Lapmezciema-vecais-mols-saullekta_Autore-Marite_Melnika

Jūrciemu iedzīvotāju biedrība radījusi pirmo audio gidu Lapmežciema pagastam

Lapmežciema pagastā no 2023. gada 15. marta ikvienam pieejams audio gids jeb klausāmtakas, kuru pavadībā doties izzinošās pastaigās pa pludmali un cauri piejūras ciemiem.

“Daudzi iecienījuši mūsu ciemus pastaigām pie jūras un dabā. Mēs vēlējāmies radīt papildus aktivitāti, kas būtu reizē izklaidējoša, izglītojoša un palīdzētu vairāk iepazīt mūsu piejūras ciemus,” stāsta Jūrciemu iedzīvotāju biedrības “Labklājībai” vadītāja Dace Treimane-Freimane. “Audio gids pavisam noteikti ir ieguvums mūsu ciemiem. Tas piedāvā jaunu aktivitāti kā vietējiem iedzīvotājiem, tā tūristiem, turklāt – tādu aktivitāti, kas pieejama jebkurā gadalaikā, pilnīgi bez maksas ikvienam viņa viedtālrunī, gan latviešu, gan angļu valodā.”

 

Lai piekļūtu audio gidam, viedtālrunī jālejupielādē bezmaksas aplikācija “izi.travel” un meklētājā jāatrod Lapmežciema pagasts vai arī – jānoskenē maršrutu QR kodi. Tie pieejami pagasta teritorijā pie informāciju stendiem un Jūrciemu sociālo tīklu kontos. Tāpat audio gids atrodams izi.travel tīmekļa vietnē https://www.izi.travel/en/search.

 

Jūrciemu audio gids šobrīd piedāvā 3 maršrutus jeb klausāmtakas: “Bigauņciems – Lapmežciems”, “Lapmežciems-Ragaciems” un “Kino pieturvietas”. Tos iespējams izstaigāt gan atsevišķi, gan apvienot vienā 12 km pārgājienā. Dace Treimane-Freimane norāda, ka maršruti veidoti tā, lai ietvertu gan pastaigu gar jūru, gan ciemu apskati, kā arī audio gids papildināts ar vizuālajiem materiāliem un karti, kurā atzīmētas apskates vietas.

 

Izzinošo pastaigu laikā iespējams vairāk uzzināt gan par tādiem objektiem kā Lapmežciema skola, kas atrodas senā kroga vietā, par sedumiem un abām bākām, gan arī par tādām vēsturiskām vietām un notikumiem, kas mūsdienās dabā vairs nav vērojami – piemēram, par Lapmeža muižu, skolu Bigauņciemā un kino filmēšanas vietām.

 

Projekts “Klausāmtakas – audio gida izveide Lapmežciema pagastā” īstenots, pateicoties vietējās rīcības grupas “Partnerība laukiem un jūrai” organizētam projektu konkursam sabiedrisko aktivitāšu dažādošanai. Projektu finansējis Lauku atbalsta dienests, līdzmaksājumu nodrošinājusi Tukuma novada dome. Audio gida izveidē biedrība “Labklājībai” sastrādājusies arī ar Lapmežciema muzeju un vietējiem iedzīvotājiem, apkopojot materiālus par apkaimi.

 

Šāda veida audio gids, kas brīvi pieejams ikvienam viedtālruņa īpašniekam un pilnībā bez maksas, ir pirmais ne vien Lapmežciema pagastā, bet arī Tukuma novadā. Jūrciemu iedzīvotāju biedrība plāno, ka ar laiku būs iespēja piedāvāt audio gidu vēl arī citos maršrutos.

 

Komentāri

 1. Vajag audio gidu kur stāsta par latviešu dievībām, putni ir krievu iesūtīti spiegi (īstenībā roboti). Pierādījums tam ka Latvijā pārvalda vatņiki!!!!

  1. O, o! Tas nu gan vēl nebija dzirdēts! Jābūt uzmanīgiem! It sevišķi pavasaros! Pilni krūmi spiegu!

   1. Skolnieciņš saka: 23.03.2023 12:53 un bērndārznieks saka: 23.03.2023 14:31 ir viens un tas pats cilvēks.

  2. Skolnieciņš saka: 23.03.2023 12:53 Izbeidz zagt manu segvārdu un rakstīt aplamas muļķības. Izbeidz mani marginalizēt! Ntz.lv kāpēc nedzēšat šā cilvēka komentārus? Jums tie patīk?
   “putni ir krievu iesūtīti spiegi (īstenībā roboti)” neraksti murgus no mana vārda.
   “pierādījums tam ka Latvijā pārvalda vatņiki” izbeidz zaimot Latvijas vēsturi un Latvijas valstiskumu. Tas nav smieklīgi.

   1. Atzīšos, esmu vīlies, domāju šoreiz Skolnieciņš neatbildēs uz vateņa murgiem, kuri 1:1 nokopēti no pa-raškas pārstāvja ANO ņebezdalas šizomurgiem par Ukraiņu ”kaujas odiem”.
    Tu stāsti, ka it kā studējot, bet savā uzvedībā esi kā nelabojams alkāns, kurš nevar paiet garām polša pudelei, tavā gadījumā, nevari paiet garām vateņa mobingam.
    Cik sava laika zaudē atbildot uz vateņu mobingu?

 2. Un dēļ tIem spiegiem,kas zem kaijām maskētas ar sasmerējies pabriks savu ” hatu”tagad tirgo,jo aizsardzības jomā virsvadību zaudējis, vairs nav intresants Krievijas GRU.©Skolnieciņš 1999-bezgalība
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Latvju Dievi mūžam viedi.
  Dievturība vienmēr dzīva.

  1. 2023 saka:23.03.2023 21:10 un Skolnieciņš saka: 23.03.2023 20:35 ir viens un tas pats cilvēks.

   1. Normāls cilvēks info uztver ar vienu reizi, bet ku-kū ”prātam” viss teiktais kā caurā maisā.
    Tāpēc īpašajam ku-kū jau n-to reizi atgādināšu, nezagšu ku-kū identitāti, jo es sevi vērtēju daudz augstāk par Palīg-skolnieciņu.

     1. Nemaz nebiju iedomājies, ka Veģu doktorantūrā sagatavo tik augstas klases defektīvus. Apsveicu ar veiksmīgi atklāto lietu!
      Tagad laiks ķerties klāt rektoru algām un simtalkānu lietai!

      1. 2023 saka: 24.03.2023 08:50 Bet tu vel tam segvārdu zaglim piebalso, tātad tu arī valkā manu vārdu.

 3. Ntz.lv segvārdu zaglis diskreditē Latvijas armiju un sludina maskavas kremļa tv kanālos pausto dezinformāciju, kāpēc jūs šo cilvēku nedzēšat? Ja kāds Ntz.lv vārdā rakstītu nievājošus rakstus par Latviju, jums tas patiktu???

 4. brālēns saka:
  24.03.2023 13:34 te reszams,ka viltvārdis sapinies savos zagtajos nikos un nu jau vismaz trīs ir-2023,skolnieciņš,brālēns-sāk paka.a degt viltvārdim pēc principa,labākā aizsardzība-uzbrukums.©Skolnieciņš 1999-bezgalība
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Latvju Dievi mūžam viedi.
  Dievturība vienmēr dzīva.

  1. Skolnieciņš saka: 24.03.2023 14:20 un palāts halāts saka: 24.03.2023 17:13 ir viens un tas pats cilvēks.

 5. Personības dubultošanās ir viena no šizofrēnijas formām.
  Skolnieciņš pats ar sevi runā un strīdās it kā šeit būt vairāki Skolnieciņi kaut te rullē tikai viens.
  Laipni lūgti Skolnieciņa teātrī: aktieris Nr.1. Skolnieciņš, aktieris Nr.2.Skolnieciņš, aktieris Nr.3. Skolnieciņš, universālais teksts Skolnieciņš, režisors Skolnieciņš, līdzi jāņem tikai popcorn(chips) un Coca-cola, lai jautrāka skatīšanās.

  1. palāts halāts saka: 24.03.2023 17:13 Tu esi psihiatrs? Tagad tu man kar virsū birku “šizofrēniķis”. Tad saki, kādā veidā top rakstīti komentāri, kad man ir laboratorijas darbi universitātē un es fiziski neesmu spējīgs ko drukāt? Vai arī kad man klātienē notiek pārbaudes darbs vai seminārs, kur pasniedzēji neļauj lietot viedierīces? Un vel ir tādas lietas kā IP adrese un metadati. Piemēram, man ir viens interneta pieslēgums. Interneta pakalpojumu sniedzējs redz ko un kad es internetā daru. Viens cilvēks fiziski nevar atrasties dažādās vietās. Tu man kar virsū birku “šizofrēniķis”, cits te komentājs kar man birku “noziedznieks”. Bet tas, kā manu segvārdu zog un aizmuguriski zem tā kaut ko raksta, tev neinteresē. Cilvēka marginalizēšana ir puvušās siļķes taktika kā graut cilvēka reputāciju un slāpēt cilvēka viedokli. Cilvēkam piedēvē dažādas sliktas lietas, ko cilvēks nav darījis. Un tālāk šīs baumas maļ vienā malšanā jeb bezgalīgi daudz atkārto, kamēr sabiedrībā par cilvēku ir izveidojas slikts viedoklis. Segvārdu zaglis ir pamanījis, ka es rakstu patriotiskus un citreiz ar dievturību vai cita veida pagānismu saistītus komentārus. Nezinu kādi motīvi vada segvārdu zagli, bet viņš nevar rimties neapgānot manu viedokli. Latvijā ir daudz kristīgo sektu. Arī Rīgā stāv tantes ar stendiem un bukletiem. Kristiešiem ir bibliska nepatika pret pagāniem, tāpēc nav jābrīnās, ka mani marginalizē.

   1. Pilnīgi pareizi , es esmu zoopsihologs.
    Tavā aukstskolā auditorijām durvju kliņķi ir tikai no ārpuses, tāpēc savus memuārus vari drukāt 24/7.

    1. halāts palāts saka: 24.03.2023 19:18 Laikam tu esi tas segvārdu zaglis. Interesanti. Kāpēc ntz.lv tevi nedzēš?

     1. Es, kā verificēts zoopsihologs ar 18 gadu stāžu, varu konstatēt, ka jums bez personības dubultošanās ir arī vajāšanas mānija.
      Jums steidzami jāvēršas pie savas fermas pārziņa, lai jums pāršuj adaptīvāku vadības programmu.

      1. palāts halāts saka: 25.03.2023 09:09 un akmentiņš saka: 25.03.2023 16:29 ir viens un tas pats cilvēks.

  2. palāts halāts saka: 24.03.2023 17:13 Personības dubultošanās? Forši. Kā es varu rakstīt komentārus pārpildītā Rīgas sabiedriskajā transportā ceļā uz vai ceļā no universitātes? Fiziski to nevar. Tālāk. Kā es varu, ko rakstīt laboratorijas darbu laikā? Ja darbs ir neieskaitīts, tad sesijas laikā notiek tā labošana, kas maksā ap 17 eiro stundā. Šajā semestrī es studēju nedaudz virs 20 KP apjoma. Un es fiziski nevaru tik daudz drukāt.

 6. vaimanologs saka:
  25.03.2023 16:31 kāpēc tu mani provocē ar savu nicīgo tekstu,es jau tā cenšòs no agra rīta te aizstāvēt latvju dievības,bet pa nakti ma arī kāda stundiņa jāpaguļ,jo lekcijās neļauj gulēt
  .©Skolnieciņš 1999-bezgalība
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Latvju Dievi mūžam viedi.
  Dievturība vienmēr dzīva.

  1. Kas nu vēl nebūs! Vaimanas, ka kaut ko nepaspēj paveikt tautas apgaismošanas labā? Miegs traucē? To tu nedrīksti atļauties! Mēģini gulēt kaut ar vienu aci lekcijās, pārējo daļu miega izguli transportā un pieturvietās, kājās stāvot! Turies, cīnies, esi stiprs un vienmēr gatavs! Tev tak dievu spēka gudrības, liec lietā!

 7. Bet es jau daru,cenšos,jo kā teikts,lūdzies un tev tiks dots,vai ar nenogurstoši sludinot,gan dzirdīgas ausis vairosies un dievturība zels.Vienmer un visur ar jums,jūsu.©Skolnieciņš 1999-bezgalība
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Latvju Dievi mūžam viedi.
  Dievturība vienmēr dzīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *