Koks uz šosejas Rīga-Ventspils

Kā vējš pūtis Tukuma novadā

šodien, 17. janvārī, visā Latvijā spēcīgi pūta vējš, un vakarpusē bīstami apledoja ceļi – tik bīstami, ka «Latvijas valsts ceļu» ieteikums bija… nebraukt vispār. Vēl no rīta valstī zināmākais meteorologs Toms Bricis Latvijas televīzijā vēstīja, ka piedzīvojam janvārim visai neraksturīgus apstākļus, jo šogad piedzīvojam jau otro vētru, turklāt šoreiz tā, atšķirībā no daudzām citām reizēm, spēcīgākā ir tieši Rīgas jūras līča centrālajā daļā. Tādēļ lielākās brāzmas gaidāmas tieši Rīgā un Jūrmalā, kur jau pusdienas laikā tika izsludināts augstākais jeb sarkanais brīdinājums. Kā mūsu pusē? Pūta dūšīgi, koku zarus pluinīja un par varītēm gribēja apgāzt Tukuma Brīvības laukuma egle. Neizdevās! Bet citur novadā? Sazinājāmies ar pagastu pārvaldēm, lai skaidrotu, ko un vai janvāra vētra sastrādājusi mūspusē.

Kandavā

Kā pastāstīja Kandavas un pagastu pārvaldes vadītājs Jānis Mazitāns, par ievērojamiem postījumiem vismaz līdz vēlai pēcpusdienai neviens nebija ziņojis, taču ir krituši zari, tāpat kā vietām pilsētā norautas dekorācijas, kuras jau pamazām bija plānots noņemt. Vēl dažviet vējš papluinījis šķūnīša jumtu, bet visādi citādi – būves neesot apskādētas.

Piekrastē

Kā informēja pašvaldības vadītājs Gundars Važa, Ķesterciemā, dažviet Engurē un citviet piekrastē par diviem trim metriem izskalota piekrastes josla. Tiek plānots šīs vietas apsekot 18. janvārī.

Irlava/Lestene

Lielākie postījumi bijuši jau 14. janvārī, kad Tiļļu kapos un uz ceļiem bija sagāzušies koki, bet tie operatīvi novākti.

Sēme/Zentene

Viens koks, kā informēja pagastu pārvaldniece Silvija Rabkēviča, nogāzies Dreimaņu kapos, bet vēl viens uz Talsu šosejas, pie Jēču krustojuma, tādējādi nosprostojot satiksmi.

Slampe/Džūkste

  1. janvāra vējš nogāza vairākus lielos kokus pie Slampes kultūras pils, bet pašai ēkai norāva daļu jumta parapeta . Savukārt Džūkstes pagastā, kā stāstīja pagastu pārvaldniece Dace Pole, vairāki koki bija nogāzušies uz autoceļa Lancenieki-Džūkste, kur SIA «Rotas» bija sākušas to aizvākšanu.

Pūre/Jaunsāti

Arī šajā pusē, kā skaidroja pagastu pārvaldnieks Edgars Keirāns lielākie vēja postījumi nodarīti jau 14. janvārī, kad Abavniekos nogāzts viens koks, bet vēl viens – uz pašvaldības ceļa Pūres pagastā. Koks no ceļa operatīvi aizvākts, lai netraucētu satiksmei. Ūdens līmenis kāpis Abavas upē, līdz ar to ik pa laikam applūst ceļš, kas ved uz Jaunsātiem.

 

 

 

Liena Trēde, Agita Puķīte

 

Komentāri

  1. Vai Latvija nav vairs jāraksta ar lielo burtu?Ir tik kaitinoši lasīt ntz.

  2. Slampes koki, tas ir kauna traips atkal pagastam, ka kaut kas tiek darīts, bet ne līdz galam. Avīzē stāsta, ka tika pie kultūras nama stāvlaukuma attīrītas liepas, bet uz ceļa zari palika, turpat veci pīlādža zari, un tā viss centrs, smagās mašīnas brauc plēš tentus, uz uzņēmumu pie dzelzceļa tas pats, jau piektdien bija sagāzti koki. Nevajag Slampes pagastvecenei lielīties ar darbiem, ja tiek veikti ne līdz galam. Bet laikam valstī tāds stils.

  3. LVC – ceļi apledo tapēc iesaka nebraukt vispār! Iesaku jums pi…i beidzot sākt uzņemties atbildību!!!

  4. «Latvijas valsts ceļu» ieteikums bija… nebraukt vispār.
    —-
    veel ko tizlaaku nevareeji pateikt.pashi braukaa ar dienesta mashiinaam kur tik vien veelas.nav japerk ne riepas,nav jatere degviela,nav jaremontee.gaazh tikai saali un bojaa asfaltu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *