Kā Meteņdienu Zantē nosvinēja /FOTO/

9. februārī folkloras kopa “Vācelīte” kopā ar Zantes pamatskolas saimi nosvinēja Meteņdienu. Folkloras kopa skolā ieradās ar dzīparu bērzu slotiņām, ar kurām izstaigāja visas klases un izslaucīja visus negantumus, niķus, stiķus un sliktās atzīmes. Slotiņas pēc tam tika sadedzinātas ugunskurā, no kura varen liela liesma izvērsās.

Ar dejām un rotaļām tika dzīta prom ziema un aizbaidīti kurmji, tika minētas mīklas, atkārtoti Meteņdienas ticējumi un arī sniega-konfekšu bumbas lidoja pa gaisu.

Pēc lustīgas dziedāšanas un dancošanas tika baudīts Meteņa cienasts ar brangām rauga pankūkām un pīrāgiem, lai visi visu gadu būtu veselīgi un stipri. Skolas saimnieks bija parūpējies par gardu zāļu tēju, uz ugunskura vārītu.

 

Paldies folkloras kopai „Vācelīte” un vadītājai Tairai Grošteinei par Meteņdienas jampadraci un latvisko tradīciju atgādināšanu!

Paldies Zantes pamatskolas saimei – bērniem un skolotājiem par atsaucību!

Paldies par silto sagaidīšanu skolotājai Ingai Ozolai-Inkinai!

Paldies par sadarbību skolas saimniekam Agrim Kodolam!

Paldies par gardajām pankūkām saimniecei Initai Usai!

 

 

Komentāri

 1. Skatoties uz bildi Manii ieliist neparasts siltums kurs februara viduu silda vairak ka tropu saule.. skatoties uz ugunskuru un berniem kas pie ta sildas un ar dazadam aktivitatem atvadaas no ziemas.tas priecee..taa ir musu sencu tradicija un dzivesszina..jo visa dzive bija ciesi saistita ar saules celu laika ritejumu un dabu. ta ir musu latviskaa identitate.kuru nedrikstam .zaudet..kuru jaturpina ari musu berniem un nakamam paaudzem..un musu berni prot un turpina svinet gan ziemassvetkus gan lieldienas gan Janus mikelus martinus metenus….gustot gan prieku gan gandarijuma gan piederibas sajutu..veidojot izpratni par savas tautas kulturu tradicijam..sencu mantojumu.vairojot savas kulturas un gara bagatibas.ka muzigo turpinajumu..paldies Zante skolas saimei par jauko pasakumu.

 2. Viss mainas..kaut kas zuud un atkal rodas..mainas laikmeti.bet zeme griezas. Pa vecam…katram beigam ir jauns sakums. Nu gluzi kaa dzivibas un muzigaa turpinajuma aplim..kurs nedrikst zust…mes vel elpojam tauta dzivojam ..un kamer spesim iedegt jaanu un metenu uguskurus.ap to pucejot tautu..mes paliksim..jo tauta pastav tik ilgi cik tas valoda dziesma un kultura….passaglabasimies..mes bijam esam un busim .

  1. Diemžēl Jūs jāapbēdina – pēc 90 gadiem pie šībrīža dzimstības koeficienta nebūs vairs latviešu.

 3. Kristietības laikmetā ir no tautas apziņas izdzēsti senie Baltu tautu Dievi un Dievietes. Ir palikušas vien sekulāras, bērnišķīgas, infantilas, nenopietnas rituālās darbības.

 4. Mūsu senču pagānisms tiek sekularizēts. No mūsu senču pagānisma tika sistemātiski izņemti Dievi un Dievietes. Kristus kults pār mūsu senču pagānismu bradāja ar savām tupelēm. Negausīgi visu izbradājot. Bet 21. gadsimtā es varu izlabot to, ko sadarīja te krustneši un kristīgie misionāri 12. gadsimtā.

  1. Skolniecin siem svetkiem nav nekada sakara ar kristu..ta ir seno latviesu dziveszina..kaut kads sakars ari ar dieviem..ar maaru..bet vairak tos deveja par maatem..zemes mate juras mate meza maate.laimes maate.palasi ludzu dainu krajumus.kuraa apdzied latviesu tradicijas.un ne tikai..latviesi loti cienija un mileja dabu un visu dzivo kas apkart..

 5. Latviesi ir loti garigi bagata tauta jo mums ir vislielakais folkloras klasts pasaulee.pateicoties baronteva lielajam ieguldijumam tautasdziesmu pierakstisanaa..tautasdziesmas tradicijas un godi ir kulturas pamats..tautasdziesmas ir visu dziesmu sakne..mums ir unikali dziesmusvetki kadu nav nekur pasaulee.jo dziesma latvietim ir gara maize..mums ir jaani.vasaras saulgriezu svetki.kurus apbrino visa pasaule.daudz turistsu brauc tos skatities..mes tik maza tauta ar tik lielu garigo bagazu varam but lepni…metenus svin ari citas tautas..krieviem to sauc par maslanicu.

 6. Pie dievina gari galdi gari galdi tur sed pati milaa maara milaa maara..izrakstija saskaitija saskaitija atdod dieva rocinaa rocinaaai.nu dievini tava vara.tava vara.nu tavai rocinai…nu tavai rocinai pasas laimas atsledzina.dod dievin kalnaa kapt ne no kalna Lejina.dod dievin otram dot ne no otra miili lugt..(latviesu tautas dziesma.)

  1. Adel, dievturībā nav tāda Dieviņa-bezvārdīša. Kristietība ir Dievs bezvārdītis jeb ebreju cilts Dievs Jahve, kurš ir kā Voldemorts, kura vārdu nedrīkst teikt. Islāmā Jahvi sauc par Allāhu. Sātanismā Jahvi sauc par Sātanu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *