Arī Tumes jauktais koris piedalās kino filmas «Zeme, kas dzied» uzņemšanā

Svētdienas rītā, dienā, kas Latvijā un daudzviet citur pasaulē tika svinēta Māmiņdiena, mums – Tumes kora dalībniekiem – līdz ar citiem masu skatu dalībniekiem kinopilsētiņā «Cinevilla» bija iespēja filmēties režisora Māra Martinsona filmā «Zeme, kas dzied». Šis bija pēdējais posms filmas tapšanā, jo tās pirmizrāde paredzēta jau novembra sākumā.

Filmēšanās laikā tika rekonstruēti skati no Rīgas Latviešu biedrības nama, kur pirms 150 gadiem – tālajā 1873. gadā – pirmoreizi latviešu koru dalībnieki  izpildīja Baumaņa Kārļa komponēto lūgsnu «Dievs, svētī Latviju» – dziesmu, kas pēc vairāk nekā 45 gadiem kļuva par mūsu tautas himnu. Tika atainoti arī pirmie latviešu dziedāšanas svētki, kuros svinīgi tika ienests «Latviešu Dziesmusvētku» karogs.

Arī aktieri cilvēki vien ir

Uz šiem filmēšanas masu skatiem tika aicināts ap 500 brīvprātīgo, kurus ietērpa tiem laikiem raksturīgās drēbēs. Filmas tēlos iedzīvojās Vilis Daudziņš, Andris Keišs, Ģirts Ķesteris, Ainārs Ančevskis un citi Latvijā zināmi aktieri. Masu skatos piedalījās diriģenti Romāns Vanags, Jānis Ozols, Jevgeņijs Ustinskovs un citi.

Rīts sākās 8.00, kad ieradāmies uz tērpu piemērīšanu, matu sakārtošanu un grimma uzlikšanu. Kamēr gaidījām filmēšanas startu, laiku pavadījām dažādi –vieni taisīja fotosesiju ar jauniegūtajiem tērpiem, cits gulēja diendusu zem ziedošām ābelēm pieneņu laukā, kāda meiča pina vainagu no pienenēm. Deju kolektīvs no Ventspils uzlaida danci. Gadījās arī pa kuriozam, kad, piemēram, pēc pārģērbšanās un grimmēšanās sieva pagāja vīram garām, viņu nemaz neatpazīstot…  Ja sākumā likās, ka aktieri, – tie jau no “augstiem plauktiem”, tad tā nemaz gluži nav. Ejot mums garām uz filmēšanas laukumu, viņi ar visiem sasveicinājās, izteica kādu joku, fotografējās, uzmundrināja. Tas bija tiešām ļoti patīkami.  Pat filmēšanas laukumā viņi viens otram izteica pa kādam jokam, no malas vērojot secinām: aktieri tie paši vien cilvēki ir…

Pilsētas švīti un lauku skaistules

Brīvprātīgo bija daudz, gan no tuvējās, gan tālākās apkārtnes. Dalībnieki no Tumes jauktā kora, Jelgavas, Brocēnu, Venstspils, Rīgas deju un koru kolektīviem. Visi tikām sadalīti pilsētniekos un lauciniekos.

 

Plašāk lasām otrdienas, 16. maija, laikrakstā ŠEIT========>>>>>>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *