Noslēdzies Tukuma novada vīriešiem čempionāts basketbolā

24. aprīlī «Stiga RM» un «Kandava» komandas tikās otrajā pusfināla spēlē, lai noskaidrotu savstarpējās cīņās uzvarētājus. Atgādinām, ka pirmajā spēlē uzvaru guva «Stiga RM». Šoreiz abas komandas tikās Kandavas sporta hallē un gluži kā pirmajā spēlē, uzvarētājs tika noskaidrots tikai pašā spēles izskaņā – pagarinājumā. Spēles sākums labāks padevās viesiem no Tukuma, kas pirmajā ceturtdaļā iekrāja desmit punktu pārsvaru, bet otrajā spēles daļā abas komandas aizvadīja ļoti līdzvērtīgu cīņu. Otro puslaiku krietni labāk iesāka mājinieki, kas uzsāka aktīvu pakaļdzīšanos, un to gandrīz arī paveica – pēc trešās ceturtdaļas tikai viena punkta starpība. Pēdējā spēles daļa jau bija pavisam saspringta, tajā kandavniekiem izdevās uzvarēt ar vienu punktu un izcīnīt pagarinājumu. Arī pagarinājumā komandas nelika vilties līdzjutējiem – spēle ritēja saspringti līdz pat beigām, kur tomēr panākums «Stigai RM», izcīnot vietu finālā.

«Kandava» – «Stiga RM» – 82:85. Sērijā 0:2.

1. aprīļa vakarā Smārdē tika aizvadīta otrā pusfināla sērijas spēle starp «Brīvsoļa» un «Lapmežciema» komandām. Pirmajā spēlē Lapmežciemā uzvaru izcīnīja mājinieki, tāpēc šajā spēlē regulārā turnīra labākā komanda varēja nodrošināt vietu finālā.

Tomēr finālistu noskaidrošana bija jāatliek uz ceturtdienu, kad Lapmežciemā abas komandas tikās vēlreiz, jo sērijā rezultāts kļuva neizšķirts – 1:1. Spēle sākās super rezultatīvi, abām komandām sasniedzot augstu metienu procentu un pirmajā puslaikā šādā spēlē labāk iejutās mājinieki. Otrā puslaika sākumā Lapmežciems spēja rezultātu līdzsvarot, tomēr «Brīvsolis» nosargāja uzvaru un sērijas pagarinājumu. «Brīvsolis» – «Lapmežciems» – 88:81. Sērijā 1:1.
27. aprīlī Lapmežciema sporta kompleksā tika aizvadīta trešā – izšķirošā spēle basketbola čempionāta pusfināla sērijā, kurā tikās «Lapmežciems» un «Brīvsolis». Kopumā spēle tika aizvadīta ļoti vētraini, abām komandām realizējot svarīgus metienus. Pēc pirmās ceturtdaļas neliels pārsvars «Brīvsolim», pēc puslaika – Lapmežciemam. Spēles otrajā puslaikā izpaudās «Brīvsoļa» pārsvars fiziskajā ziņā, bet ātrumu savienot ar precizitāti neizdevās tik gludi, tāpēc intriga saglabājās līdz ceturtās ceturtdaļas vidum, kad Smārdes komandai izdevās lielāks izrāviens un gala rezultātā – uzvara spēlē un sērijā. «Lapmežciems» – «Brīvsolis» – 64:72. Sērijā 1:2.

1. aprīlī savstarpējā cīņā par trešo vietu tikās Lapmežciema un Kandavas komandas. Pirmā ceturtdaļa iesākās līdzīgi, bet noslēgumā Kandavas komandai izdevās izrauties nelielā vadībā. Otrajā ceturtdaļā Lapmežciema komanda sadeldēja rezultātu līdz neizšķirtam – 42:42, bet noslēgumā Kandavas komanda atkal spēja izvirzīties vadībā un noturēt to līdz spēles beigām, izcīnot 3. vietu Tukuma novada basketbola čempionātā vīriešiem.

Pēc spēles par trešo vietu sekoja cīņa par čempiona titulu. Šajā cīņā tikās «Stiga RM» un «Brīvsolis». Jau no paša sākuma «Stiga RM» bija apņēmības pilna un devās tiešā uzbrukumā, spēlējot rezultatīvu spēli. Par to arī liecināja pirmās ceturtdaļas rezultāts – 31:15. Un «Stiga RM» turpināja tālāk virzīties uz uzvaru, kas arī izdevās ar noslēguma rezultātu 101:77, tādējādi «Stiga RM» izcīnot čempiona statusu.