Aizvadīta Ādolfa Kronberga piemiņas kausa izcīņa Irlavā

Irlavas sporta namā 16. decembrī norisinājās novadnieka Ādolfa Kronberga (1943–2023) piemiņas kausa izcīņa novusa dubultspēlēs. Viņš bija aktīvs galda spēļu novada un starpnovadu sacensību dalībnieks un vienlīdz labi startēja visos pieccīņas veidos: dambretē, šahā, novusā, galda tenisā un zolītē. Viņš daudzus gadus organizēja galda spēļu sacensības Irlavā. Īpašu popularitāti ieguvuši viņa organizētie novusa mači.

Ādolfa Kronberga piemiņas kausa izcīņā piedalījās Latvijas virslīgas, 1. līgas un 2. līgas spēlētāji no Bukaišiem, Cēres, Dursupes, Engures, Irlavas, Jaunpils, Jelgavas, Jūrmalas, Kandavas, Ķūļciema, Penkules, Plieņciema, Tukuma un Zebrenes. Dalībnieku vidū bija arī abi Ādolfa Kronberga dēli: Raivo un Nauris.

Ādolfa Kronberga piemiņas kausu ieguva Vjačeslavs Borisēvičs (Zebrene) un Romāns Chepulis (Zebrene). 2. vietu izcīnīja Edgars Butkevičs (Jaunpils) un Anatolijs Borisēvičs (Zebrene), 3. vietā ierindojās Imants Gricmanis (Kandava) un Andris Leļevs (Cēre), 4. vietā – Aigars Čuda (Jelgava) un Raimonds Čuda (Jelgava), 5. vietā – Viesturs Tiesnesis (Penkule) un Mārtiņš Marga (Bukaiši), 6. vietā – Andrejs Grants (Tukums) un Dainis Ozols (Tukums). Pieredzējušo vīru vidū azartiski cīnījās jaunieši: Raimonds Čuda (Jelgava) un Laura Baumane (Tukums) un saņēma sacensību speciālās balvas.

Tukumnieki ir vienmēr bijuši aktīvi šī sporta veida cienītāji. Republikas sacensības savos spēka gados tiesāja Gunārs Vēveris un vairākas reizes ieguvis arī labākā tiesneša nosaukumu. Novadā ir vairāki sporta meistari novusā: Glikērija Elvika, Timotevs Pūliņš, Voldemārs Viņiarskis. Latvijas meistara nosaukums piešķirts Ertai Kurkai  un starptautiskā sporta klase novusā ir Uldim Eglītim. Viņš turpina Gunāra Vēvera izveidotās tradīcijas un vada novusa klubu “Tukums”, kura dalībnieki ne tikai startē Latvijas, bet arī starptautiskos mačos. Novuss tiek uzskatīts par nacionālo sporta veidu, ko spēlē gan Latvijā, gan ārzemēs. Pirmās spēles notikušas 1927. gadā, tātad pēc trim gadiem varēsim svinēt novusa simtgadi.

 

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *