Agris Jansons

Gada laikā cer no jauna uzcelt Džūkstes baznīcu /FOTO/

26. septembrī Džūkstē atzīmēja sava pagasta lielākā pēckara projekta – baznīcas atkaluzcelšanas – sākumu. Jaunās baznīcas pamatos iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Savus vēstījumus kapsulā ievietoja pagasta pārvalde, draudze un skola.

26. septembrī Džūkstē atzīmēja sava pagasta lielākā pēckara projekta – baznīcas atkaluzcelšanas – sākumu. Jaunās baznīcas pamatos iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Džūkstes luterāņu baznīca celta 1689. gadā. 1944. gada decembrī līdz 1945. gada janvārī Džūkstē notika vissīvākās 2. pasaules kara beigu kaujas Latvijā, kad arī tika nopostīta baznīca un skola. Skola jau sen kā citā vietā, bet baznīcas atjaunošanas sapņi tikai tagad sāk piepildīties.

Eka varētu izmaksāt ap 200 000 eiro, visi celtniecībā iesaistītie ir pārliecināti, ka nauda atradīsies un Latvijas simtgadē – 2018. gada 18. novembrī – te notiks pirmais dievkalpojums…

Komentāri

    1. priekš kam skola vajadzīga? priekš kam bibliotēka? skaidrs, ka tukšai vietai nekas nav vajadzīgs

    2. Tāpēc, ka cilvēks bez garīguma ir tikai dzīvnieks. Protams, labāk būtu, ja mēs pielūgtu paši savus dievus, bet kaut gan kāda starpība kā viņi tiek saukti.

    3. Kāpēc gan vispār kāds būtu jāpielūdz? Bez pielūgsmes objekta un bez bailēm,ka pasaku tēls Tevi sodīs par sliktu uzvedību,neproti dzīvot?

  1. Pilnīgi pareizi, zaļajam tārpam nav vajadzīga ,ne baznīca, ne zinātne, ne kosmosa izpētē, ne māksla, zaļajam tārpam vajadzīga tikai kāpostlapa ,kuru ēst un turpat nokārtoties.

  2. nevis ” kapsula ” bet ” termoss “… pareizi jāsaka – termosā ievietoja ziņu nākošajām paaudzēm…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *