Skries maratonu un atklās «TukumSmukumTakas»

Arī šogad, 10. jūnijā nepilns simts izturības skrējēju lielmeistaru pulcēsies vietā, kur pirms 10 gadiem piedzima skrējēju iemīļotais taku skrējēju seriāls “Stirnu buks”, un Āžu kalna masīvā piedalīsies, iespējams, savā grūtākajā maratonā Baltijas valstīs.

«Vilkāču maratona» idejas autors un taku skrējienu seriāla “Stirnu buks” organizators Signis Vāvere uzsver: “Pamatlietas, kas Tev būtu jāzin par vienu no aizraujošākajiem taku skrējieniem ne tikai dalībniekiem, bet arī skatītājiem:

Četrdesmit divi kilometri pa Āžu kalna apvidus takām – Krampju kalns, Spīganu kalns, Āžu kalns un Vilkaču meža aplis – ir gana daiļrunīgi paši par sevi.

    • 2000+ augstuma metri stāvos un ļoti stāvos pacēlumos.
    • Septiņas stundas mežā, pauguros, nostāstiem apvītā vietā sacenšoties ar sevi un laiku.
    • Trīspadsmit apļi ar vairākārtēju skriešanu garām sacensību centram.
    • Starta/finiša zonā dzirdināšanas un barošanas punkts ar Chili Grill maratona pavāru.
    • 25% no visu dalībnieku dalības maksas saņem uzvarētājs.

 

Kā stāsta Rimants Liepiņš, taku skrējienu seriāla “Stirnu buks” idejas autors un organizators: “Jau pērn Āžu kalna piekājē, mūsu dzimtajā un pirmatnēji noslēpumainajā mežā nolēmām uzstādīt savu taku skrējēju Stirnu buku cilts – Ciltszīmi, kura pateicoties mūsu desmitgades goda partnera AS “Latvijas valsts meži” piešķirtajam masīvajam 3m augstajam ozolkoka bluķim un atļaujai izmantot pieredzējušos LVM dabas parka koktēlnieku pakalpojumus, nu ir rezultējusies jau pavisam reālā gala produktā! Šis gads nāca ar nākamo patīkamo pārsteigumu – AS “Latvijas valsts meži” sadarbībā ar Tukuma novada pašvaldību līdz 10.jūnijam ir apņēmušies uzstādīt labiekārtotu nojumi un ugunskura vietu visiem aktīvajiem Āžu kalna apvidus baudītājiem! Esam neizsakāmi pagodināti un iepriecināti, jo esam pārliecināti – šis ir un būs taku skrējēju iemīļots spots pulk nākamos gadus!”

 

Atklās marķēto pārgājienu taku tīkla “TukumSmukumTakas” pirmos posmus

Biedrība “Engures sportam” ir ne tikai apņēmusies rūpēties par kārtību jaunizveidotajā atpūtas vietā “Āžu kalns”, bet taku skrējienu seriāla 10. sezonā nolēmusi sper soli tālāk un izveidot pastāvīgu taku tīklu Pietukuma mežos, savienojot teiksmaino Vilkaču mežu ar tukumnieku iecienīto Melnezera rekreācijas zonu, “Sveikuļu” meža takām un Vella kilometru ieskaitot, un Šlokenbekas muižu, kas ir tuvākā piekļuve Milzkalnes dzelzceļa stacijai. Distancē varēs doties no vairākām ieejām, distanču garumus plānot un izvēlēties pēc savām spējām! Maršrutu kopgarums pārsniegs 30km, savienojot iecienītākās un ainaviski daiļākos Pietukuma mežu apskates objektus!

 

Ņem vērā, ka “TukumSmukumTakas” Melnezers-Āžu kalns, Melnezers-Sekļa ezers, Āžu kalns – Milzkalne tiks marķēts abos virzienos, bet “Vilkaču maratons” distance – vienā virzienā, tā, kā virzās sacensību trase. Esot distancē, seko ne tikai norādēm, bet arī Stirnu buka ragu un “Vilkaču maratons” trases norādes siena zārda virziena norādēm!

 

Jau 10. jūnijā būs iemarķētas takas: Melnezers-Āžu kalns un «Vilkaču maratons» trase, tad 13. jūnijā atklāsim nākamo trases posmu Melnezers-Sekļa ezers (ar «Sveikuļu» meža takām un Vella kilometru ieskaitot).

13.jūnijā «COK Silva» labdarības pasākums – aicina Zigfrīds un Šoko “Sveikuļos”! Programmā: piecas orientēšanās distances iknedēļas orientēšanās seriāla “Silva” formātā un taku skriešanas vai iešanas distance jaunajā “TukumSmukumTakas” marķētajā posmā. Visi ienākumi un dāvinājumi tiks ziedoti Ukrainas jauno orientieristu nometnei Latvijā šī gada vasarā! Starts no 16.00-20.00 “Sveikuļos”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *