Attēlam ir ilustratīva nozīme

Cik izmaksā sniega izvešana?

19. decembrī Tukuma novada domē notika iknedēļas preses konference, kurā par aktualitātēm informēja sabiedrisko attiecību speciāliste Sintija Zekunde, bet uz jautājumiem atbildēja pašvaldības vadītājs Gundars Važa.

Mēs interesējāmies, vai pašvaldībai ir plāns, ko, gaidot solīto atkusni, darīt ar lauku ceļiem un pilsētas grantētajām ielām. Kā zināms, piebrauktais ceļš, mijoties salam un atkusnim, ātri vien pārvēršas ledū, un varētu būt grūti pārvarams gan autovadītājiem, gan gājējiem. G. Važa skaidroja, ka tik, cik tas būs iespējams, centīsies ledus kārtu saskrāpēt un uzkaisīt smiltis, lai mazinātu slīdamību, jo citu variantu nav: “Tā būs problēma, par ko runāšu arī ar uzņēmumu «Latvijas valsts ceļi», jo sestdien, izbraucot pa valstij piederošo Zentenes un Cēres ceļu, nācies secināt, ka tā stāvoklis tomēr nav tas labākais, tāpēc ir jārunā, ko šajā situācijā var darīt. Kas zīmīgi – vismaz tajā pusē, pašvaldības ceļi bija daudz labāk iztīrīti nekā valsts ceļi. Turklāt arī sūdzību par pašvaldības ceļu stāvokli ir daudz mazāk, nekā pērn.

Sniega izvešanu no šaurākajām vietām turpinās

Pagājušās nedēļas nogalē sniega vešana no pilsētas tikusi turpināta, tāpat kā šīs nedēļas sākumā, kad vāca sniegu Talsu ielā: “Protams, reiz sniegs nokusis, bet šobrīd ir svarīgi, lai šaurajās ielās dzīve neapstātos, tāpēc tur, kur varējām, sniegs tika aizpūsts, bet, kur tas nav iespējams, to izveda.” Vaicāts, vai ir zināms, cik varētu izmaksāt sniega izvešana un citi sniega savākšanas darbi, G. Važa atzina, ka visi izdevumi vēl nav saskaitīti, jo darbs vēl turpinās, bet tie varētu būt ap 10 000 eiro.

Komentāri

 1. Skaidrības labad, varētu nopublicēt kādas firmas kurus ceļus uztur un kāda ir pieejamā tehnika.
  Pilsētā nereti redzēts, ka maza komunālā tehnika mocās pa ielām un divjoslu ielas pārvērš par vienjoslas ielām.
  Kas der trotuāriem un pieturvietām, tad neder ielām.
  Interesanti vai iepirkumā ir prasīts reakcijas laiks un atbilstošas tehnikas pieejamība.

 2. Sniegs ir Dabas Mātes svētība. Senie latvju Dievi vienmēr godāja sniegu.
  Svētā Māra ar sniega segu sedzās.
  Sniega vākšana ir senebreju velnišķīgs izgudrojums, latvjiem sniega vākšana ir nepieņemama lieta.
  Latvju Dievs Rūsainis vāca tikai mušmires.
  Ar sniegu galvā Skolnieciņš.

 3. , mijoties salam un atkusnim, ātri vien pārvēršas ledū, un varētu būt grūti pārvarams gan autovadītājiem

  nu protams.mashiinas jau laikam nessen izdomaatas.es nezinu,varjaubuut nessen tik latvaanija ir uzsnidzis sniegs pa simts gadiem.tad taa ir probleema.90 gadu saakumaa mashinas naaca no vaacijas.kaadas tev ziemas riepas.sniega kupenas,po..j,braucam ..tagad uzsnieg 5 cen un stihija.

 4. Un kurš atbild par darbu kvalitāti? Tik drausmīgas ietves kā pēc pagājušās nedēļas snigšanas sen Tukumā nav redzētas. Labi pag. pirmdien bija stihija, neviens neko netīrīja. Bet vai tad nedēļa jāgaida kamēr notīra ietvi piemēram Talsu ielā? Un vienā otrā mazajā ieliņā šķūre aizvien nav redzēta. Un kādā kvalitātē notīra… Neatceros – vai Tukums ir pasludināts par autobraucēju un centroviku pilsētu, kur gājējiem no nomalēm nav vietas?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *