Aktualizē veicamos darbus novadā

Kā Finanšu komitejas sēdē, tā galīgajā variantā decembra domes sēdē deputāti aktualizēja Tukuma novada attīstības programmas 2022.-2028. gadam Rīcības un investīciju plānu, iekļaujot tajā jaunus un aktualizējot agrākos projektus. Tas nepieciešams, lai pašvaldība varētu pretendēt uz valsts un dažādu fondu līdzekļiem un apliecināt, ka šie darbi pašvaldībā tiek plānoti.

 

Upīšu skolā mainīs komunikāciju tīklus

Kā Finanšu komitejas sēdē 21. decembrī skaidroja domes Attīstības nodaļas vadītājas vietniece Santa Haferberga, Rīcības un investīciju plāns papildināts ar Tukuma E. Birznieka-Upīša 1. pamatskolas telpu vienkāršotās pārbūves, kā arī apkures un siltā ūdens tīklu vienkāršotās atjaunošanas ieceri. Ēkas vecajā korpusā plānots nomainīt apkures sistēmu un pieslēgt to siltummezglam, kā arī pārbūvēt ūdens apgādes un kanalizācijas sistēmu. Telpās, kurās tiks veikti remontdarbi, paredzēta iekšējās apdares atjaunošana. Vēl plānots nomainīt logus pret vēsturiski atbilstošiem, nomainīt palodzes un atjaunot logu ailes. Darbu sarakstā ir arī ugunsdzēsības apziņošanas signalizācijas sistēmas un videonovērošanas izveide, elektroinstalācijas nomaiņa, iekštelpu ventilācijas sistēmas risinājuma ierīkošana ar rekuperāciju un telpu kondicionēšanu. Provizoriskās izmaksas 900 000 eiro, kam šogad plānots ņemt aizņēmumu.

Te jāpiebilst, ka konkurss ir noslēdzies, un tajā savus piedāvājumus bija iesnieguši seši uzņēmēji, taču konkursa uzvarētājs vēl nav noteikts.

Atbalsts vides pieejamībai

Plānā paredzēta arī vides pieejamības nodrošināšana sociālo pakalpojumu sniegšanas vietās – ēkās Skolas ielā 4, Zantē, un Zīļu ielā 2, Kandavā. Pēc Ministru kabineta grozījumiem šādiem projektiem tiks palielināts līdzfinansējums, ko saņems pašvaldības. Kā tiks skaidrots sēdē, Atveseļošanas un noturības mehānisma finansējums abām ēkām ir palielināts no 222 000 eiro uz 309 784,00 eiro, taču netiek segtas PVN izmaksas. Līdz ar to pašvaldības jau sākotnēji bija paredzējusi segt 65 054,64 eiro PVN nodokļa samaksai, taču, tā kā kopējā atbalsta summa ir pieaugusi, vēl būs vajadzīgi 18 434,64 eiro.

«Atbalsta pasākumi cilvēkiem ar invaliditāti mājokļu vides pieejamības nodrošināšana Tukuma novadā» – tas ir jauns projekts, kas būs jāiesniedz janvārī un kur pašvaldības līdzekļu nebūs nepieciešami, ja vien finansējums nepārsniegs viena projekta izmaksas. Šim mērķim tiks izlietots finansējums no ES Atveseļošanas fonda. Projekts paredz nodrošināt atbalstu mājokļu pielāgošanai personām ar invaliditāti, kurām ir kustību traucējumi, lai uzlabotu viņu nodarbinātības iespējas un pieejamību dažādiem pakalpojumiem.

 

Vairāk lasām otrdienas, 9. janvāra laikrakstā ŠEIT========>>>>>>>

Komentāri

 1. Krievu valoda ir okupantu, impēristu, slepkavu, deportētāju, marodieru un arī kriminālnoziedznieku valoda. Krievu tauta cariskās Krievijas jeb tautu cietuma laikā un PSRS jeb ļaunuma impērijas laikā fiziski iznīcināja vairāk nekā 70 mazo tautu. Krievi veica genocīdu pret ukraiņiem, nogalinot vairāk nekā 6 miljonus ukraiņu, krievi okupēja Baltijas valstis un veica genocīdu pret latviešiem, lietuviešiem un igauņiem. Krievi iebruka Somijā, nogalināja un no savām zemēm izdzina vairāk nekā 600 000 somu, okupējot Karēliju, kuru okupē joprojām. 90-tajos gados Krievija okupēja Moldovas teritoriju– Piedņestru. 2008.gadā krievu okupanti iebruka Gruzijā un okupēja Abhāziju un Dienvidosetiju. 2014.gadā krievi iebruka Ukrainā un okupēja Krimas pussalu un Austrumukrainas teritorijas – Doņeckas un Luhanskas apgabalus. Un 2022.gadā krievi veica pilna mēroga iebrukumu Ukrainā un turpina pastrādāt genocīdu pret ukraiņiem. Krievi ir okupantu un slepkavu tauta, un krievu valoda ir okupantu un slepkavu valoda, tāpēc tā ir pilnībā jāaizvāc no Latvijas publiskās telpas! Okupantu valodai nav vietas latviešu zemē!

  1. Varbūt vērts pieminēt ukraiņu sarīkoto pilna mēroga genocīdu Krimas tatāriem?

   1. Adriatico saka: 12.01.2024 13:00 Kremļa algotnis Adriatico atkal ķēries pie darba, pie saņemto krievijas rubļu atstrādāšanas.

 2. Tu suns būdā,apnicis esi ar savu muldēšanu,te runa iet par būvdarbiem ekonomiskiem labumiem…

  1. atvainojiet, bet arī suns var riet par ekonomiku, ja tikai nekož, esiet tolerāntāki.

 3. 78.pants. Nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšana

  (1) Par darbību, kas vērsta uz nacionālā, etniskā, rasu vai reliģiskā naida vai nesaticības izraisīšanu, —

  soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu

  1. Skolnieciņš saka: 12.01.2024 12:12 Tu esi maskavas nama algots kremļa trollis. Un pie reizes tu esi segvārdu zaglis. Es no maskavas nama nebaidos. Krievu valodai skolās nudien nav vietas.

 4. Skolnieciņš tu realitate pasaki to acis, ko tu tik druka?!
  Pidarasam pidara dzive vai ne ta skolnieciņ?
  Ka šunelis tik rej un rej :))))))))

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *