Atklāj «Vienas fotogrāfijas galeriju» Tukumā

Jau kādu laiku Tukumā iepretim stāvlaukumam Uguns ielā ēkas sarkano ķieģeļu sienu rotā lielformāta fotogrāfija. Šodien, 11. novembrī, piedaloties projektā iesaistītajiem, šī «Vienas fotogrāfijas galerija» tika atklāta oficiāli.

Sākums šai iecerei meklējams citā Latvijas pilsētā – Liepājā, kur fotogrāfs Mārtiņš Krūmiņš vienu foto izstādīja uz savas studijas fasādes. Tas tika atzīts par labu esam, un radās doma šim projektam piešķirt arī starptautisku dimensiju. Un te, tēlaini izsakoties, uz skatuves uznāk kādreizējais tukumnieks, bet šobrīd Vācijas pilsētā Meppenē dzīvojošais Ziedonis Stutiņš, kurš arī fotogrāfa bijušais skolas biedrs. Tā uz Tukuma atceļojis šis Vācijas fotogrāfes Žanetes Groses darbs – «Ceļš», kas, lai arī šķiet tik pazīstami, tomēr ir Bavārijā uzņemts kadrs. Savukārt M. Krūmiņa darbs 30. novembrī tiks izstādīts uz Meppenes teātra ēkas fasādes. Interesanti, ka fotogrāfs kādu brīdi jeb dažus gadus bijis saistīts arī ar Tukumu, jo vadīja foto klubu ar zīmīgo nosaukumu «Tukums IV». Tajā, kā izrādās, darbojies arī mūsu laikraksta ilggadējais fotogrāfs Jānis Vītols.

 

Komentāri

  1. Prieks! Tukums vēsturiski ir pilsēta ar gana senām vizuālas mākslas tradīcijām. Svarīgi tās nezaudēt, kopt, atrast jaunas formas un skatīties uz priekšu.

  2. Vienas fotogrāfijas galerija ir kā viena cilvēka protests. Šķietami bezjēdzīgs. Bet no policijas atrauties var.
    Ar cieņu, Skolnieciņš

  3. Tagad es zinu, ka savā privātīpašumā drīkst piķetēt un protestēt. Un vēlāk to visu var sūtīt pašvaldībai kopā ar kādu konkrētu prasību, piemēram, piešķirt NĪN atlaidi. Un domniekiem to visu būs jālasa, jo likums liek. Ja tas nelīdz, tad jāčapo būs līdz Beztabu.
    Ar cieņu, Skolnieciņš

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *