foto: Agnis Melderis

Tukumā notiks pirmais Latvijas čempionāts «Gravel» riteņbraukšanā

Nedēļas nogalē, 1. jūlijā, Tukumā notiks Riteņbraukšanas svētki jeb pirmais Latvijas čempionāts «Gravel» riteņbraukšanā. Par svētkiem sacensības dēvē viens no organizatoriem Kārlis Berlands. “Šāds «Gravel» čempionāts Latvijā līdz šim nav noticis. Iepriekšējā gadā gan sacensības tika aizvadītas, bet šogad tām ir piešķirts oficiāls Latvijas čempionāta statuss. Tas nozīmē, ka pirmo reizi dalībnieki cīnīsies par Latvijas čempiona tituliem savās vecuma grupās. Tas nebūt nenozīmē, ka pagājušajā gadā rezultāti netika izcīnīti, bet šogad tad var cīnīties ne tik vien, kā pa rezultātu, bet arī par titulu. Piedalīties var jebkurš, izvēloties sev atbilstošu distanci, bet tiem, kuri vēlas startēt Latvijas čempionāta ieskaitē, ir jāstartē ar Latvijas federācijas piešķirtu licenci,” skaidro Kārlis. Jāpiebilst, ka jebkurš amatieris var šo licenci iegūt, atliek vien nokārtot veselības apdrošināšanu, turklāt ar šo pašu licenci var piedalīties arī starptautiskās sacensībās.

Būs četras distances

Kopumā sacensībās varēs startēt četrās distancēs. Garākā no tām būs 115 km gara, kurā varēs piedalīties visi vīrieši, kas dzimuši ne vēlāk par 2004. gadu. Vidējā distance būs 60 un 48 km, tajā varēs startēt visi, kuri nav dzimuši vēlāk par 2004. gadu, bet īsākā būs Ģimenes distance, kurā varēs startēt visi, kuri būs spējīgi pieveikt 22 km, un dalība tajā būs bez maksas. “Distance ir pietiekoša vienkārša, lai ikviens, kurš ir gatavs nobraukt ar velosipēdu 22 km, varētu to pieveikt. Jārēķinās gan, ka tie pamatā būs grants ceļi un ka Tukuma apkārtnē ir ļoti skaists reljefs. Šajā distancē arī nebūs laika ierobežojumu un atšķirībā no pārējām distancēm laiks netiks skaitīts no starta brīža līdz finišam, attiecīgi, lai, piemēram, vīrs nepamestu sievu, bet abi varētu trasē būt kopā. Bet tie, kuri būs azartiskāki, varēs savus spēkus pārbaudīt un arī sacensties, jo šajā posmā būs iekļauti 2 km, kurā tiks piefiksēti rezultāti,” tā K. Berlands.

Pagājušajā gadā organizatorus un arī dalībniekus pārsteidza lietus, kas it kā viegli izbraucamās trases daļas padarīja par ne tik viegli izbraucamām. “Jā, tādēļ šogad Ģimenes distanci izplānojām tā, lai arī, ja ir šīs lietus gāzes, trase tik ļoti netiek ietekmēta,” skaidroja organizators. Visu distanču sākums un beigas būs pie Tukuma šautuves, kur ne tikai dalībnieki varēs uzsākt dalību sacensībās, bet arī viesi apēst pa kādam burgeram un aprunāties ar riteņbraucējiem.

Garākā distance vedīs pa grantēto ceļu uz Jaunmokām, tad uz Vecmokām, uz Kaivi, Dzintaru, Cēres pusi – praktiski līdz pat novada robežai un tad atpakaļ caur Brizuli, Sēmi, gar Milzkalni atpakaļ uz start vietu.

Aicina atbalstīt riteņbraucējus

Visas distances dosies vienā virzienā, bet attiecīgi īsākās ātrāk dosies atpakaļ. Garākajā distancē būs pieejami četri ēšanas, dzeršanas punkti – Dzintaros, «Tīļās» un Sēmē, kas būs pieejama visās distancēs, izņemot Ģimenes. Tajos būs pieejams ūdens, banāni, cepumi un sporta želejas.

Čempionāta distancēm pieteikšanās noslēdzās vakar vakarā, bet Ģimenes distances priekšlaicīgā pieteikšanās noslēgsies ceturtdienas, 29. jūnija, vakarā. Pieteikties var mājas lapā – gravelweekend.com.

Vaicājām, vai un kā sacensības ietekmēs citus Tukuma novada iedzīvotājus. K. Berlands: “Kopumā gaidāms ap 200 viesiem, no tiem aptuveni kādi 150 būs dalībnieki. Mūsu kā organizatoru lūgums ir iedzīvotājiem būt pacietīgiem un iecietīgiem, īpaši uz ceļiem. Īpaši gribas uzsvērt, ka satiksme pilnībā netiks slēgta, bet tā var tikt uz neilgu laiku ierobežota, līdz riteņbraucēji šķērsos kādu ceļa daļu. Gribētos arī aicināt visus doties atbalstīt sportistus, it īpaši tos, gar kuru mājām vedīs trase. Un, ja diena būs silta, priecāsimies arī par izvilktām ūdens šļūtenēm, lai apšļāktu braucējus, protams, iepriekš ar viņiem šo dušu saskaņojot.”

 

Plašāk lasām 27. jūnija laikrakstā ŠEIT========>>>>>>>>>>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *