no personīgā arhīva

Vasarā ar BMX, ziemā – ar hokeja nūju rokās

Droši, ka jaunākais tukumnieks – Latvijas čempions kādā sporta veidā – ir Eduards Bučiņš. Zēnam ir tikai 6 gadi, bet pērn viņš kļuva par valsts čempionu savā vecuma grupā BMX riteņbraukšanā. Uz interviju aicinājām Eduarda tēvu Aivo Bučiņu.

Droši, ka jaunākais tukumnieks – Latvijas čempions kādā sporta veidā – ir Eduards Bučiņš. Zēnam ir tikai 6 gadi, bet pērn viņš kļuva par valsts čempionu savā vecuma grupā BMX riteņbraukšanā. Uz interviju aicinājām Eduarda tēvu Aivo Bučiņu.

– Kā nolēmāt dēlu pievērst tik ekstrēmam sporta veidam kā BMX?

– Pirmsākums bija ļoti izteiksmīgs. 2008. gadā, kad Māris Štrombergs piedalījās olimpiādē (tā bija svētdiena); atceros, kā finālu skatījāmies pa televīziju (tolaik Eduardam bija divi gadi). Kad bija skaidrs, ka Māris ticis finālā, sēdējām visi pie televizora un gaidījām, kas notiks. Jau pirms Māra starta teicu sievai: “Klausies, ja tas latvietis vinnēs, tad Eduards brauks BMX!” Un tas latvietis ņēma un vinnēja! Sākotnēji man bija doma dēlu sūtīt motokrosā. Man pašam patīk motokross, un sieva jau bija ar to samierinājusies, bet te – BMX. Viņa bija priecīga par to, ka Eduards motosportā tomēr nebrauks. Man turpretī bija jātur solījums – dēlam nu jābrauc BMX.

2010. gada vasarā braucām uz Ventspili ekskursijā un pie reizes nonācām pie BMX trases, arī mazais ričuks bija līdzi, prasīju: ”Nu, Eduard, pamēģināsi?” Viņš uzreiz piekrita. Izbrauca, un… iepatikās. Pēc kādām divām nedēļām aizbraucām atkal. Tieši tad tur notika treniņš. Pie trenera piegājām un prasījām, vai varam pamēģināt. Nekādu problēmu. Ļoti interesanti bija tas, ka treneris uzreiz mums piešķīra arī riteni: ”Ņemiet riteni, brauciet, ja jums ir vēlēšanās!” Tas bija pārsteigums. Riteni varēja ņemt līdzi uz mājām. Un tā mēs arī sākām.

– Kā noris treniņapmācība? Eduards vēl ir bērndārznieks.

– Kad rocība bija drusku lielāka, divas trīs reizes nedēļā braucām uz Ventspili – arī darbadienu pēcpusdienās, pēc darba. Sezonas laikā tur treniņi notiek katru dienu. Pirmajā gadā piedalījāmies arī pirmajās sacensībās kopā ar trīs gadus vecākiem braucējiem – tiesa, Eduards kādus 20 m aiz visiem nobrauca, bet, ņemot vērā gadu starpību, – ļoti labi. Ziemas sezonā, daudz nedomājot, mēs Eduardu Tukuma ledus hallē aizsūtījām trenēties hokejā.

Visu interviju lasiet otrdienas, 22. janvāra, laikrakstā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *