Jaunmoku pils aicina uz Randiņu muzejā

Laikā no 10. līdz 14. februārim Jaunmoku pils aicina pārus atzīmēt mīlestības svētkus, piedaloties pasākumā «Randiņš muzejā». Mīlestības svētkiem veltītās aktivitātes tiks izvietotas pa visu Jaunmoku pili – zālēs, salonos un Meža muzejā. Katram pārim vai ģimenei tiks iekārtota sava randiņa bāzes vieta tā, lai muzeja apmeklētāji justos ērti un mājīgi – kā randiņā.

Ko varēs darīt?

Roku tējas kokteiļu jaukšanā varēs izmēģināt aktivitātē «Tējas dārza noslēpumi». «Pasta balodītis» piedāvās ļauties sapņaini romantiskai noskaņai, sniedzot iespēju viens otram nosūtīt ar roku rakstītu vēstījumu vai pat atzīšanos siltākajās jūtās. Neiztikt arī bez noslēpuma atmosfēras – piemēram, «Dizainera noslēpumi» palīdzēs atklāt skūpsta krāsu.  Programmā būs pieejamas arī tādas aktivitātes, kā «(Ne)zāģē mani!», «Tu mana lapsiņa, es tavs buciņš», «Iesim mežā!», «Mīlestības rododendrs» un citi mīlestības sajūtu atklāšanai veltīti notikumi.

Noslēgumā pils Torņa zālē randiņa dalībnieki varēs ienirt kino dzīlēs, skatoties režisora Matīsa Kažas romantisko komēdiju, vesternu “Kur vedīs ceļš” (Wild East, 2021). Filma skatītājus vedīs atpakaļ uz 19. gadsimta otro pusi, kad no baltvācu barona muižas īsi pirms kāzām pazūd topošā līgava.

Kad notiks?

Randiņš muzejā notiks piecos laikos – 10. februārī 18.00, 11. februārī 14.00 un 18.00, 12. februārī 14.00, 14. februārī 18.00. Katrā laikā pieejams ierobežots vietu skaits. Randiņu laiki ir jārezervē iepriekš www.jaunmokupils.lv.

Randiņam muzejā būs iespēja piešķirt īpaši romantisku noskaņu, izvēloties un iepriekš rezervējot kādu no papildu iespējām – pils apkārtnes apskati Zirga pajūgā, nakšņošanu pils viesnīcā, ļauties sirsnīgām sarunām, baudot gardas uzkodas, malkojot atspirdzinošus dzērienus vai pārsteigt savu otru pusīti ar jau sarūpētu ziedu pušķi. Pasākums pieejams bezmaksas, papildu pakalpojumi – pēc cenrāža.

Komentāri

 1. Lūgsim mīlas un kaisles Dievieti Freju, lai Dieviete Freja (saukta arī par burvīgo Vanadisu) dod mums kaisli un mīlestību! Lai Dieviete Freja ir ar mums!
  failiem.lv/u/h4m5s2f42 [Dievietes Frejas godināšana]
  Dievieti Freju (sauktu arī par Dievieti Vanadisu) godāt ir viegli. Atliek vien ticēt un lūgt šīs Dievietes žēlsirdību!
  failiem.lv/u/h4m5s2f42
  Ar cieņu, Skolnieciņš
  P.S. Ja kādam nepatīk latviskā dievturība un Latvju Dievi, tad var praktizēt skandināvu pagānisko ticību asatru un ticēt Skandināvu Dieviem. Angļu valodā ir pieejamas gan lūgšanas, gan rituāli. Internetveikalos var iegādāties dažādus Skandināvu Dievu elkus un dažādus amuletus. Sveces var iegādāties jebkurā lielveikalā.

 2. Īsta ticības brīvība ļauj mūsu dvēselēm būt laimīgām un līksmīgām. Dievturība – ticība Latvju Dieviem – ir patiesa ticības brīvība. Tas ir senču pagānisms, tā ir daudzdievība. failiem.lv/u/9jqw76rhk [Latvju Dievu godāšana svētbirzī (2023. gada ziemā)] Fotogrāfiju apraksts: ”Latvieši ir pagāni. Katram sevi cienošam lauciniekam savā privātīpašumā aug svētbirzs. Svētbirzs ir tā sakrālā, nomaļā un klusā vieta, kur godināt Sentēvu Dievus – Latvju Dievus. Kā to izdarīt? Tas ir ļoti viegli. Vajag vien centību, izturību un pacietību. Lai sokas! Veiksmi dievturībā!”.
  Svētīgi, Tavs Skolnieciņš failiem.lv/u/9jqw76rhk
  P.S. Dievturība ir katra cilvēka personiska, brīvprātīga izvēle. Ticēt vai neticēt Latvju Dieviem ir katra cilvēka paša ziņā. Atšķirībā no kristietības, dievturībā nav vienota, noteikta un stingra ticības dogmata. Dievturība ir brīvi interpretējama.

  1. Paldies par dievturības skaidrojumu.
   Ja pareizi sapratu, tad dievturība ir brīvi interpretējama, un viss notiek pēc principa , kā es māku, tā es mauju.
   Bet tā kā tai nav nekādu pamatpostulātu, tad to radījuši vai nu sliņķi, kam slinkums visu definēt, vai arī mazizglītoti ļaudis, kuriem nodefinēt pamatpostulātus ir pārāk sarežģīts uzdevums.
   Tātad mausim kā mācēsim un katru dienu būs savādāka dievu poligāmija.
   Ja tanī dievturu sektā obligāta ir dievu poligāmija, tad jums ir arī partneru poligāmija.
   Eh, kas to būtu domājis, ka it kā naivais lauku Skolnieciņš patiesībā ir rūdīts svingeris.

   1. vo vellos saka: 10.02.2023 17:15 Dievturību kritizēt ir viegli. Pat luterāņu mācītājs un teologs Haralds Biezais zinātniskajā enciklopēdijā «Encyclopædia Britannica» skaistā angļu valodā publicēja ierakstu, ka latvieši pielūdz Velnu. Zināyniskā enciklopēdija «Encyclopædia Britannica» kotējas augstāk par Vikipēdiju, šī enciklopēdija ir gandrīz vienā līmenī ar zinātniskajiem žurnāliem. Jo tās publikācijas var lietot kursa darbā un neviens neko sliktu nepateiks atšķirībā no Vikipēdijas. Un pats drausmīgākais, ka trimdas latvieša publicētās muļķības tiek citētas, un tās veido latviešu tēlu pasaulē. Nezinu kā sauc lietuviešu pagānus; daudzdievjus. Bet lietuviešu pagāniem ir tās pašas problēmas kā latviskajiem dievturiem. Arī par lietuviešiem ir publikācijas, ka lietuvieši pielūdz Velnu. Un to var lasīt labā angļu valodā. Ne tikai latviskie dievturi, bet arī lietuviešu pagāni starptautiskajā vidē tiek marginalizēti. Laikam visa problēma ir tajā, ka kristieši ir kosmopolīti, globālisti un ļautiņi bez tautības, un tautības vietā kristiešiem ir piederība noteiktai baznīcai, tāpēc arī kristiešiem ir viegli nozākāt pagānus; daudzdievjus. Tas varētu izskaidrot, kāpēc pagāniem; daudzdievjiem iet grūti. Analogiski var jautāt Ēģiptē, kāpēc netiek godāti Nīlas Dievi? Par šādu ķecerīgu jautājumu musulmaņu zemēs var izbaudīt totalitārismu un islāma teokrātiju uz savas ādas. Piemēram, cietumu vai represīvo psihiatriju.
    Ar cieņu bez cieņas, Skolnieciņš
    ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

   2. vo vellos saka:
    10.02.2023 17:15 Tikko es kaut ko uzrakstu, tā uzreiz uzrodas ļautiņi, kas marginalizē manu viedokli.

    1. ”Ja pareizi sapratu, tad dievturība ir brīvi interpretējama, un viss notiek pēc principa , kā es māku, tā es mauju.” Primitīvs viedoklis. Vai esi domājis, kāpēc dievturība neattīstās? Es Tev varu nodemonstrēt parastu salīdzinājumu ar skandināvu pagānisko ticību asatru (burtiskā nozīmē: tuvāk Dieviem). Pirmkārt, senie skandināvi – vikingi – bija ļoti ticīgi ļaudis, viņi ticēja Skandināvu Dieviem un rūnu maģijai. Vikingi pēc sevis atstāja krietni lielāku kultūrslāni nekā baltu tautas. Arī vikingu mantojums tika mazāk nicināts un demolēts. Otrkārt, baltu tautas ir mazskaitlīgas. Piemēram, prūši, pateicoties vāciešiem un krieviem, kā tauta un nācija ir izzuduši. Dažādi okupanti mīdīja Baltu zemes un galināja baltu tautas. Atšķirībā no skandināvu tautām, kuras ir daudzskaitlīgākas par baltu tautām, baltu tautas nespēja nosargāt savu valstiskumu, un pār baltu tautām kopš 13. gadsimta vidus valdīja dažādi kakla kungi. Vācieši tandēmā ar krieviem apspieda baltus. Tādos apstākļos godāt Sentēvu Dievus – senos Dievus un senās Dievietes – bija dzīvībai riskanti. Treškārt, skandināvu tautām paveicās atrasties civilizētajā Eiropā, nevis krievmongoļu jūgā. Tāpēc arī skandināvi nosargāja savus Dievus un rūnu maģijas tradīciju. Skandināvu mitoloģijā un skandināvu politeismā kristietības ietekme nav vērojama, tāpēc asatru reliģijas sekotāji var brīvi rekonstruēt seno skandināvu pagānismu un veidot savu neopagānismu, atmetot lieko un paņemot vajadzīgo. Dievturiem šādas iespējas ir ierobežotas. Lietuviešiem un latviešiem ir kristīgo misionāru uzspiests Dieviņš (krieviski: Боженька; kristiešu Dievs deminutīvā), Lietuvēns (krieviski: Игоша, nekristīta bērna gars), Velns/Vells (krieviski: Черт vai Чёрт), Velna māte/Vella māte (krieviski: Чертова бабушка vai Чёртова бабушка) krustabas (latviski: kristības; krieviski: крещение). Paldies Dieviem, skandināvi savu pagānisko ticību spēja nosargāt no šiem kristīgajiem sārņiem. Treškārt, pēc Latvijas Republikas okupācijas 1940. gada 17. jūnijā okupācijas valdība iznīcināja dievturus un aizliedza dievturību. Tā tas bija līdz okupācijas beigām.
     Ar cieņu pret ticības brīvību, Skolnieciņš

 3. Lūgsim lai mīlas un kaisles Dievietei Freju, lai Dieviete Frejai (saukta arī par burvīgo Vanadisu) ātrāk klimaks iestājas un man līdzīgie vairs nevairojas

  1. Skolnieciņš no palīgskolas saka: 10.02.2023 08:32 Tik vulgārs, prasts komentārs! Vai tev nav kauns, ka tu marginalizē svešu segvārdu? Kāpēc tu marginalizē cita cilvēka viedokli? Tu neesi skolnieciņš. Tu esi segvārdu zaglis, kurš ienīst pagānismu – politeismu; daudzdievību.

 4. Vai saviem apkārtējiem, draugiem , kaimiņiem , darbabiedriem , biznesa partneriem , radiem arī tik uzmācīgi uzbāzies ar savu sektu?
  Cik reizes esi esi dabūjis mukt pēc savas kārtējās propagandas par mežoņu kultu, jo cilvēcīgu valodu nesaproti, ka pietiek uzbāzties ar savu mežoņu sektu un vajag aizvērties, un, galu galā, tāda uzbāzība rada tikai riebumu pret pasniegto materiālu?

  1. Pa LTV1, pa Rīga TV24, pa Re:TV, pa LTV7 man neļauj publicēties. Cieņpilnus, nopietnus raidījumus par senajiem Dieviem un senajām Dievietēm Latvijas televīzija neveido. Pat Netflix izturas cieņpilnāk pret pagāniem (seriālā ”Chilling Adventures of Sabrina” 3. sezonā tiek godāta Dieviete Hekate; animē ”Blood of Zeus” ir mūsdienīga sengrieķu pagānisma interpretācija). Latvijas televīzijā par baznīcēniem (kristiešiem) kaut ko rāda gandrīz katru dienu un ar biežiem atkārtojumiem, viņiem ir savs ētera raidlaiks. Vel ir katoļu baznīcas radio ”Marija”, viņus retranslē pat pa Astra A4 (Sirius 4) satelītu. Un radio ”Marija” var klausīties gan internetā, gan MF viļņos. Pa Hot Bird 13.0°E skan katoļu radio ”Marija” itāļu un vācu versijas. Es izmantoju internetu kā vietu, kur izpausties. Tomēr lietojot internetu ir jārēķinās ar marginalizācijas risku. Manu segvārdu marginalizē, bet es neklusēšu. Mani tik viegli nevar iebaidīt. Baznīcēni būtu laimīgi, ja es klusētu. Bet es neklusēšu. Satversmes 99. un 100. pants!

  2. vo vellos saka:
   Eh, cenzors jau no paša rīta ir pamodies! Gluži kā komuņagu (komunistu) laikos! Okupantiem Latvju Dievi ir kā kamols rīklē, ko nevar norīt. Tāpēc okupanti spļauj savu žulti!

 5. Āmen!
  Gaismas nesējs. Vislatviešu glābējs.
  Svētās suņusēnes karalis. Svētā zariņa raustītājs.
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība

 6. Skolnieciņš saka: 11.02.2023 17:11 Tu esi segvārdu zaglis. Un tas arī ir viss. Izbeidz zagt manu digitālo identitāti! Izbeidz izķēmot manu viedokli!

  1. N01ē tu esi segvārdu zaglis! Es esmu īstais skolnieciņš! Tu esi mērkaķis kas zog manu digitālo identitāti!
   Aleluja!
   Svētā zariņa raustītājs.
   ©Skolnieciņš 1999-bezgalība

   1. Skolnieciņš saka: 11.02.2023 18:22 Izbeidz zaimot dievturību un skandēt kristīgo sektu saukļus! Netēlo skolnieciņu, jo tu esi prasts trollis, kurš dedzīgi grib mani marginalizēt. Tas ir zemiski. Padomijas gados šādi marginalizēja disidentus. Disidentiem piedēvēja apkaunojošas, tizlas un kriminālas lietas, ko disidenti patiesībā neveica, bet pēc tam disidentus sodīja un par disidentiem smējās. Tagad tu padomju garā izsmej dievturus. Tas ir pretīgi.

     1. 100% saka: 12.02.2023 18:29 Tu pats tāds esi. Galvā slims. Zodz segvārdus. Un raksti nievājošus Copy/Paste komentārus. Nez kāpēc NTZ.lv to nedzēš. Pats ej ārstēties! 100% tu esi krievu orks, kurš ienīst dievturus. Tāds pats bija Semjons Šustins un citi krievi. Vēsture nemainās.

     2. 100% saka: 12.02.2023 18:29 Ko tik ļauns esi? Tu gadījumā neesi kristīgs sektants?

 7. Sāc pielūgt un raustīt svēto zariņu-un apskaidrība nāks pār tevi! Man palīdzēja, un ari jums palīdzēs!
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība

  1. Skolnieciņš saka: 13.02.2023 13:19 Atšujies no manis segvārdu zagli! Neraksti neko no mana vārda! Es tev aizliedzu valkāt manu segvārdu! Un izbeidz zaimot dievturību. Tu ar savu zariņu un mironi krustā vari iet prom.

   1. Tu viltvārdi-ej di… St!! Tu neēsi skolnieciņš! tu esi niku zaglis!
    Auzliegt tu vari sev paraustīt savu cehaniņu mēnesgaismā!
    Es esmu īstiais un vienīgais skolnieciņš!!
    Es tev uzlieku raustītāja lāstu!
    Skolnieciņš TM bezgalība TM

    1. Skolnieciņš saka: 13.02.2023 16:23 Tad dari to! Bauc pie krieviem un osti viņu cehaniņu. Tev taču dievturi riebjas, bet okupanti patīk.

 8. Skolnieciņš saka: 13.02.2023 16:23 Spriežot pēc tava naida pret mani un dievturiem, tu esi rašists (krievu fašists; “Z” patriots). Kad padomju krievija iebruka Latvijas Republikā 1940. gada 17. jūnijā, okupanti iznīcināja dievturus: izdemolēja un apgānija dievturu svētīcas, aizturēja dievturus ar tālāku spīdzināšanu, nošaušanu uz vietas vai aizvešanu krievijas nekurienē ar tālāku nogalināšanu (visbiežāk nošaušanu un norakšanu nezināmā līķu bedrē). Tā okupanti (9. maija svinētāji) savulaik izturējās pret dievturiem. Okupanti dievturību Latvijā aizliedza. Tagad tu vel kaut ko murgo komentāros un marginalizē manu viedokli. Tas ir pretīgi.

  1. Ko tu kverpli te di..s! Latvijas televīziju esi saskatijies:D? Tev pat mazākās sajējas pamuļķim nav kas un kā bija PSRS laikos!

  2. Pret tevi pamuļķīt var būt tikai un vienīgi nožēla!:D Dieva dots idiotiņš..Pa dzīvi apbižots.

   1. Dievturība Latvijā.
    failiem.lv/u/y4bu2hz6j
    Latvija ir lieliska valsts, kurā valda miers, saticība un ticības brīvība. Kopš senatnes latvieši ticēja Latvju Dieviem. Un kamēr Latvju Dievi ir ar mums, tikmēr latvietība ir dzīva. Lūgsim Latvju Dievu svētību un aizgādību!
    Ar cieņu, Skolnieciņš
    P.S. Kremliniem – 100% saka:13.02.2023 17:17 fakts saka: 13.02.2023 17:31 – mani nesaprast.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *