Ilzes un Alberta Pauliņu izstāde Latvijas Mākslinieku savienības galerijā

Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerijā Rīgā no 15. septembra būs skatāma DIVU Tukuma mākslinieku – Ilzes un Alberta Pauliņu izstāde “Dzīves telpa”, kas būs veidota kā ceļojums laikā un abu mākslinieku dzīves telpas redzējumā, vienlaikus veidojot gan retrospektīvu atskatu, gan eksponējot mūsdienu dzīves vides aktuālo jautājumu interpretāciju mākslā.

Ilze un Alberts Pauliņi ir zināmi un tuvi Tukuma gleznotāji, kuri radījuši kopizstādi “Dzīves telpa”, pievēršot skatītāju un sabiedrības kopumā uzmanību gan fiziskās, gan garīgās dzīves telpas izmaiņām caur abu autoru prizmu. Alberta Pauliņa glezniecībā nozīmīgu vietu ieņem tieši Tukuma un apkārtnes ainavu fiksējumi, bet Ilzes mākslu pēdējos 20 gadus raksturo blakus esošās dzīves vides – mājas un darbnīcas noskaņu brīži, garīgo pārdzīvojumu attēlojums caur dabas tēlu un sakrālās mākslas tēmas.
Ilzes Pauliņas mākslas stāsts ir stāsts par meklējumiem, eksperimentiem, par iekšējo principu nenodošanu un sekošanu savai sirdsbalsij. Stāsts par sava ceļa iešanu arī tad, kad nākas saskarties ar apkārtējo neizpratni vai noliegumu. Savukārt Albertam Pauliņam gleznošana ir dzīvesveids un nepieciešamība – darbi top strauji un daudz, sakāpināti un dramatiski. Viņa rokraksts ir trauksmains un dinamisks, tomēr nemainīgi atpazīstams.
Dievs un daba – tā lakoniski var raksturot abu izstādes mākslinieku galvenos iedvesmas avotus. Dievs kā ideja un saturs, kas caurstrāvo un piepilda ne vien mākslinieku dzīvi, bet arī glezniecību. Un daba, kas aizrauj un iedvesmo, ļaujot smelties enerģiju un idejas arvien jauniem krāsu salikumiem un formas risinājumiem. Un tas viss ir tepat līdzās – mūsu dzīves telpā esošs un veidojošs.
Izstādes atklāšana notiks š.g. 15. septembrī plkst. 17:00. LMS galerija atrodas 11. novembra krastmalā 35. Izstāde būs skatāma vienu mēnesi – no 15. septembra līdz 15. oktobrim (darba laiks: pirmdiena – svētdiena 12:00 – 18:00).

 

Izstādes tapšanu atbalstījusi Tukuma novada pašvaldība un SIA “Advertex Latvia”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *