Inese Valtenberga

Grenču svētki

“Pēc ilgiem gadiem un sen aizgājušiem kolhoza laikiem mums atkal beidzot ir svētki!” neslēpjot prieku, sacīja Grenču ciematiņa ļaudis.

“Pēc ilgiem gadiem un sen aizgājušiem kolhoza laikiem mums atkal beidzot ir svētki!” neslēpjot prieku, sacīja Grenču ciematiņa ļaudis. Viņi sestdien pulcējās daudzdzīvokļu māju «Ziedkalni» un «Skaistkalni» koptajā un krāšņiem ziediem bagātajā pagalmā. Kaut arī Grenči atrodas attālāk no Zemītes pagasta centra, viņi ir šī pagasta neatņemama sastāvdaļa. Viņu lielākais ieguvums ir darbīgi ļaudis no pašu vidus, kam rūp vieta, kur paši dzīvo, skaistums un tradīcijas. 

“Pirms četriem gadiem mastā pacēlām karogu, lai mūs tuvu un tālu – pagasta un novada centrā – saredz un lai atgādinātu – mēs esam pagastam un novadam piederīgi! Un nu beidzot esam saredzēti un sadzirdēti, tāpēc arī priecājamies par to!” teica G. Gulbis. Pēc skanīgā svētku koncerta, ar ko savējos Grenčos iepriecināja Zemītes pagasta pašdarbības kolektīvi, ciematiņa ļaudis gaidīja zaļumballe placī pie kaltes. Tie bija svētki ar “dzīvo mūziku”, meijām un vienkāršiem koka soliem visriņķī deju placim – kā sendienās!

Vairāk => 

 

 

 

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *