Ragaciems

Izcilo peldvietu sarakstā arī Ragaciema un Klapkalnciema pludmale

3. jūnijā publicētais ikgadējais Ziņojums par peldūdeņiem liecina, ka 2021. gadā gandrīz 85 % Eiropas peldvietu atbilda visstingrākajiem Eiropas Savienības ūdens kvalitātes standartiem, proti, to ūdens kvalitāte bija izcila. Izcilo peldvietu sarakstā arī Ragaciema un Klapkalnciema pludmales.

Ziņojuma galvenie konstatējumi

Ziņojums liecina, ka ūdens kvalitāte piekrastes peldvietās, kas veido divas trešdaļas no kopējā peldvietu skaita, kopumā ir labāka nekā iekšzemes peldvietu ūdens kvalitāte. 2021. gadā 88 % ES piekrastes peldvietu tika klasificētas kā izcilas kvalitātes peldvietas salīdzinājumā ar 78,2 % iekšzemes peldvietu. Kopš Peldvietu ūdens direktīvas pieņemšanas 2006. gadā izcilu peldvietu īpatsvars ir pieaudzis un pēdējos gados ir stabilizējies: šim standartam atbilst aptuveni 88 % piekrastes peldvietu un 78 % iekšzemes peldvietu.

Ziņojumā konstatēts, ka 2021. gadā minimālie ūdens kvalitātes standarti tika sasniegti 95,2 % peldvietu. Austrijā, Maltā, Horvātijā, Grieķijā, Kiprā, Dānijā un Vācijā vismaz 90 % peldvietu ūdeņu atbilst izcilas kvalitātes standartam.

Sliktas kvalitātes peldvietu īpatsvars kopš 2013. gada ir samazinājies. 2021. gadā sliktas kvalitātes peldūdeņi bija 1,5 % no visām peldvietām ES salīdzinājumā ar 2 % 2013. gadā. Slikta ūdens kvalitāte bieži vien ir īstermiņa piesārņojuma rezultāts. Ziņojumā uzsvērts, ka ūdens kvalitāti var palīdzēt uzlabot labāki piesārņojuma avotu novērtējumi un integrētu ūdens resursu apsaimniekošanas pasākumu īstenošana.

Ar pelvietu sarakstu un vērtējumu var iepazīties: interaktīvajā kartē,

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *