Atzīmējot Tukuma Mākslinieku grupas 40 gadu jubileju, atklās divdaļīgo izstādi «Pērles»

1. oktobrī plkst. 13.00 Tukuma Mākslas muzejā (Harmonijas ielā 7) un plkst. 14.00 Mākslas galerijā “Durvis” (Brīvības laukumā 21) notiks Tukuma Mākslinieku grupas 40 gadu jubilejas divdaļīgās izstādes “Pērles” atklāšanas pasākumi. 35 gadu jubileju svin arī Tukuma muzeja Mākslas galerija “Durvis”, kurai par godu muzikālu koncertprogrammu atskaņos grupa “Miera vējos”.

Tukuma Mākslinieku grupa dibināta 1983. gadā. Kopš 2011. gada darbojas biedrība, kuras galvenais darbības virziens ir saglabāt un attīstīt profesionālo mākslu Latvijā, īpaši Tukuma novadā, popularizējot to un tās pārstāvētos principus sabiedrībā. Šobrīd Tukuma Mākslinieku grupas vadītāja ir māksliniece un pedagoģe Ingemāra Treija. Tajā aktīvi darbojas 45 biedri dažādās mākslas nozarēs, uzturot pārliecību par mākslas nepieciešamību mūsdienās. Arvien pievienojas jaunie autori, kuru saknes rodamas Tukumā. Grupas mākslinieki aktīvi veido savas personālizstādes visā Latvijā, kā arī regulāri piedalās Latvijas Mākslinieku savienības rīkotajās izstādēs. Daļa no māksliniekiem aktīvi darbojas mākslas pedagoģijas jomā.

Tukuma pilsētas svētkos Tukuma Mākslinieku grupa veido Mākslinieku ielu, savus darbus izrādot brīvā dabā, kā arī organizē radošas darbnīcas un citas aktivitātes. Pēc mākslinieku iniciatīvas izveidota kultūras lapa laikrakstā “Neatkarīgās Tukuma Ziņas”, kur autori var iztirzāt aktuālās mākslas parādības.

Katru gadu Tukuma Mākslinieku grupa rīko izstādi Mākslas galerijā “Durvis”, kas savu darbību uzsāka 1988. gada 9. jūlijā kā mākslas salons Lielajā ielā 6 (tagad 5b). Lai māksliniekiem būtu iespēja pārdot savus darbus, to izveidi ierosināja Tukuma Mākslinieku grupas pirmais vadītājs Uldis Zemzars un māksliniece Taira Haļapina. Šogad galerija atzīmē 35 gadu pastāvēšanas jubileju un tā joprojām ir mākslas telpa, kas radīta mūsdienu mākslinieku radošām izpausmēm.

40 gadu jubilejas izstādē Tukuma Mākslinieku grupas mākslinieki parāda savus jaunākos darbus, tā radot daudzkrāsainu iespaidu par tik atšķirīgo mākslinieku raksturu un radošajiem izaicinājumiem. Tukuma Mākslas muzejā skatāma biedrības vecbiedru un mūsdienu mākslinieku glezniecība, Mākslas galerijā “Durvis” – keramika, objekti, fotogrāfija, grafika, akvarelis, tēlniecība, ādas plastika un tekstils.

Raksturojot izstādi, Tukuma Mākslinieku grupas vadītāja Ingemāra Treija, izmanto mākslinieka, Tukuma muzeja dibinātāja Leonīda Āriņa citātu: “Tikai māksla vieno jūtās. Ne tā objektīvā, vienaldzīgā, iemācītā, kas var izteikt cenu, paskaidrot priekšmetus, bet īstā emociju, pārdzīvojumu izteiksme, vai tā mūzika, dzeja vai glezniecība.”

 

Izstāde Tukuma Mākslas muzejā un Mākslas galerijā “Durvis” apskatāma no 2023. gada 1. oktobra līdz 26. novembrim. Ieeja atklāšanas pasākumos ir bezmaksas.

 

Komentāri

 1. Loti vieds Leonidas citats…japuebilst cik gan tuksa butu musu dziive bez maakslas..vai ne..emocijam sajutam ko gustam..saka ka skaistums var izglabt pasauli..butu jau labi..varbut ka var ari izglabt vairojot labestibu emocijas visos makslas paveidos bagatinot savu dveseli un jutu pasauli ar uzskatamam garigam lietam..musu kultura makska ir musu nacionalaa bagatiba un gara maize…un cik lstipra ta bus..tik stipri busin nes pasi…jo tauta pastav tik ilgi cik tas kultura..lai izdodas tukumniekiem.

  1. Adele jeb Leduspuķe, tavs fermas pārzinis Žeņka Prigožijs jau sen klausās Kobzonu koncertu, bet tu tik drukā spamu, it kā tevi interesētu māksla.
   Tava nacionālā bagātība ir tavi kerzoviki un belašs no tava sunīša Bimbo, jo ja par to neraksti, tad sen jau belašos pārvērti.

   1. Zini slolniecin…globalistu kranci…piss taisni..tu neesi ta verts lai ar tevi diskutetu.tu esi daunis.. Ej pie savuem palatas braliim un meties cetrapys lai tevi izdraatee.varbut ka tu nomrinasies..ja he redajcija lai zvana sanitarium lai tevi savac un ved uz palatu….

  2. prigožinels bija cūksunis- žīdfašisteļu nelga..tāpat kā smirdeļi zeļenski, arestovici, kedmi, satanovski, valdmani un citi sūdi..bet, mums jāturpina ķert gudrības zivis tirdzniecības upēs…citādi kļūsim par pirmo putekli smilšu vētrai kas apraks mūs visus…ak jā, ir pieejams denacificetā homīša komplets(complectum homine denacifitarius, ka plekstētu horacija, sastāv no smerdeļu hitlera, trūmena, čerčila(šīs treknās dzērājcūkas0valzivs krustojuma) portretiem ar kuriem KĀDS IR ATSLAUCĪJIES…fekāliju piedīrību pierādīs dezoribonukleīnskābītes ekspertīze..abtreten, aciū, rotšildmēsliem cilps…kas vēlās- tam seksīga milfa…mēs visi esam putekļi uz Allaha pirkstiem(pierkstīm, kā saka Laotgolā), tikai citi esam radušies no akmeņiem, citi- no kizjaka.

 2. Durvis..ta ir ieeja kaut kur un izeja…interesanti cik durvis savaa muza mes atveram un aizveram..dazreiz pa durvim gribas ienakt..dazreiz tijai pa tam iznaakt…dazreiz prieks mums durvis ir aizslegtas..un ieeja liegta..bet trakakais butu ja izeja butu liegta..man ome macija ka nekad nevajag ienakt pa durvim kuras reiz esi aizveris uz visiem laikiem..citi tad kapj pa logui lai tiktu ieksaa visas izpausmes…durvis simboliski nozimee ienaksana gaidisana meklesana makslaa..daudz dzive ir durvju…es gribetu ieiet un iznakt pa tadam kur man nav japrasa nevienam atlauja..pa savam brivam durvim..pedejas durvis ir kapsetas vaartu durvis pa kuram ieenakot aaraa vairs netiksim……bet tev atversies citas durvis uz paradizi vai ellii..pec nopelniem..un tas ir pasas svarigakas.myzibas durvis..kyras atvers tev dievs…vai satans…

  1. Runā par ko grib,viss svinjo-trekoloriem beidzas ar ģenitāliju pieminēšanu.
   Hei, lielā mākslas ”pazinēja”, kāpēc ”durvis” raksti ar latīņu ”u”, bet vārdos ”četrāpus”, mūžības”, ”kuras” lieto sava krivoļica ķeburu ”y”, kā arī nelieto garumzīmes.
   Pasaki savas fermas pārzinim Žeņkam, lai nelieto kļūdaino yandex tulkotāju, kurš simbolizē visu tavu moZZkovijas purvu.

   1. Visos pirtalos tevi sauc par pedirastu…un par pilnu nenem..bet kirilica raksti biezi tu pars..zini meklee kadu sev liidzigo varbut tev bus interesantak..man ar tevi nav hekaa kopiga un atsujies utainais..uz taviem komentiem es vairs neatbildesu.

    1. He he, pareizi saki, moZZkovijas federācijas pilsoņi ir federācisti jeb federasti.

     1. Te tu draugs kludies..praidi ir musu rietumu vertibas ko gribam uzspiest visai pasaulei

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *