Nedēļas nogalē – niedru skulptūru festivāls pie Kaņiera ezera

11. februārī plkst. 11.00 par godu Pasaules mitrāju dienai Dabas aizsardzības pārvalde aicina uz Ķemeru Nacionālā parka Kaņiera ezera krastu, kur notiks atraktīvais un radošais mitrāju atjaunošanas pasākums – Niedru skulptūru festivāls. Pasākuma laikā dalībnieki līdzdarbojas apauguma novākšanā un no nopļautā materiāla – niedrēm, zāles, atvasēm – veido dažādas skulptūras, ko pasākuma izskaņā vērtē īpaši izveidota žūrija.

“Šī Niedru skulptūru festivāla laikā tiks apvienots dalībnieku radošais gars un vēlme paveikt labu darbu dabai – atbrīvojot no apauguma zāļu purva teritorijas, kuru Latvijā palicis pavisam maz. Kopīgi darbojoties un vācot materiālu skulptūru veidošanai, mēs attīrīsim mitrāju teritorijas, radīsim labvēlīgus dzīvošanas apstākļus daudzām augu un dzīvnieku, tostarp putnu, sugām,” stāsta Ķemeru Nacionālā parka dabas centra vadītāja Agnese Balandiņa.

Piedalīties Niedru festivālā var ikviens, iepriekš piesakot komandas līdz pieciem dalībniekiem (neskaitot bērnus). Aicinātas ir gan ģimenes, gan kolēģu, organizāciju, draugu un interešu grupu komandas, kas ar savu pienesumu papildinās festivāla radošo norisi un gaisotni. Pieteikšanās ir obligāta, aizpildot tiešsaistes anketu līdz 9. februārim.

Lai izveidotu iecerēto skulptūru, ir atļauts izmantot arī citus bioloģiski noārdāmus materiālus, piemēram, koka kastes, klūgas, krūmu atvases. Ieteicams laicīgi parūpēties par nepieciešamajiem darbarīkiem un materiāliem – šķērēm, auklām, knaiblēm, aizsargbrillēm u.c., kā arī izvēlēties laikapstākļiem piemērotu apģērbu, tostarp vairākus cimdu pārus un gumijas zābakus.

Festivālā aicināti piedalīties ne tikai skulptūru veidotāji, bet arī pārējie interesenti un skulptūru vērotāji, kas kopā ar pārvaldes speciālistiem varēs doties nelielā izziņas pārgājienā, klausoties par apkārtējām dabas vērtībām, iepazīstot mitrājus, gleznainās Kaņiera ezera ainavas un izprotot pārvaldes īstenotajā projektā “Apsaimniekošanas pasākumu veikšana īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un mikroliegumos biotopu un sugu aizsardzības stāvokļa uzlabošanai” jau veiktos un plānotos darbus biotopu atjaunošanai.

Šī gada Pasaules mitrāju dienas vadmotīvs – Ir laiks atjaunot mitrājus! – aicina uz tūlītēju rīcību, lai gan Latvijā, gan citviet pasaulē apvienotu indivīdus kopīga mērķa īstenošanā, tāpēc šogad Niedru festivāla dalībnieki ir arī daļa no globāla mēroga kustības, kas nodrošina mitrāju saglabāšanu arī nākotnē.

Par tradīciju kļuvušais Niedru festivāls tiek organizēts jau kopš 2018. gada. Līdz šim tas norisinājies Sedas purvā un Randu pļavās. Pirmo reizi norisināsies Ķemeru Nacionālā parka Kaņiera ezera krastā.

Komentāri

 1. Lai Latvju Dievi ir kopā ar latviešu tautu! Lai Latvju Dievi pasargā latviešus no ļauna!
  failiem.lv/u/kfudgmv5b

    1. Skolnieciņš saka: 08.02.2023 02:08 Tu neesi skolnieciņš. Tu esi segvārdu zaglis. Kāpēc tu zodz manu segvārdu? Kāpēc tu valkā skolnieciņa vārdu? Atšujies no manis! Izbeidz mani marginalizēt! Izbeidz ķēmot mani! Atšujies no manis, viltus skolnieciņ! Atšujies! Laikam tu esi prokremliski noskaņots mudzis no pareizticīgo baznīcas, ja jau tik stipri, neapturami ienīsti dievturus. Bet es tev varu teikt, ka Latvijā valda ticības brīvība.Tāpēc samierinies. Dievturība Latvijā bija, ir un mūs. Latvija ir Latvju Dievu zeme. Bet Meinards un citi kristīgo sektu vadoņi ir okupanti Baltu zemēs. Es aizstāvu Latvju Dievus no visādiem okupantiem un to okupekļiem!!!

 2. Cien. NTZ redakcija! Kāpēc Jūs savu izdevumu padarāt par idiotu saietu? Tā ceļat savu reitingu?
  Varbūt vērts pavērtēt kaimiņu novadu izdevumus. Iespējams, ka ieraudzīsiet atšķirības un būsiet gatavi savus troļļus bloķēt uz ilgāku laiku.

  1. Lūgsim mīlas un kaisles Dievieti Freju, lai Dieviete Freja (saukta arī par burvīgo Vanadisu) dod mums kaisli un mīlestību! Lai Dieviete Freja ir ar mums!
   failiem.lv/u/h4m5s2f42 [Dievietes Frejas godināšana]
   Dievieti Freju (sauktu arī par Dievieti Vanadisu) godāt ir viegli. Atliek vien ticēt un lūgt šīs Dievietes žēlsirdību!
   failiem.lv/u/h4m5s2f42
   Ar cieņu, Tavs Skolnieciņš

  2. Skaties, ka tevi neķer sausā čemuriņa lāsts! Kur citur es-gaismas nesējs lai savus rakstus rakstu?!
   Ar cieņu, zēlsirdīgais zariņa glabātājs
   Tavs Skolnieciņš.

   1. Skolnieciņš saka: 11.02.2023 18:25 Tu neesi skolnieciņš. Tu neesi tas par ko uzdodies. Atšujies no manis, segvārdu zagli Izbeidz mani marginalizēt!

   2. Padomijas gados šādi marginalizēja disidentus. Disidentiem piedēvēja apkaunojošas, tizlas un kriminālas lietas, ko disidenti patiesībā neveica, bet pēc tam disidentus sodīja un par disidentiem smējās. Tagad tu padomju garā izsmej dievturus. Tas ir pretīgi.
    Visi tie zaimi, kurus tu raksti, bija padomijas gados (okupācijas varas laikā). Neko jaunu tu neesi izdomājis, tās pašas metodes, lai slāpētu, dzēstu nevēlamu un netīkamu viedokli izmantoja arī padomijas laikā. Tu esi komunisma atraugas reinkarnācija, sovoks (padomija) no tevis dvašo.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *