunieši varētu iegūt komunikācijas, saskarsmes un sadarbības prasmes, informāciju, iedvesmu, kā arī piedāvā aktivitātes, kurās ar draugiem var dalīties dažādās prasmēs, kā arī paši organizēt aktivitātes sev un citiem, tādējādi attīstot iniciatīvu, uzņēmību, līderprasmes un sasniegumu motivāciju. Projektā plānota trīs dienu mācību/pieredzes ekskursija, kuras laikā reālā vidē tiks apgūtas zināšanas dažādos mācību priekšmetos. Kopumā plānots iesaistīt vismaz 22 unikālos dalībniekus, no tiem vismaz 14 no riska grupas. Projekts tiks īstenots sadarbībā ar Džūkstes pamatskolu un Zemgales vidusskolu.

Trešo projektu «Piedzīvojums ar haskiju mugursomā» sadarbībā ar Cēres pamatskolu plāno īstenot biedrība «Dodkepu.lv». Projekta mērķis ir paaugstināt priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska jauniešu motivāciju mācīties un veicināt līdzdalību ikdienas dzīvē, sniedzot iespēju ārpus stundu aktivitātēs izglītoties par apkārtējo vidi, izmantojot kamanu suņu sporta elementus. Jauniešiem piedāvājot kamanu suņu sporta aktivitātes, darbošanās ar Sibīrijas haskijiem sniegs iespēju pašrealizēties, socializēties un iegūt pārliecību par savām spējām mācību procesā. Projektā plānots iesaistīt 16 mērķa grupas jauniešus, no kuriem 8 būs no riska grupas.

Vienam projektam pieejamais finansējuma apmērs ir 4600 eiro un visa ši naudas summa 100% apmērā tiek nodrošināta no Eiropas Sociālā fonda piešķirtajiem projekta līdzekļiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *