Durbes pilī Tukumā atvērs Agritas Ozolas grāmatu «Sibīrijas vēstules»

17 jūnijā plkst. 14.00 Durbes pilī (M. Parka ielā 7, Tukumā) notiks Tukuma muzeja direktores Agritas Ozolas grāmatas “Sibīrijas vēstules” atvēršanas svētki. Šis ir jau trešais izdevums, kurā iekļauta informācija par vēstulēm uz bērza tāss.

Grāmatā ir iekļautas visas vēstules, kas rakstītas uz bērza tāss Sibīrijā (1941-1965), glabājas Latvijas muzejos un iekļautas UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” nacionālajā reģistrā. Grāmatas autore piedāvā savu stāstu par cilvēkiem, kas izrādījuši pretestību padomju okupācijas režīmam, un nonākuši GULAG nometnēs vai nometinājuma vietās, un spējuši saglabāt savu patību.

Vēstuļu glabātāji – Tukuma muzejs, Aizkraukles Vēstures un mākslas muzejs, Andreja Pumpura Lielvārdes muzejs, Daugavas muzejs, Jēkabpils Vēstures Muzejs, Latvijas Nacionālais Vēstures Muzejs, Latvijas Okupācijas muzejs, Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs, Muzejs “Ebreji Latvijā”, Rakstniecības un mūzikas muzejs, Talsu novada muzejs.

Pamatojoties uz šo grāmatu, tapusi arī izstāde “Sibīrijas vēstules”, kas no šī gada 13. jūnija līdz 30. septembrim eksponēta Francijā, Strasbūras universitātes nacionālajā bibliotēkā.

Grāmatas atvēršanas pasākumā muzikālu priekšnesumu sniegs Nora Lūse, kas izpildīs latviešu komponista, pianista un mūzikas pedagoga Jāņa Ķepīša (1908-1989) līdz šim vēl neatskaņotas klavierminiatūras. Nošu rokraksti glabājas Rakstniecības un mūzikas muzeja krājumā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *