Āfrikas mūzikas videoklipu parāde Tukumā

7. augustā  no pulksten 16.00 bijušās A. Zēberga iesala fabrikas pagalmā ienāks Āfrikas māksla. Šogad notiks jau otrā TUKKU MAGI ZiemeļDienvidu filmu parāde, kurā mūzikas videoklipos iedzīvināti Āfrikas video stāsti ļaus sadzirdzēt pasauli citādās krāsās.  Ikgadējā starptautiskā pasākuma mērķis ir uzturēt dialogu starp Dienvidiem un Ziemeļiem, starp Latvijas un Āfrikas kultūrām, parādot, ka atšķirīgais nemaz nav tiks atšķirīgs, ka viss uz šīs pasaules ir vienots. Pasākumā ikviens aicināts izjust kultūru vizuālu, muzikālu un taktilu dialogu.

Kinorežisors, publicists  un filmu parādes kurators Žulijens Nuhums Kulibali norāda, ka Āfrikas mūzikas video stāsts nav viegli izstāstāms – to ietekmē gan vēsturiski, gan ekonomiski un tradicionāli faktori. Skaidrs gan ir viens – mums, dzīvojot tālu no cilvēces pirmsākumu kontinenta, ir tendence šo stāstu – kā jau visu svešo – pārmēru vienkāršot un iztēloties šo scēnu vienveidīgāku, nekā tā ir. Tukumā redzamajā izlasē cieši savijas gan estētiskās domas attīstība dažādos Āfrikas reģionos laika gaitā, gan politiskas aktualitātes, gan tradīciju (pār)definēšanas mēģinājumi – no Dienvidāfikas Mirjamas Makebas, dēvētas par Māti Āfriku, attēla un tēla, kas cauri gadu desmitiem mierina un atgādina par Dienvidāfrikas aparteīda šausmām, līdz dinamiskajai “afrobeats” kustībai Nigērijā, kas ir iekarojusi 21. gadsimta deju grīdas visā pasaulē; izlasē sadzīvo Āfrikas pilsētu un ciematu sadzīve un sapņi, politiski jautājumi iegūst globālu kontekstu caur rimeika rīkiem, tautas dziedājumi mijas ar elektroniskās un metāla mūzikas ritmiem.

 

Pasākuma programmā plānota Āfrikas mūzikas videoklipu parāde ar kuratora Žulijena Nuhuma Kulibali ceļa maizi, profesionāla mūziķa, dziesmu autora Fadhilee Itulya (Kenija) koncerts, TUKKU MAGI Āfrikas mākslas kolekcijas tekstiliju un latviešu tradicionālo tekstiliju kolorīts,  dziedātāju “Slepenās harmonijas”  latviešu tautas dziesmu skandēšana un skaidrošana, aušanas meistarklase kopā ar Maritu Dubiniausku, radošās darbnīcas.

TUKKU MAGI ZiemeļDienvidu filmu parāde 2 rīkotāji: biedrība “Pasaules kultūru telpa Tukumā”,  Riga International Short film festival 2ANNAS (Latvija, www.2annas.lv), Fonds Tukku Magi Kolekcija, radiTUKKUMAGI brīvprātīgie.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *