Dace Janova

Aivis Egle Maskavā «Rally Masters Show 2013»

Lai gan Maskava no Tukuma ir vairāk nekā 1000 km attālumā, «R-Evolution» ekipāža, pašreizējie Latvijas rallija čempionāta «N4» klases līderi – tukumnieks Aivis Egle/Andis Dauga – ilgi nedomāja, saņemot Maskavā jau trešo gadu notiekošā «Rally Masters Show 2013» organizatoru uzaicinājumu.

Lai gan Maskava no Tukuma ir vairāk nekā 1000 km attālumā, «R-Evolution» ekipāža, pašreizējie Latvijas rallija čempionāta «N4» klases līderi – tukumnieks Aivis Egle/Andis Dauga – ilgi nedomāja, saņemot Maskavā jau trešo gadu notiekošā «Rally Masters Show 2013» organizatoru uzaicinājumu.

Ceļā pavadīta gandrīz diennakts, vairākas stundas no tām – pārliecinot krievu robežsargus, ka «EVO X» uz piekabes ir pavisam legāla un trīs stundu laikā pievarēti 100 km Piemaskavas ceļa remonta posmā, un ekipāža bija klāt Krilatskā, kur 20. aprīlī norisinājās rallija šovs.

Pirmajā dienā tika saņemti sacensību dokumenti un veikta iepazīšanās ar trasi. Pēc trases pieraksta kļuva skaidrs, ka sacīkstes nebūs no vienkāršākajām un arī konkurence – nopietna, jo uz «Rally Masters Show» tiek aicināti ātrākie Krievijas, Latvijas, Igaunijas un citu kaimiņvalstu piloti.

Aivis Egle: „Interesants pasākums! Braucām uz to kā uz šovu, bet brīdī, kad startēju ātrumposmā, protams, gribējās būt pēc iespējas ātrākam. Nebiju domājis, ka konkurenti būs tā gatavojušies – bijām vienīgie ar grants rallijiem pielāgotu auto… Nekad iepriekš tik garu un ātru ātrumposmu kā 11 km garā veloceliņa trase nebiju braucis. Īsākais ātrumposms, 1,5 km ar roteriem un gar airēšanas kanāla skatītāju tribīnēm – klasisks pilsētas dops.”

„Pāris vietās kļūdījos, gribēju braukt ātrāk, nekā bija iespējams,” atzīst Aivis. Viena no šīm reizēm ekipāžai gandrīz bija liktenīga, tomēr mašīnu izdevās noturēt, tikai nedaudz izslīdot no trases. Ātrumposmus sarežģītus padarīja gan to konfigurācija, gan gar trases malām vēl daudzviet palikušais un kūstošais sniegs, gan uz asfalta samestās smiltis.

„Organizatori bija pacentušies. Mazliet neierasts šķita nelielais skatītāju skaits, kas nav iedomājams Latvijas rallijos, pie tam pasākumā bez ieejas maksas un pašā galvaspilsētā, toties trasē bija ļoti daudz mediju – foto un video operatoru,” komentē Egle. Aivis uzskata, ka, piedaloties «Rally Masters Show», ir gūta lieliska pieredze, it īpaši, ja ņem vērā to, ka Latvijā asfalta ralliju nav.

Egle pārliecināts, ka, ja organizatori aicinās arī nākamgad, ekipāža šajā sacensībā noteikti piedalīsies – tikai šoreiz gan ar asfalta trasei piemērotu mašīnu un uztverot to kā sacensību, nevis izklaidējošu šovu.

«R-Evolution racing» ekipāža ieguva 8. vietu «N4» klasē, bet «Rally Masters Show» uzvarēja «Qatar M-Sport» pilots Jevgēņijs Novikovs («Ford Focus RS WRC»). 2. vietā Marko Martins («Ford Focus WRC»), 3. – Vasilijam Grjazinam («Ford Fiesta Super 2000)», savukārt 4. vietā kopvērtējumā un pirmais «N4» klasē Māris Neikšāns («Mitsubishi Lancer EVO IX»).

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *