Prezentēs grāmatu par mūsu Olimpisko komandu – «Latvija Londonā»

Pirmdien – 12. novembrī – «Swedbank» centrālajā ēkā, 25.stāvā, Rīgā, Balasta dambī 1A notiks Latvijas Olimpiskās komitejas izdotās grāmatas «Latvija Londonā» atvēršanas svētki ar iespēju satikt mūsu Olimpisko komandu un vēlreiz pakavēties aizvadītās vasaras spilgtākajos Olimpiskajos notikumos Londonā, kurus tvēruši Latvijas ievērojamākie sporta žurnālisti un fotogrāfi.

Pirmdien – 12. novembrī – «Swedbank» centrālajā ēkā, 25.stāvā, Rīgā, Balasta dambī 1A notiks Latvijas Olimpiskās komitejas izdotās grāmatas «Latvija Londonā» atvēršanas svētki ar iespēju satikt mūsu Olimpisko komandu un vēlreiz pakavēties aizvadītās vasaras spilgtākajos Olimpiskajos notikumos Londonā, kurus tvēruši Latvijas ievērojamākie sporta žurnālisti un fotogrāfi.

Šī jau ir desmitā LOK grāmata par mūsu labāko sportistu startiem Olimpiskajās spēlēs kopš 1992. gada.

Svinīgais pasākums 12. novembrī notiks 12.00.

Cietos vākos iesieto, 272 lapaspuses biezo grāmatu ar vairāk nekā 300 fotoattēliem veido 21 sadaļa, kurā varēs ne tikai apskatīt, bet arī izlasīt par Latvijas olimpiskajiem startiem latviešu un angļu valodā.

Grāmata veltīta visiem 45 Latvijas sportistiem, kas piedalījās XXX Olimpiādes spēlēs Londonā. Latvijas atlētu sniegums 13 sporta veidos ir atspoguļots zem intriģējošiem sadaļu virsrakstiem – Devītā eksāmena biļete, Kā paklupa veiksme, Triumfa sekundes un šaubu stundas vai Sveiciens Boratam. Pateicoties autoru un fotogrāfu meistarībai, lasītājiem ļauts ieskatīties arī Latvijas Olimpiskās delegācijas dzīvē viņpus sporta arēnām, kur svarīgu lomu spēlē treneri, mediķi un tehniskais personāls.

Izveidotas arī atsevišķas sadaļas par Latvijas sportistu veikumu, startējot citu valstu komandās, arī par kaimiņvalstu – Lietuvas un Igaunijas, sasniegumiem Londonā. Pirmo reizi lasītāju vērtējumam grāmatā apkopoti visi Latvijas sportistu rezultāti Olimpiādes spēlēs 100 gadu garumā, sākot no 1912. gada.

Tāpat kā Pekinas un Vankūveras Olimpisko spēļu grāmatu arī «Latvija Londonā» sastādītājs un redaktors ir Dainis Caune, bet fotoredaktors Ilmārs Znotiņš.

Tekstus kopā ar Daini Cauni veidoja visi Londonas Olimpiskajās spēlēs akreditētie preses žurnālisti – Arturs Vaiders, Gundars Galkins, Ingmārs Jurisons, Vladimirs Ivanovs, Ilvars Koscinkevičs, Ilmārs Stūriška, Ints Megnis un Armands Sametis.

Savukārt Ilmārs Znotiņš grāmatā apvienoja visu spēlēs akreditēto fotogrāfu – paša Znotiņa, Romāna Kokšarova, Aivara Liepiņa, Viestura Serdāna, un atsevišķu spēļu dalībnieku privāto arhīvu labākās fotogrāfijas.

Izdevuma angļu valodas teksta redaktors ir Valdis Jānis Kursietis.

Uz grāmatas atvēršanas svētkiem aicināti visi Latvijas olimpiskās delegācijas pārstāvji – olimpieši, treneri, federāciju vadība, mediķi, grāmatas autoru kolektīvs, arī LOK sadarbības partneri un žurnālisti.

Līdz šim izdevumos fiksēti mūsu olimpiešu starti Albērvilā, Barselonā, Lillehammerē, Nagano, Sidnejā, Soltleiksitijā, Atēnās, Turīnā, Pekinā un Vankūverā (nav atsevišķa izdevuma tikai par Atlantas Olimpiskajām spēlēm 1996. gadā). Tās ir vēsturiskas liecības tam, kādi bijām pirms divdesmit gadiem, kā esam attīstījušies un kādi esam tagad.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *