Attēlam ir ilustratīva nozīme

Ielu apzīmējumi uzkrāsoti, bet ne visur

Pagājušajā nedēļā Tukumā tika uzkrāsoti horizontālie ielu apzīmējumi, to vidū atjaunotas gājēju pārejas – gan ar parasto krāsojumu, gan termoplastu.

Tiesa gan, kā preses konferencē 20. jūnijā skaidroja pašvaldības vadītājs Gundars Važa, vairākās vietās tomēr gājēju pārejas netiks atjaunotas, vismaz – pagaidām, jo par tām bijušas diskusijas gan Satiksmes komisijā, gan ar deputātiem un Valsts policiju, kas aicina samazināt gājēju pāreju skaitu, lai nebūtu pilsētā tādu vietu, kur notiek ceļu satiksmes negadījumi. Policijas ieskatā nepārskatāmas ir pārejas Spartaka ielā (pie Raudas ielas), Kurzemes ielā (pie Kurzemes ielas 2), Brīvības laukumā (no bijušā universālveikala līdz Brīvības laukumam 10), Lielajā ielā (iepretim galerijai «Durvis»), Talsu ielā (pie Dārza ielas) un vēl citas.

G. Važa skaidroja: ”Viedoklis bija, ka mēs vēl šo jautājumu pārrunājam, izvērtējot visus iespējamos risinājumus, piemēram, pāreju pārcelšanu uz citu vietu. Uzskatu, ka gājējiem pilsētā ir jābūt priekšrokai, tāpēc pārejas vajadzētu atstāt. Pirmkārt, Tukumā to nav daudz, otrkārt, cilvēki pie tām ir pieraduši. Trešā problēma ir tā, ka atļautais ātrums – 30 vai 50 km/h – pilsētā netiek ievērots, tāpēc, ja ir gājēju pāreja, autovadītājam tā liek uzmanīties. Ja mēs noņemsim pārejas, pie kurām cilvēki ir pieraduši, tas gan var radīt potenciālu avārijas vietu. Un vēl es uzskatu: arguments, ka Tukumā nav daudz automašīnu, neiztur kritiku. Līdz ar to diskusijas par šo jautājumu ir jāturpina.”

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *