«Kandava/Turība» startē FIBA 3X3 basketbola turnīrā Saūda Arābijā

No 2. līdz 4. novembrim Saudu Arābijā norisinājās FIBA 3×3 Pasaules tūres pēdējais «Neomi Challenger» turnīrs, kurā startēja arī «Kandava/Turība» komanda jeb Francis Lācis, Roberts Smildzējs, Guntars Strāķis un Rihards Teirumnieks.

Šajā turnīrā Latvijas komandai nebija jāspēlē kvalifikācijā. Grupu turnīra pirmajā spēlē latviešu pretī stājās Nīderlandes komanda «Amsterdam», kas bija uzskatāma par vienu no turnīra favorītēm. Latvieši rādīja nestabilu sniegumu, beigās piekāpjoties ar rezultātu 19:21. Lācis bija rezultatīvākais komandā ar 11 punktiem, bet pa četriem guva Teirumnieks un Smildzējs. Cīņā par otro vietu grupā un vietu ceturtdaļfinālā «Kandava/Turība» sacentās ar Spānijas komandu «Sant Feliu», kurai zaudēja Lozannas «Masters» turnīra kvalifikācijā. Latvieši šajā spēlē atspēlēja piecu punktu deficītu un izcīnīja uzvaru ar 22:19. Šajā spēlē Lācis guva 12 punktus, Teirumnieks piecus, Strāķis trīs, bet Smildzējs – divus, iekļūstot ceturtdaļfinālā, kurā pretinieki bija Ķīnas komanda «Hangzhou». To gan pārstāv četri serbu basketbolisti. Šī spēle tika aizvadīta līdzvērtīgi, bet tās liktenis izšķīrās pēdējās divās minūtēs, kurās Latvijas komanda nespēja gūt punktus no tālās distances un piekāpās pretiniekiem ar 18:21. Finālā Latvijas komanda šajā turnīrā ierindojās septītajā vietā.