Kā svētkus Zantē svinēja /FOTO/

17.decembrī Zantes kultūras namā ar koncertprogrammu „SAJŪTI ZIEMASSVĒTKUS” viesojās grupa „Eridana” – mūziķi IVETA BAUMANE, ROBERTS PĒTERSONS un VIESTURS SAMTS. Koncertā skanēja gan mūziķu pašu sacerētas, gan visiem zināmas un iemīļotas Ziemassvētku dziesmas, kas patiesi uzbūra Ziemassvētku sajūtu un sasildīja klausītāju sirdis.

Mīļš paldies par skaisto un sirsnīgo koncertu Zantē!

Savukārt Ziemassvētku ballītē par dejotprieku gādāja grupa „Čirkainie”.

Paldies muzikantiem Jānim Narkevicam un Aldim Žimantam par jauko vakaru un lustīgām dejām! Paldies atsaucīgajiem dejotājiem!

 

21.decembrī, Ziemas saulgriežos, kopā ar folkloras kopu “Vācelīte” tika vilkts bluķis, lai visiem Zantes pagastā būtu svētība Jaunajā gadā. Tā kā šis ir gada tumšais laiks, kad saule ir redzama ļoti īsu brīdi, tad ar dziesmām un rotaļām tika daudzināta gaisma. Pēc Ziemas saulgriežiem saule sāk griezties uz gaismas pusi un dienas kļūst garākas. Neizpalika arī ticējumi un zīlēšana. Ikviens varēja ielūkoties nākotnē, izlejot laimīti no sveču vaska.

Paldies folkloras kopai “Vācelīte” un vadītājai Tairai Grošteinei par Ziemas saulgriežu ieskandināšanu un bluķa vilkšanas tradīcijas atgādināšanu!

Paldies skolas saimei par laipno sagaidīšanu pie ugunskura!

Paldies visiem, kas piedalījās bluķa vilkšanā!

23.decembrī Ziemassvētku vecītis aicināja pirmsskolas vecuma bērnus priecāties kopā pie svētku eglītes.

Paldies Zantes amatierteātrim un režisorei Antrai Grundmanei par jauko izrādi!

Paldies Zantes pagasta pārvaldes vadītājam Jānim Kālim un labsirdīgajam Rūķim par sarūpētajām saldumu paciņām bērniem!

Paldies Zantes pagasta bibliotekārei Irīnai Butai un Zantes pagasta sociālajai darbiniecei Ligitai Feldmanei par atbalstu un palīdzēšanu!

Komentāri

  1. Ticība ir laba lieta, jo ticība dot spēku cilvēkam dzīvot arī grūtos brīžos. Lai Dievi ir ar mums!

  2. Lai godāti senie Dievi un senās Dievietes šajos Ziemassvētkos! Svētīgus Ziemassvētkus! Laimīgu aizejošo 2022. gadu (tiem, kam tas bija laimīgs, bet pārējiem drosmi, spēku un izturību, izņemot krievus)!!! Ar mīlestību, Skolnieciņš

  3. Kristietība ir Baltu zemēs ienāca caur asinīm, badu, postu, karu un baltu tautu genocīdu. Kristietības vārdā krustneši un kristīgie misionāri veica prātam neaptveramus noziegumus mūsu zemē. Un man vienalga katoļu baznīca vai pareizticīgo baznīca. Okupantu veidojums ir okupantu veidojums. Bez cieņas, Skolnieciņš

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *