Izstāde «Esi sveicināts, Tukums»

Izstādes un Zelta svētdiena Tukuma muzejā

Tukuma muzejā šonedēļ būs iespēja tikties ar māksliniekiem, kā arī notiks tradicionālā «Zelta svētdiena» Durbes pilī.

 Izstāde “Dzīves svinēšana”

Līdz 8. decembrim Mākslas galerijā “Durvis” izstāde “Dzīves svinēšana” – Ivonnas Bredovskas un Egila Neihofera gleznas, Vladimira Lukjanoviča stikla dizaina priekšmeti.

Informācija: 28391437, galerijadurvis@tukumamuzejs.lv. Adrese: Brīvības laukumā 21, Tukumā. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

 

Tikšanās ar Ivetu Seimanovu ceļojošajā izstādē “Lobs ar lobu sasatyka”

  1. decembrī 11.00 Tukuma Audēju darbnīcā tikšanās ar ceļojošās izstādes “Lobs ar lobu sasatyka” autori Ivetu Seimanovu. Viņa ir biedrības “Latgales etnogrāfiskā vēstniecība” vadītāja un darinājusi dažādu Latgales vietu tautastērpus, kuros ietērptas lelles.

Ceļojošā izstāde “Lobs ar lobu sasatyka” veidota par godu Latgales 3. kongresam, kas notika Rēzeknē 2022. gada pavasarī. Viss sākās ar Baibām – lellēm, ko 1960. – 1970. gados ražoja rūpnīcā “Straume” Rīgā. Par godu Latgales kongresam lelles “Baibas” tika saģērbtas Latgales nacionālajos kostīmos, ko nēsāja 19. gadsimta 2. pusē. 47 lelles, saģērbtas taututērpos, mājas atradušas 20 vecos čemodānos. Katrā čemodānā ir apskatāms savs etnogrāfiskais stāsts. 5 koferos – gadalaiki un tradicionālie Latviešu goda svētki. Šī ceļojošā izstāde jau ir pabijusi dažādās Latvijas pilsētās un ciemos. Mērojušas ceļus no Rēzeknes līdz Alsungai, no Airītes līdz Turaidai, no Drabešiem līdz  Jasmuižai, pabijusi arī Stokholmā, Tallinā, Briselē un citur. Izstāde no 6. līdz 20. decembrim.

Informācija: 25622267, audejudarbnica@tukumamuzejs.lv. Adrese: Tidaholmas ielā 3, Tukumā. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

 

Izstādes “Esi sveicināts, Tukums” atklāšana

  1. decembrī 13.30 Mākslas galerijā “Durvis” izstādes “Esi sveicināts, Tukums” atklāšana un tikšanās ar māksliniekiemBirutu Jansoni (akvareļi un zīmējumi) un Jāni Robertu Jansonu (gleznas un keramika).

Abi mākslinieki ir dzīvesbiedri un Jūrmalas Mākslinieku grupas dalībnieki. Pēdējos trīs gadus bauda dzīvi un radoši strādā Tukuma novada Slampes pagastā. Izstādītie darbi ir tapuši ilgākā laika periodā un atspoguļo abu mākslinieku radošo interešu virzienus.

Izstāde no 10. decembra līdz 2023. gada 19. janvārim.

Informācija: 28391437, galerijadurvis@tukumamuzejs.lv. Adrese: Brīvības laukumā 21, Tukumā. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

Tukuma muzeja gada noslēguma pasākums

  1. decembrī 12.00 Durbes pilī Tukuma muzeja gada noslēguma pasākums “Zelta svētdiena” un balvas “Tukuma muzeja nagla 2022” pasniegšana.

Informācija: 26305946, 25721502 durbespils@tukumamuzejs.lv. Adrese: M.Parka iela 7, Tukums. Plašāk: www.tukumamuzejs.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *