Galerijā «Durvis» Tukumā – jaunas izstādes atklāšana

21. janvārī 14.00 Mākslas galerijā “Durvis” (Brīvības laukumā 21, Tukumā) atklās Ivandas Spulles-Meieres personālizstādi “Atspīdēšana. Laikmeta krāsas”. Izstādē būs skatāmas grafikas, kā arī stikla un keramikas darbi.

Ivandas Spulles-Meieres pilsēta ir Jelgava jau kopš 1970. gada 26. maija, kur jūtas atbalstīta un īpaši stipra savā ģimenē, iedvesmota starp savējiem.

Mācījusies Jelgavas 2. vidusskolā, Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā un Latvijas Mākslas akadēmijā. Pirmie soļi un radoša darbošanās mākslas pasaulē izpratnē par keramiku, aizsākās viņas skolotāju – Valdas Semanes un Ulda Rogas – vadībā. No 1998. gada Latvijas Lauksaimniecības universitātē mākslinieciski sadarbojas ar studentiem, arī Dobeles mākslas skolā un vēlāk arī Rīgas Jauno tehniķu centrā, kā arī Dabaszinību skolā ar jauniem un radošiem māksliniekiem.

Pati māksliniece Ivanda Spulle-Meiere personālizstādi raksturo šādi: “ATSPĪDĒŠANA ir stabila sajūta. Tā ir pateicība un paļāvība dzīvē. Tā piepilda un atstaro visu citu lietu krāsas… Darbi, kas apvienoti šajā izstādē, tapuši gandrīz vienā laikā, ka dažādas lietas apvienotas vienā krāsā, kā notikumi dzīvē… kā priekšmetiska materialitāte…vai pozitīvs iedrošinājums. Kur grafika ir vienojošais elements dažādu virsmu sejās – papīra, māla, koka, augu lapām, akmens, stikla un porcelāna. Mazliet grafiski plastisku līniju, mazliet skaidru laukumu, mazliet krāsas, mazliet dzīves, mazliet ilgu pēc pavasarīga gaišuma un visvairāk MIERA! Viss turpinās! Atspīd… un atstarojas…”

Izstāde ikvienam interesentam apskatāma Mākslas galerijā “Durvis” bez maksas no 2023. gada  21. janvāra līdz 2. martam.

 

Komentāri

  1. Great wordpress blog here.. It’s hard to find quality writing like yours these days. I really appreciate people like you! take care

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *