FOTO: Ilmārs Stūriška, «Latvijas mediji»

Eiropas čempionātā – zelts. Un šoreiz nekādi jaunieši…

Vasarā rakstījām, ka tukumnieks Kristers Misa (izsaukuma signāli YL3JA, ES7GR) jauniešu kategorijā uzvarēja radioamatierisma pasaules čempionātā, kas pielīdzināms olimpiskajām spēlēm. Tagad varam būt lepni ar to, ka viņš kļuvis par Eiropas čempionu pieaugušo kategorijā.

Čempionāts («European HF Championship») notiek katru gadu augusta pirmajā nedēļas nogalē (rezultāti gan tiek paziņoti krietni vēlāk), ilgst 12 stundas, tajā startē dalībnieki tikai no Eiropas reģiona. Kristers ieguva 343 533 punktus, sīvā konkurencē pārspējot tuvāko konkurentu par 28 547 punktiem. Viņš pēc Igaunijas radioamatieru līgas prezidenta Kristjana Kasa (ES7GM) aicinājuma startēja no Vīlandes radiokluba (ES7A) stacijas Igaunijā; tā atrodas netālu no Vīlandes pilsētas. Šajās sacensībās Kristers startēja ar savu Igaunijā reģistrēto izsaukuma signālu ES7GR.

Tiesa gan, šoreiz Kristers nemaz īsti nebija plānojis piedalīties, bet nespēja atteikt tik vilinošam aicinājumam uz Igauniju. Pirmo vietu izdevās izcīnīt lielas jaudas raidītāju un tikai balss sakaru klasē. Jāpiemin, ka otrajā vietā palikušais lietuvietis šajā klasē ir izcīnījis septiņas uzvaras, piecas no tām – pēc kārtas.

Par Eiropas čempionu šajās sacensībās kļuvis arī rīdzinieks Kaspars Uztics (YL1ZF), tikai – miksētos sakaru veidos (telegrāfs un balss sakari), ar minimālu raidītāju jaudu.

Jāpiebilst, ka Kristers jau gatavojas nākamajam olimpiskajam ciklam – pasaules čempionāts notiks 2026. gadā Lielbritānijā, ir zināms komandas biedrs no Igaunijas; par abiem būs divus gadus jākrāj kvalifikācijas punkti. Un tas nozīmē, ka mēs palaikam dzirdēsim un lasīsim par nākamajiem Kristera sasniegumiem. Tuvākais starts – oktobra pēdējā nedēļas nogalē, kad Kristers dosies uz vienu no Eiropas iespaidīgākajām stacijām Igaunijā, lai cīnītos par pirmajiem olimpiskās kvalifikācijas punktiem.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *