Sākusies bobsleja sezona

Šajā nedēļas nogalē Latvijas bobslejisti aizvadīja šīs sezonas Pasaules kausa izcīņas pirmo posmu, kas notika Ķīnā, Pekinas olimpisko spēļu trasē Jaņcjinā.

18. novembrī Emīla Cipuļa ekipāža ar stūmējiem Dāvi Spriņģi, Matīsu Mikni un Kristu Lindenblatu izcīnīja augsto ceturto vietu. Pēc pirmā brauciena līdera pozīciju ieņēma mājnieka Kaidži Suņa ekipāža, kurai divas simtdaļas zaudēja Cipuļa vadītais Latvijas četrinieks un Johanesa Lohnera ekipāža no Vācijas. Uzreiz aiz trijnieka – vēl viena Vācijas komanda ar pilotu Frančesko Frīdrihu. Otrajā braucienā nervu spriedzi neizturēja Ķīnas pilots, kas braucienu veica ar kļūdām, uzrādot tikai sesto rezultātu, bet summā tas bija trešais labākais laiks, kas ļāva ķīniešu ekipāžai izcīnīt karjerā pirmo medaļu. Tikmēr cīņā par medaļām ātrākais atkal bija Lohners, kurš par 0,27 sekundēm apsteidza savu tautieti Frīdrihu. Cipulis pēc veiksmīgā pirmā brauciena otrajā uzrādīja tikai astoto rezultātu un divu braucienu summā palika uzreiz ar godalgotā trijnieka. Arī 19. novembrī Emīla Cipuļa komandai – 4. vieta. Pirmajā braucienā Cipuļa komandai ar stūmējiem Dāvi Spriņģi, Matīsu Mikni un Kristu Linbenblatu bija otrais labākais starts – 4,95 sekundes, bet kļūda, pilotam ielecot kamanās, ar kājām trāpot stūres mehānismā, kas liedza laikus iekārtoties savā vietā, paildzinot sasēšanos arī pārējai komandai. Tam sekoja kļūdas trases augšdaļā, un līdz finišam ātrums jau bija zaudēts, tāpēc pirmā brauciena izskaņā – sestais rezultāts. Otrajā braucienā izdevās uzrādīt labāko starta laiku, vēl par simtdaļu uzlabojot pirmā brauciena sniegumu, un braucienu veikt daudz labāk, uzrādot 2. rezultātu, kas divu braucienu summā ļāva pakāpties uz 4. vietu.

Nākamais posms Pasaules kausa izcīņā Latvijas bobsleja izcīņā, kurā startē ar ī mūsu novadnieks, notiks 9. un 10. decembrī Francijā, Laplaņas trasē.

Informācija: Bobslejs.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *