Kandavnieki turpina cīņu par zeltu

Iepriekš jau ziņojām, ka Nacionālās līgas pusfinālā «Kandava/Anzāģe» tikās ar komandu «RSU/Vef Rīga». Tika aizvadītas divas spēles un abās pārliecinoši uzvaru guva Kandavas komanda. Mājas spēle noslēdzās ar rezultātu 93:74, bet izbraukumā – 68:85. Tas komandai «Kandava/Anzāģe» deva iespēju iekļūt finālā. Paralēli tam pusfinālā cīnījās «Gulbenes Buki/BJSS» un BK «Jelgava». Šajā duelī bija nepieciešams aizvadīt trīs spēles, lai noskaidrotu fināla dalībnieku, bet gala rezultātā šo iespēju izcīnīja BK «Jelgava». Fināla cīņā uzvaru gūs tā komanda, kura izcīnīs trīs uzvaras.

Pirmo spēli Kandavas un Jelgavas komandas aizvadīja Kandava sporta hallē, un uzvaru ar rezultātu 89:80 izcīnīja mājinieki. Sīkāk par spēli jau ziņojām 18. aprīļa laikrakstā. Otrā sērijas spēle notika otrdienas vakarā, kad komandas tikās Jelgavas sporta hallē. Pirmo ceturtdaļu «Kandavas/Anzāģe» iesāka agresīvāk, izraujoties vadībā ar +12 punktiem, un arī otrajā ceturtdaļā – scenārijs līdzīgs, un Jelgavas komanda turpināja būt iedzinējos, noslēdzot otro ceturtdaļu ar rezultātu 29:43. Noslēdzošajā spēles daļā mājiniekiem izdevās sadeldēt rezultātu un panākt mazāku punktu starpību, bet, neskatoties uz to, gala rezultātā Kandavas komanda ieguva uzvaru ar rezultātu 66:69. Rezultatīvākais spēlētājs otrajā sērija spēlē kandavnieku vidū – Guntars Strāķis ar izcīnītiem 22 punktiem. Tā bija Kandavas komandas otrā uzvara cīņā par zeltu. Līdz šai vietai ir publicēts šodienas avīzē

Tātad šodien, 21. aprīlī, notika trešā spēle Kandavas sporta hallē. Spēli agresīvāk iesāka mājinieki, kuriem arī izdevās izrauties vadībā. Ceturtdaļas trešajā minūtē mājinieki bija priekšā ar rezultātu 16:7, taču tad jelgavnieki sāka atspēlēties, izcīnot noslēguma rezultātu ar 21:20. Otrajai ceturtdaļai iesākoties, Kandavai atkal izdevās palielināt punktu starpību, bet, tuvojoties ceturtdaļas noslēgumam, tomēr panāca punktu vairākumu – 30:41. Trešajā ceturtdaļā cīņa notika par katru punktu ar dažādiem paņēmieniem. Mājiniekiem izdevās punktu starpību samazināt, bet panākt vadību – neizdevās – 55:57. Noslēdzošo spēles daļu jelgavnieki iesāka pārliecinošāk. Spēle kļuva agresīvāka, bija jūtama spriedze gan skatītāju, gan spēlētāju vidū. Kad līdz spēles beigām bija atlikušas vien trīs minūtes, spēles vadībā bija viesu komanda ar rezultātu 62:71, bet mājinieki nebūt nedomāja padoties un turpināja cīņu līdz galam. Guntaram Strāķim, realizējot soda metienus, punktu starpību izdevās samazināt līdz 64:71. Pēc tam sekoja precīzs Artūra Grīnberga trīspunktnieks un viens viņa soda punkts, kas komandu pietuvināja neizšķirtam ar rezultātu 68:71.  Divas minūtes pirms spēles beigām neliela tiesnešu pauze, kam sekoja abu komandu gūti divpunktnieki – 70:73. Nedaudz vairāk kā minūti līdz spēles beigām Jelgavas komanda palielināja starpību līdz +5. Cīņa turpinājās, mājinieki ar dažādiem paņēmieniem centās mainīt spēles gaitu. 17 sekundes pirms spēles beigām mājinieki no sešu punktu deficīta panāca trīs punktu starpību – 75:78 un tad vienu 78:79…bet tomēr, nedaudz pietrūka un spēle noslēdzās ar rezultātu – 78:81 un sērijas zaudējumu. Sērijā 2:1. Šīs spēles rezultatīvākais spēlētājs Artūrs Grīnbergs ar 14 punktiem. Nākamā spēle tiks aizvadīta 25. aprīlī – Jelgavas sporta hallē.