Matkules kultūras nams Avots: google.map

Gads noslēdzas, bet darbi turpinās

28. decembrī decembrī notika pašvaldības preses konference, kurā par aktualitātēm informēja un uz jautājumiem atbildēja pašvaldības vadītājs Gundars Važa.

Plūdi nekur nav palikuši

Preses konferencē interesējāmies, vai ir kāds risinājums, kā mazināt plūdu draudus tai pašā Pārupē, par ko jau pirms nedēļas rakstījām. Iedzīvotāji komentāros bija norādījuši, ka teritorijas plānojumā šī vieta iezīmēta kā privātmāju apbūve, līdz ar to būvatļaujas izsniegtas likumīgi.

Gundars Važa atzina, ka par šo faktu tiešām esot izbrīnīts, jo, piemēram, izstrādājot Engures novada teritorijas plānojumu, šī vieta, kas tolaik bija pieguloša Engures novadam līdz pat Straumei un vēl tālāk, tika apzīmēta kā vienreiz 100 gados applūstoša: “Mums tas un apbūve šai vietā raisīja izbrīnu, jo tāds fakts par applūšanu ir. Domājot par to, kāpēc pēdējā laikā šī vieta applūst biežāk, ir upju tīrīšana, piemēram, Vašleja tagad ir izrakta taisna kā grāvis, bet kādreiz visdrīzāk tā bija līkumaināka un neļāva ūdenim tik strauji aizplūst. Tagad ūdens pieplūst strauji un veicina applūšanu. Pieļauju, ka kaut kāda problēma ir arī ar iztīrīto Sloceni pie pienotavas, bet ir jāpārbauda, kur ūdens bremzējas. Tāpēc esam lēmuši, ka ir jāizstaigā viss upes posms līdz pienotavai un tālāk līdz attīrīšanas iekārtām, lai novērtētu situāciju, tikai jānogaida, lai būtu mazāks ūdens līmenis. Mēs arī zinām, ka upē ir daudz sakritušu koku, – gan pie attīrīšanas iekārtām, gan arī pie agrākā konservu ceha, kas arī var bremzēt ūdens plūsmu, līdz ar to būtu jāmeklē finansējums, lai varētu upi iztīrīt. Tas pārmetums, ka pie vainas ir slūžas, nav pamatots, jo pēdējos lielajos plūdos tika veikta uzmērīšana un secināts, ka augstuma starpība ir septiņi metri, līdz ar to, ja uzskatām, ka pie vainas ir slūžas, tad pilsētai vajadzēja pludot.” Iebilstot, ka arī aiz tilta pie Šlokenbekas muižas uz Valguma ezera pusi, upe nav tīrīta, G. Važa atzina, ka arī tai posmā upe būtu jātīra.

Plānā – Matkules kultūras nama siltināšana

  1. decembrī noslēdzās projektu pieteikumu iesniegšana pašvaldības ēku siltināšanai. Interesējoties, kuras ēkas siltināt plāno Tukuma novadā, G. Važa skaidroja, ka ir iesniegts pieteikums Matkules kultūras nama energoefektivitātei. Interesējoties, kas notiks ar plāniem siltināt Tukuma bērnudārza «Taurenītis» ēku, G. Važa skaidroja, ka šie plāni piesaistīt tam fondu naudu, nav īstenojami, jo nav rindas uz bērnudārzu, līdz ar to neizpildās svarīgākais kritērijs. Esam runājuši, ka ēku remontēsim, bet nav zināms, kad.

Risinājumus apkurei meklē

Vēl interesējāmies, vai ir atrisinātas apkures problēmas Lamiņu muižā, kur atrodas Tukuma speciālās izglītības iestādes mācību telpas. G. Važa skaidroja, ka patlaban viss ir sakārtots tā, lai siltums būtu, taču tas nav ilgtermiņa risinājums: “Lielākās problēmas rada iekšējie tīkli, kas ir nokalpojuši, salāpīti un sastiķēti pa gabalam. Mēs gaidām, kāds būs šīs skolas finansējums jaunajā finansēšanas modelī, par ko Izglītības un zinātnes ministrija solīja informēt decembra vidū, bet tā arī nekādus skaitļus vēl neesam saņēmuši. Līdz ar to par risinājumu būs jādomā.”

 

Vairāk lasāms 29. decembra laikrakstā ŠEIT=====>>>>>>>>>>>>>>>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *