Basketbolisti atgriežas ar panākumiem no Pasaules Maistaru spēlēm

No 2. līdz 11. augustam Itālijas pilsētā Turīnā notika Pasaules Meistaru (senioru) spēles («World Masters Games Torino 2013»), kas pielīdzināmas senioru olimpiādei. Sacensības norisinājās 29 sporta veidos. 240 Latvijas seniori šais sacensībās startēja un mūsu valsts godu aizstāvēja deviņos sporta veidos.

No 2. līdz 11. augustam Itālijas pilsētā Turīnā notika Pasaules Meistaru (senioru) spēles («World Masters Games Torino 2013»), kas pielīdzināmas senioru olimpiādei. Sacensības norisinājās 29 sporta veidos. 240 Latvijas seniori šais sacensībās startēja un mūsu valsts godu aizstāvēja deviņos sporta veidos. (Kopējais dalībnieku skaits spēlēs pārsniedza 29 000.)

Lielākā mūsu delegācijas komanda bija basketbolistiem, kas spēlēs piedalījās ar trim vīru un divām sieviešu komandām. Uzreiz jāsaka, ka Latvijas komandas startēja lieliski un izcīnīja trīs zelta, vienu sudraba un vienu bronzas medaļu komplektu!

Latvijas kungu komandas «K65» sastāvā tika iekļauti seši basketbolisti no BK «Tukums» – Pēteris Meija, Gunārs Zakenfelds, Juris Dambītis, Juris Rēdlihs, Jānis Rancāns un Konstantīns Rozins, pieci spēlētāji no Rīgas – Jānis Vaivads, Aivars Dzenītis, Egils Pāns, Jānis Strautmanis, Ivars Krūmiņš, un viens no Ogres – Kazimirs Nekrašs.

Sacensību organizatori mūsu komandai lika spēlēt kopā ar jaunākas grupas «K60» sportistiem. Pirmā spēle bija ar Amerikas komandu «Silwer Grizles» («K60»), un diemžēl starts nebija sekmīgs un tika piedzīvots zaudējums ar rezultātu 26:39. Otrā spēle jau bija ievērojami labāka, jo sākām pierast pie neparastām firmas «Gala» bumbām, kas bija ļoti atsperīgas, un lielā karstuma, kas valdīja Itālijā (temperatūra sasniedza +40°C). Rezultātā tika uzvarēta Krievijas komanda «Ural Great» («K60») ar 55:44. Nākošie pretinieki bija no mūsu vecuma grupas «Canadians», par ko mēs pat nezinājām, un sīvā cīņā nācās zaudēt ar 51:65. Ceturtā spēle bija viena no izšķirošajām, jo pretinieki no Vankūveras (Kanāda) bija mūsu vecuma. Spēle norisinājās lielā hallē, un visu spēles laiku bija sīva spēkošanās, bet tomēr mēs bijām veiksmīgāki un svarīgā uzvara bija mūsu – 43:37. Priekšpēdējā turnīra spēle bija ar komandu no Brazīlijas («K60»), kas spēlēja ātru basketbolu. Mūsu komandai šāds pārbaudījums bija par grūtu, un tādējādi arī zaudējums – 38:49.

Medaļas – visām Latvijas komandām

Turnīra organizatori vairākkārt mainīja turnīra rezultātu vērtēšanas kārtību un pirms pēdējās spēles ar «Jūrmalas sports» («K60») komandu paziņoja, – ja mēs uzvaram, tad mums savā vecuma grupā pienāksies turnīrā 1. vieta. Pirmais puslaiks ritēja punkts punktā, bet 2. puslaikā spēkus vairāk bija saglabājuši mūsu spēlētāji, un uzvara visai pārliecinoša – 52:38 – varējām priecāties par iegūtajām zelta medaļām. Lieliski!

Vecākajā grupā «K70» un dāmām «D55» grupā arī zelta medaļas. Jūrmalas komanda «K60» grupā palika 3. vietā. Šajā komandā spēlēja arī BK «Tukums» pārstāvis Jānis Burģis. Jaunākās dāmas grupā «D35» ieguva sudraba medaļas. Latvijas basketbolam tiešām veiksmīgs gads. Brīvajos brīžos izbaudījām Itālijas skaistās ēkas un lieliskos dabas skatus, tiesa karstais laiks bija nomācošs.

Pie attēliem:

Pēc uzvarētās spēles pār Vankuveru.

Pēc medaļu saņemšanas.

Komentāri

  1. Var tikai lēpoties par tādiem lieliskājiem sasniegumiem!Un viens no slavenājiem sportistiem-senioriem ir mūsu kolēģis-Pēteris Meija!Grību apsveikt no visa sirds!Так держать!!!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *