Aicina atteikties no medaļas un ziedot TukumSmukumTakas izveidei

Vai tiešām organizatori mudina mani atteikties no savas godam nopelnītās medaļas? Nē, Tev no tās, nudien, NAV jāatsakās! Mēs esam patiešām lepni par katru mūsējo ar medaļu kaklā, jo zinām, ka saņemtās medaļas mūsu skrējējiem ir emocijām piepildītas un godam nopelnītas. Katra medaļa ir īpašs apliecinājums par Tevis paveikto, un mēs priecājamies, ja Tev mājas Stirnu buka medaļas stāv goda vietā!

Vērīgākie jau pamanījuši vēl vienu jaunās sezonas aktualitāti – iespēju izvēlēties, vai vēlies finišā saņemt medaļu. Mūsmežos zvēri dažādi, citiem svarīgi ir saņemt piemiņas medaļu, lai par to priecātos vēl ilgi, bet citi bez tās var arī iztikt. Tā nu domājot par ilgspējīgu resursu izlietošanu, esam ieviesuši jaunu iespēju, reģistrējoties Stirnu buka posmiem, atzīmēt – “Es izvēlos finišā nesaņemt medaļu”, kas nozīmē, ka finišā medaļu nesaņemsi. Izvēloties nesaņemt medaļu, Tu medaļas izgatavošanai paredzētos līdzekļus ziedosi pastāvīgu, aptuveni 30km garu Stirnu buka taku izveidei Āžu kalna un Tukuma apkārtnes mežos, kur varēsi baudīt Latvijas mežu burvību kopā ar draugiem un ģimeni visa gada garumā.

 

Kāpēc pie Joda tieši Āžu kalna apkaimē? Jo tieši šeit Stirnu buka komandai dzima ideja 2014.gadā sarīkot taku skrējienu ar jocīgo nosaukumu “Stirnu buks”, uz kuru uzacināt savu draugus! Tālāko vairums no jums jau gluži labi zina! Ieskaitot bariņu ultraradikālos Stirnu bukus, kuri šeit regulāri krāj savus augstummetrus un gatavojs, iespējams, grūtakajam taku maratonam Latvijā – “Vilkaču maratons”!

 

 

Rimants Liepiņš, taku skrējienu seriāla “Stirnu buks” idejas autors un organizators: “Jau pērn Āžu kalna piekājē, mūsu dzimtajā un pirmatnēji noslēpumainajā mežā nolēmām uzstādīt savu taku skrējēju Stirnu buku cilts – Ciltszīmi, kura pateicoties mūsu desmitgades goda partnera VAS Latvijas Valsts meži piešķirtajam masīvajam 3m augstajam ozolkoka bluķim un atļaujai izmantot pieredzējušos LVM dabas parka koktēlnieku pakalpojumus, nu ir rezultējusies jau pavisam reālā gala produktā! Tomēr Ciltszīmes uzstādīšanu esam nolēmuši nedaudz atlikt, jo šis gads nāca ar nākamo patīkamo pārsteigumu – Latvijas Valsts meži  līdz 1.augustam ir apņēmušies mūs pagodināt ar lielisku dāvanu – labiekārtotas nojumes un ugunskura vietas uzstādīšanu turpat Āžu kalna apvidū! Esam neizsakāmi pagodināti un iepriecināti, jo esam pārliecināti – šis būs taku skrējēju iemīļots spots pulk nākamos gadus! Ciltszīmi un labiekārtoto taku skrējēju enerģijas zonu plānojam atklāt pirms 12.augustā gaidāmā taku skrējienu seriāla “Gjensidige Stirnu buks” šis sezonas vasaras vidus posma – taku skrējiena “Šlokenbekas muižas Stirnu buks”, vietā, kur pirms 10 gadiem aizsākās viens no populārākajiem tautas sporta seriāliem Latvijā!”

Plānots ir izveidot taku tīklu Pietukuma mežos, savienojot teiksmaino Vilkaču mežu ar tukumnieku iecienīto Melnezera rekreācijas zonu, “Sveikuļu” meža takām ar Vella kilometru ieskaitot un Šlokenbekas muižu, kas ir tuvākā piekļuve Milzkalnes dzelzceļa stacijai. Distancē varēs doties no vairākām ieejām, distanču garumus plānot un izvēlēties pēc savām spējām!

Maršrutu kopgarums pārsniegs 30km, savienojot iecienītākās un ainaviski daiļākos Pietukuma mežu apskates objektus! Trases tiks fiksētas gan digitāli, gan marķētas ar nakts redzamības marķējumu.

 

Vairāk par ideju un lasām ŠEIT============>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Komentāri

  1. Teorētiski būtu jāpriecājas par šādām iniciatīvām, tikai tam velkas līdzi diezgan pamatīga blakne :zem vārdiem – sakopts, vides pieejamība, “sajūtu” taka utt., notiek dabiskās vides piesārņošana ar liekiem veidojumiem un tizliem “vides objektiem”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *