Attēlam ir ilustratīva nozīme Avots: Latvijas Bobsleja un Skeletona federācija

Piešķir naudas balvas sportistiem, tostarp vairākiem novadniekiem

Vakar, 19. decembrī, valdība atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavoto rīkojuma projektu par naudas balvu piešķiršanu Latvijas sportistiem. Tās saņems arī sportistu treneri, komandas sporta darbinieki un apkalpojošais personāls par palīdzību sportistiem, sasniedzot augstus mērķus 2022. gada nogalē un 2023. gadā. Tās saņems arī vairāki novadnieki.

Proti, Kristaps Gotfrīds, kurš  līdzdarbojies 3×3 basketbola komandā, kas  pasaules čempionātā izcīnīja godalgoto 3. vietu. Tāpat naudas balv  Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas sportistam Dāvim Spriņģim, kurš kopā ar komandu pasaules čempionātā izcīnīja otro vietu bobslejā četriniekiem. Balva arī bobslejistu trenerim Jānim Ozolam. Visbeidzot naudas balva Latvijas Šaušanas federācijas sportistam Emīlam Vasermanim par pasaules kausa kopvērtējumā izcīnīto trešo vietu šaušanā 10 m ar gaisa pistoli. Tāpat viņa trenerim  Zigfrīdam Markainim. 

Naudas balvas izmaksās kopumā 86 cilvēkiem: Ministru kabineta noteikumi paredz, ka tās piešķir sportistiem, treneriem un sportistus apkalpojošiem sporta darbiniekiem. Vienpadsmit olimpisko sporta veidu federācijas saņems naudas balvas sporta veida attīstībai un jauno sportistu sagatavošanai (ne mazāk kā 50% apmērā no federācijai piešķirtās naudas balvas sporta veida attīstībai).

Izmaksājamo naudas balvu kopējā summa ir 885 372 eiro, tās tiks izmaksātas no IZM pamatbudžeta apakšprogrammas “Balvas par izciliem sasniegumiem sportā” 42 686 eiro apmērā un no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” IZM tiks piešķirti 842 686 eiro.

 

Komentāri

    1. Nu, ja vēlaties precīzi un no MK noteikumiem – “apkalpojošais sporta darbinieks”

      1. Bez šaubām – kopš basketbola savienībā parādījusies novadniece un tā pati novadniece vienojusies ar NTZ galveno redaktori, tā žurnālistika sāk klibot?

      2. Esat tomēr žurnālisti un būtu informācija jāpasniedz precīzi,tikko noskatījos viena ziņu partāla info kā tika glābta nomaldījusies mežā sieviete,fonā jautra melodija-domāju ka tas ir amorāli

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *