Izstādes autore ir talantīgā fotogrāfe, mājas interjeru priekšmetu, personalizētu dāvanu un skaistumlietu radītāja, tukumniece Ieva Krūmiņa. Interese par fotogrāfiju un fotografēšanu aizsākās 9. klasē, kad Ievai uzdāvināja pirmo fotokameru – Kodak „ziepju trauciņu”. Pirms nu jau vairāk nekā 10 gadiem Ieva izvēlējās mainīt savu nodarbošanos un iet savu sirds aicinājuma ceļu – fotografēt. Pati Ieva smejas, sacīdama, ka fotografēšana viņai ir asinīs, jo viņa vectētiņa aizraušanās arī bija fotografēšana. Viņš foto kadros iemūžināja dzīvi, un to dara arī Ieva.
Fotoizstāde “Par tēviem un meitām” ir neliels atskats par Ievas 10 foto darba gados padarīto. Fotogrāfijās atspoguļojas tēvu un meitu sirsnīgās attiecības, neizmērāmais prieks par kopābūšanu, rūpes vienam par otru, savstarpējā mīlestība un cieņa no piedzimšanas brīža līdz pat pieaugušam vecumam. Ievas fotogrāfijas iedvesmo, iepriecina, dara lepnu un vedina aizdomāties par mums vissvarīgāko – ģimeni.
“Mans tētis ir stiprs un drosmīgs, ļoti mīļš. Mans tētis ir bučīgs, jo dod man daudz bučas. Mans tētis ir mans varonis. Mans tētis ir labākais tētis uz pasaules! Es katru dienu viņu mīlu!” – tā ar savām domām dalās bērni par saviem tēviem, kuri ļāvušies fotosesijām ar Ievu Krūmiņu.
Izstādi papildina Tukuma muzeja krājuma priekšmeti, kas atspoguļo fotogrāfijās redzamo tēvu nodarbošanos – galdnieks, pārdevējs, it speciālists, zemnieks, riteņbraucējs, šoferis, pārdevējs, būvnieks, ugunsdzēsējs. Izstādes ietvaros iespēja darboties radošajā darbnīcā un izmēģināt galdnieka roku veiklību, nodemonstrējot savu precizitāti, darbojoties ar koku, kā arī kļūt par pārdevēju, skaitot ar savulaik plaši izmantotiem skaitīkļiem. Apskatāms govs slaucamais aparāts un piena kannas, rakstāmmašīna un citi priekšmeti. Jo īpaši interesanta aktivitāte ikvienam apmeklētājam varētu būt iejušanās ugunsdzēsēja profesijā, uzvelkot ugunsdzēsēja tērpu, ko sarūpējis viens no fotoizstādē redzamajiem tēviem. Tāpat muzejs aicina kopā ar vecākiem pārrunāt ugunsdrošības noteikumus, lai pasargātu no ugunsnelaimēm.
Izstāde skatāma no 2023. gada 14. novembra līdz 2024. gada 12. maijam Džūkstes Pasaku muzejā.
Par Džūkstes Pasaku muzeju
Džūkstes Pasaku muzejs atrodas bijušajā Lancenieku skolas ēkā, kurā dzīvojis un strādājis skolotājs, rakstnieks, pasaku un teiku krājējs, pētnieks, dārznieks un sabiedrisks darbinieks Anss Lerhis-Puškaitis (1859–1903). Tieši tāpat kā izcilais skolotājs izmantoja tautas mutvārdu daiļradi savu audzēkņu iztēles un domāšanas attīstīšanai, arī muzejs saviem apmeklētājiem rada iespēju ne tikai apskatīt muzeja priekšmetus, bet arī klausīties Džūkstes pasakas un stāstīt savējās. Apskatāmas ekspozīcijas “Anss Lerhis-Puškaitis un pasakas” un “Ciemos pie Puškaiša”.