Jau šonedēļ – danči bērniem un koru sadziedāšanās Durbes estrādē

3. jūnijā Tukumā viesosies vairāk nekā 60 deju kolektīvi (kopumā ap 2000 dalībnieku) no visas Latvijas – Augšdaugavas, Bauskas, Daugavpils, Dienvidkurzemes, Gulbenes, Jūrmalas, Jelgavas, Kuldīgas, Ķekavas, Līvānu, Ogres, Olaines, Preiļu, Rēzeknes, Rīgas, Ropažu, Saldus, Siguldas, Talsu, Tukuma, Valkas novadiem un pilsētām. Plānots, ka Tukumā deju taku izdejos vairāk kā 2000 dalībnieku.

11.00 sāksies dalībnieku gājiens – no Šēseles ielas līdz Tukuma pilsētas parkam (Lielajā ielā – gar Brīvības laukumu). Pēc gājiena būs festivāla atklāšana Tukuma pilsētas parkā, bet no 12.00 sāksies ielu koncerti Brīvības laukumā, pilsētas parkā un laukumā pie Tukuma novada domes. Gājiena laikā būs slēgtas vairākas pilsētas ielas.

Savukārt 4. jūnijā 19.00 Tukuma Durbes estrādē notiks Latvijas sieviešu un vīru koru svētki, kuros piedalīsies 100 sieviešu un vīru kori – vairāk nekā 2000 dziedātāji – no visas Latvijas. Durbes estrādē skanēs jau iemīļotas un visiem labi zināmas sieviešu un vīru koru repertuāra dziesmas, kā arī skaņdarbi no 2023. gada Dziesmu un Deju svētku repertuāra. Dziesmas diriģēs vadošo sieviešu un vīru koru diriģenti – Aira Birziņa, Māra Marnauza, Ilze Valce, Romāns Vanags, Ivars Cinkuss, Uldis Kokars, Edgars Vītols, Jevgeņijs Ustinskovs un citi, kā arī Dziesmu svētku Goda virsdiriģenti Jēkabs Ozoliņš, Arvīds Platpers un Jānis Zirnis. Koncertā piedalīsies arī NBS Štāba orķestris, solisti Inga Šļubovska un Zigfrīds Muktupāvels, svētku mākslinieciskais vadītājs – Romāns Vanags, režisors Juris Jonelis, scenogrāfe Austra Hauks, koncertu vadīs Zigfrīds Muktupāvels. Ieeja koncertā – bez maksas. Pēc koncerta balle ar grupu «Miera vējos».

Komentāri

  1. Neprotu atrast, bet vai tiešām šogad nav plānoti Tukumā pilsētas/rožu svētki???

      1. Vispār, paskatoties uz patreizējās vadības prioritātēm un interesēm, teiktu, ka Kandava tak mums ir NOVADA CENTRS, ko tad tam Tukumam var vajadzēt. 😀 😀 😀 Kaut kā visam cauri vijās mazmiesta stils… 🙁

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *