Vai kāds atbildīgais, kas kopumu Tukumā redz, maz ir?

Lūkojot pilsētu divās aizvadīto valsts mēroga svētku – bērnu deju un koru festivāla – laikā, jāsecina, ka esam palaiduši garām iespēju Tukumu izcelt un ar Tukumu palepoties.

Te gan jāpaskaidro, ka allaž pieturos pie teiciena: lai nobrāķētu otra darbu, nekādas prāta spējas nav vajadzīgas… Bet šis nu tomēr nebūs tas gadījums, jo par daudzām lietām vienkārši nebija ne padomāts, ne tās bija izdarītas… Arī tāpēc vienai lielai daļai tukumnieku svētki būtu paskrējuši garām nepamanīti, ja vien, piemēram, ne lielie autobusi ar to dalībniekiem, kas cita starpā maldījās Tukuma ielu līkločos, meklējot te ledus halli, te Tukuma tirgus laukumu vai Durbes estrādi… Kā atceramies, citos svētkos – tiesa, labi pasen – tika izvietotas īpašas norādes ar virzieniem, bet šoreiz viss tika atstāts navigācijas ierīču un augstāko spēku rokās, taču, kā izrādās, tas nestrādāja… Labi, varam censties saprast – kokmateriāls, citi materiāli dārgi, iespējams, vispār nav nopērkami, tāpēc nav norāžu… Bet ja runājam par informāciju, – kas liedza abu svētku afišas ielikt afišu stendos? Ikviens garāmgājējs saprastu, kas par priecīgu trādirīdi pilsētā!… Kāpēc nevarēja aicināt tukumniekus izkārt karogus un kaut uz mirkli iznākt ielās un sagaidīt piektdienas gājiena dalībniekus?! Šķiet, mazajiem dejotājiem līdzatbraukušo vecāku bija vairāk nekā mūsu pašu skatītāju. Paldies Upīšu skolas priecīgajai komandai, kas kuplā skaitā visus sagaidīja Lielās ielas malā!…

Un tagad par pilsētu svētku rotā. Nekādu rotājumu pilsētā nebija! Ne plakātu, ne svētku karodziņu pie laternām – kaut pie katras trešās vai ceturtās, vai vismaz, iebraucot pilsētā. Tad, iespējams, tik ļoti nekristu acīs apskretusī Tukuma zīme uz vecā Kandavas ceļa un nepļautā zāle… Vai tiešām neviens no atbildīgajiem pa ceļam uz darbu to nemanīja?! Neizbrauca cauri pilsētai pirms svētkiem, lai dotu norādes un uzdevumus? Vai nebija nekādu darba grupu un vismaz viena atbildīgā, kas redz kopīgo bildi, tik lielus svētkus rīkojot?! Laikam jau ne, jo, kā citādi varēja gadīties, ka, piemēram, «Rimi» aplī piektdienas rītā, kad svētku dalībnieku jau bija pilns Tukums, vēl strādāja dārznieces. Ko līdz skaistas bildes, kas uzņemtas no gaisa un rāda izcilu skatu, ja nespējam šo vietu svētkos sakoptu parādīt?! Un patiesībā štrunts par tām nezālēm; ja, piemēram, bez jelkādas ziedu rotas – melna un tukša – tika atstāta augstā dobe jeb tā sauktā ”svētku torte” pie akmens strūklakas… Vai tiešām 6000 cilvēku, kas divās svētku dienās pabija Tukumā, nebija gana labs iemesls, lai nopirktu 200 atraitnītes un laikus tur iestādītu?… Varbūt varēja kaut ceriņzarus saspraust, lūgt tukumniekiem ziedus saziedot, ja laika puķēm nebija. (Divas dienas mitrā zemē noturētos, un pēc tam varētu radīt ieplānoto mākslu.) Un kur palika puķu podi pie apgaismes stabiem un rožu vāzes Pils ielā?! Kuri tad būs tie labie laiki, kad likt Tukumam skaisti izrādīties un ziedēt?!

Stāstu par Tukuma namiem labāk pat nesākt! Iespējams, nebūtu bijis bērnu gājiena, pat nepamanītu, cik gan pelēki, nolupuši un nekārtīgi tie ir. (Izrādās, nav nevienas pieklājīgas gājiena bildes, ko varētu aizsūtīt kolēģiem no citiem novadiem!) Tāpat nav vērts sākt sarunu par kārtīgu tualeti centrā…

Ko darīt? Saprotams, ka ar dažām krāšņām dobēm visas gadiem krātās likstas nepiesegsim, tāpat kā pilsētas izskatu kā uz burvja mājienu mainīt nevarēsim… Lai gan – atceramies, kā pirms diviem gadiem mainījās Tukuma vecpilsēta vienas filmas uzņemšanas laikā. Neko jau daudz neizdarīja – nokrāsoja slēģus, durvis, logus…

Bet šoreiz kā lielāko problēmu tomēr redzam ko citu – izrādās, pat šādos lielos valsts kultūras notikumos Tukumā un novadā nav cilvēka, kas būtu atbildīgs par visu no A līdz Z – no puķēm, rotājumiem līdz zāles pļaušanai, tualetēm un lietus mētelīšiem bērniem un siltām telpām… Bet tādam taču ir jābūt, neatkarīgi no tā, kas svētkus rīko – Izglītības pārvalde, pašvaldība vai kultūras nams! Viņam, protams, nav jāstāda puķes un jāuzliek norādes, bet – jāredz, kas kurā vietā ir vajadzīgs, un tad, jau runājot darba grupā, pārējie pateiks, kas ir krājumā, kas jāgādā vai jāaizņemas no pagastu kolēģiem, piemēram. Un tas nav stāsts par dārgi izmaksājušiem “speciālistiem ar vārdu”… Ja papētītu pašvaldības darbinieku amatu aprakstus, gan jau arī atrastu atbildību par visām pieminētajām neizdarībām, tikai būtu vajadzīga vēlme sasēdināt cilvēkus pie galda un aprunāties…

Protams, svētki notika, bet to, ko varēja izdarīt labāk un kāpēc neizdarīja, mēs atbildīgajiem tomēr vaicāsim. Iespējams, ka neprotam, nemākam, negribam novērtēt iespēju, kas dota? Vai varbūt vienkārši ir vēlme kaut kā visu nomuļļāt, piesedzoties ar neko neizsakošo ”metodisko” vai ”politisko” vadību? Varbūt, lai izdarītu ko vairāk un labāk… tas prasītu papildu pūles, degsmi un centību, par ko taču laikam nevienam un jo īpaši pašiem atbildīgākajiem nemaz nemaksā?!..

Kopumā vērtējot, tiešām grūti tikt gudram, – vai pandēmija atstājusi neizdzēšamas pēdas arī atbildīgo darbinieku prātos, vai arī tas noticis tīšām, lai, piemēram, parādītu, cik skaisti prot svinēt Kandavā, Jaunpilī un jūrmalciemos, un kādi pāķi esam te, Tukumā…

 

Komentāri

 1. Diemžēl, ja kāds nepamanīja, ka, līdz ko tika apvienoti novadi un ievēlēti jauni vadītāji – Tukums pārvērtās par nevēlami pelēku pilsētu. Nav vairs vēlmes braukt uz Tukumu pēc smukuma. Visi labumi tiek Jūrmalciemiem. Nākošreiz izvērtējiet, kuram jāsēžas pie vadības grožiem. Ja iedzīvotāji neklusētu, sen jau viens otrs lidotu no mīkstajiem krēsliem un zemu kristu.

  1. Ko var muldēt! Nosauc tos labumus, kas tad tagad ticis tiem Jūrmalciemiem? Ir taisni otrādi, līdz reformai Jūrmalciemiem bija visa kā vairāk nekā šobrīd, un izskatās, ka visas aktivitātes Tukumā notiek.

  2. Kad rad mums te kas ir bijis ? Ar Rudītes aiziešanu arī viss izbeidzās. Tagad tik vai nu strinkšķina kāds pa Tuku Magi ko mistisku vai iet uz baznîcas garīgajiem koncertiem . Cits nekas nav bijis . Durbē vismaz 5 gadus nekā.

 2. Nu jau torte appuķota un puķu podi piekarināti! Nav saskaņotas darbības un komunikācijas starp pasākumu plānotājiem un pilsētas dekorētājiem! Nu jau ir skaisti!

 3. Godìgi sakot, šie cilvèki- dīvànà sèdètàji un gudri pļàpàjoši ir pàrauguši to cilvèku skaitu, kuri apmeklè pasàkumus. Viegli ir runàt, tiem ,kas nekad ar šo darbu nav saskàrušies vai bijuši saistībà ar pasàkumu organizēšanu.
  Šobrìd tautà vispàr ir nokaitējums attieksmè- jo lai ko darìtu viss bùs slikti. Visi ir lieli màkslinieki noràdìt uz nepilnìbàm, bet kurš ir pieteicies kà brìvpràtìgais lai sniegtu izpalìdzìgu roku?! Nu cik rociņas tika paceltas?!
  Varbùt sàksim katrs ar savu “dàrzu” un tad raksimies cita?! Vai mès katrs esam tik liels perfekcionists cik to pieprasam no citiem?!
  Cilvèciba jau sen ir pazudusi. Taču cik ļoti gribètos, lai tà atgriežas cilvèkos.
  Pèdèjà laika “hits” ir sludinàt, ka nav informàcijas par pasàkumiem NEKUR. Pieceliet dupšus no èrtajiem, iesèdètajiem dīvàniem un aizejiet lìdz afišu stabiem. Informàcija nav atrodama tikai internetà. Viegli ir nogànìt kultùras ļaudis, bet ja iekàptu viņu kurpès vai saprotat cik personàs kultùrnieks mèdz iekàpt reağèjot uz neprognozèjamàm situàcijàm- viņam ir jàbùt sètniekam, skaņotàjàm, gaismotàjam, reklàmas veidotàjam, izlicèjam, pa vidu papìru kaudzes ar lìgumiem, aktiem u.t.t.t un tad vèl atrodas lielie profesionåļi- dīvàna sildìtàji, kuri sludina- vissirslikti.lv

  1. Bet negāna jau kultūras ļaudis, ja kas;) Kultūras ļaudis kak raz te apbižoto kārtā.

  2. Nopietni? Brīvprātīgie??? Varbūt pašiem bērniem bija jānopļauj zāle un jāizravē dobes? Svētku rīkošanai līdzekļi tika piešķirti, tad te prasās pēc atskaites: kā izlietoti?

  3. Nesaprotu kāpēc būtu jāpiesakās brīvprātīgajiem? Paskaties cik darbinieku domē sēd un kādu budžetu aprij. Tikai nekāds pienesums, vismaz redzams, no viņu darba nav jau gadiem un tur nav vainojama pandēmija.

   1. Un Izglītības pārvaldi arī lai paķer palīgā – tur arī pilns ar darbiniekiem un vēl meklē. Par maz laikam, tikai vairāk neko par zīmēšanos un piedalīšanos arī no šiem nemana.

  4. Nevis “viss ir slikti” (brīnišķi kori, lielisks repertuārs, beidzot silts laiks). Slikts ir rezultāts – jebkurā citā pilsētā šāds pasākums būtu pārvērsts par īstiem pilsētas svētkiem, visi izietu ielās, sabrauktu skatītāji no visas apkaimes un Rīgas, uzņēmēji rīkotu tirdziņus un piedāvātu pakalpojumus (ēdināšana, tualetes, atrakcijas utt. Vislielākie ieguvēji būtu tieši vietējie, tātad ieinteresētie. Tieši tā arī iecerēja svētku organizatori, popularizēšanu un satelītpasākumus (vai tādi vispār bija?) Uzticēšanu Tukumniekiem. Jo galvenā ieinteresētā puse taču izdarīs vislabāk. Izrādās Sūnu ciemā “tas nestrādā”. Tukumnieki, pajautājiet svētku dalībniekiem, vai viņi Jūsu pilsētā jūtas gaidīti!

 4. Kultūra….palasot gudros tekstus” cik gan gruti un daudz darba utt”.nu taisni vai jasmejas ,ir tads vecs labs teiciens “nevari vezumu pavilkt ,nemaz neķeries kkat ” !!visiem darbiem ir “garoziņa”,ja nemakam tad ir vērts pamacities no tiem kuri māk,tepat pie saniņiem ir fantastiskā Kuldiga nedaudz uz otru pusi Cēsis,uut.utt.

 5. Parasti šādas lietas neievēroju, jo līdz šim čaklās bitītes par visu parūpējās, par piemēru varam ņemt “Precību spēles Tukumā” lieluzvedumu 2019. gadā. Tas bija viens no izcilākajiem pasākumiem, ko Tukums jebkad noorganizējis. Bet šoreiz – pilnībā piekrītu it visam rakstītajam, tik daudz kas nebija izdarīts! Un varat nemaz nerakstīt, ka ko tad jūs par brīvprātīgajiem neejat. Līdz šim visus iepriekšējos gadus par visu tika padomāts, kā es varēju zināt, ka šoreiz tas netiks izdarīts? Kā arī – tas ir šo cilvēku darbs, viņiem par to algu maksā. Ja es darbā kaut ko neizdarītu (it īpaši tādā mērogā) mani atlaistu. Un par zāli vispār tāds kauns, mums pirmo reizi nopļāva vakar. Zāle bija līdz ceļiem dažās vietās. Nekad tā iepriekš nav bijis. Ļoti neapmierināta ar Domes darbu šajos svētkos.

  1. Jaunais domes sastāvs ir pilnībā darboties nespējīgs. Tik vien var kā aizvilkties līdz bankomātam pēc algas. Bail pat domāt, cik pilsēta būs nolaista pēc šo četru gadu valdīšanas.

   1. Nu ko var gribēt, ja traktorists pie vadības. Viņam jau galvenais – laikus uzsēt minerālmēslus. Štrunts par puķēm un kultūru!

   2. Kad tad Tukums ir bijis sakopts ? Nekad . Nekad te nav mācējuši naudu skaitīt . Uzcel skolu pa 10 miljoniem , kā rad citur bijušos novados varēja savas skolas savest kārtībā par 1 miljonu ? Tā ir kad grib dzīvot ar vērienu

  2. Kas tieši bija savādāks kā Precību spēlēs? Rad zāle bij nokaltuse. Modè ir smukas dabīgās pļavas visur pasaulē , it sevišķi pirms Jāņiem kad viss zied.

 6. Tas gan, ka pēc pērnāgada vēlēšanām Tukums ir slaucamā govs Kandavai, Engurei, Jaunpilij uc “nabaga nelaimīgajiem”, kurus ar varu apvienoja arTukumu. Varu saderēt, ka, piemēram, Priede un varbūt arī Valers vai Važa, Gintere, pošas uz Saeimu, tāpēc savējiem savā miestiņā jāparāda lieli darbi. Ne jau tukumnieki par viņiem balsos;)

  1. Šogad svētki ir visur, Kandavā, Talsos, Jelgavā, tikai ne Tukumā… tas dīvainais Tukuma Magi veidojums maz ko uzrunā…alternatīvā māksla ir ok, bet nekā pamatvērtība, pēc Covida murgiem gribās normālos pulsē tas svētkus priekš visiem

   1. ……….Šogad svētki ir visur, Kandavā, Talsos, Jelgavā, tikai ne Tukumā… tas dīvainais Tukuma Magi veidojums maz ko uzrunā…alternatīvā māksla ir ok, bet nekā pamatvērtība, pēc Covida murgiem gribās normālos pulsē tas svētkus priekš visiem “”

    Pilnīgi pievienojos šim, un jā – alternatīvie veidojumi kā Magi pagaidām nekas īsti tur arī nenotiek un ir ok kādai šaurai kompānijai , taču ne”visa vecuma ierindas iedzīvotājiem “

    1. Ir dzirdētas runas,ka šogad pilsētas svētki netiek rīkoti, jo nav budžeta šādam pasākumam. Tikai ,ja pandēmijas laikā, kas ir 2 gadi, nekas netika rīkots, naudai būtu bijis jāpaliek pat pāri.

     1. Pandemijas laika bija gruti kungiem stradat, tadel naudas nav. Tika izmaksatas premijas, piemaksas.

   2. Taisnība 100% vismaz būtu normāla zaļumballe Jāņos, ja nav svētku, tas Magi nav pārdomāts galīgi

 7. Pašvaldībā jau vairāk nav to darbinieku, kas bija spējīgi noorganizēt svētkus augstā līmenī. Visi spējīgie dodas darba meklējumos citur un vietā tiek ielikti draugi un paziņas. Ja algu līmenis pašvaldībā turpmāk arī būs tik zems tad drīz vispār nebūs kas organizē un rīko.

  1. Kuram tur vajag kultūru???Un jā kā ar to “veiksmīgo “pirkumu uz koru svētkiem? Esot sapirkti kaut kādi sēdēklīšu paliktņi, tikai beigās nevajadzīgi.Gribētos zināt cik tas maksāja ???

 8. Dobelē ir situācija, ka neļauj darīt. Visi priekšnieciņi māca, ko vajag, ko nevajag, kā vajag un kas ir jādara. Cilvēkiem, kas gadiem dara vadība uzliek grožus, kas nav vedami, tad nu velk bez riteņiem tos ratus, diezgan patukšus arī…

  1. Vadībai nav vajadzīgi cilvēki ar iniciatīvu, tie ir traucējoši. Smukāk ir bonbongas!!!!Vieglāk vadīt.

  2. Gribēju pieminēt, ka Ligo vakarā Tukumā nav balle, bet citos ciematos ir. Tukumā nekas vairs nenotiek!

 9. Skaisti spriedelēt!!! Daudzi veceki sāksim ar to ka strādā 5dienas 11:00 dienā Un ne visi 6000 Tukuma, bet ārpus!!! Uzskatu ka pasākums bija nevis, vecekiem, vecvecēkiem un iedzīvotājiem bet sapratu ka pašiem dejotājiem – kā mazie dziesmu deju svētki!!! Un par to prieks ka bērni gan to izbaudīja!!! ❤️ ja ziņu redaktoriem nav pa ko rakstīt, Tad gan garlaicīgi jo cik zināms bērni bija priecīgi!!!! Un tas ir Galvenais

  1. Es nezinu par kāda vecuma bērniem tu runā, jo bērni apzinātā vecumā ļoti gaida skatītājus. Viņiem patīk, ka viņiem aplaudē un gājiena laikā uzgavilē. Un rakstā neviens nerunā par strādājošiem vecākiem, bet gan par to, ka Tukums nav gatavojies svētkiem, par informācijas trūkumu, komunikācijas trūkumu. Un sorry, bet 6000 viesu ir arī labs PR un mārketinga materiāls, kas var palīdzēt Tukuma uzņēmumiem papildināt viņu kases, ja šo iespēju neizmanto, tad nu…

 10. Kalnozolam sveiciens! Lūdzu nopļaujiet zāli pašvaldības īpašumā pretī Pepijai. Pērkones līdz padusēm. Saulgrieži tomēr tuvojas. Vai tad kauna nemaz vairs nav… Tā ir, ka pa draugam tiek amatā, aldziņu saņemt patīk, strādāt gan ne tik ļoti.

 11. Vai jautājumiem tad Kamparam tie 10000 euro mēnesī vairs nav jāmaksā ja biblioteku neviens vairs neapmeklē,bet to kāds bija Tukuma rajons toreiz man bija prieks,bet tam visam vajag laiku lai visu sakoptu,un Tukuma domes ēka ir pilna ar liekēžiem kuri uz jautājumu atbildi nesniedz.

 12. Man patika šis-Tukumnieki varēja iziet ielās un atbalstìt bērnus gājienā. Tukumnieki varēja! Bet Tukumnieki jau nezināja,ka būs šāda veida pasākums. Vismaz es,kā Tukumniece nezināju,par notiekošo divu dienu garumā brīnījās mani vecāki, bērni un citi pazìstamie Tukumnieki. Jo,nekādas reklāmas,afišas par pasākumiem nebija. Varbūt bija,bet kkur garāmejot, tā,ka nevar pamanīt. Varbūt bija par piektdienas bērnu svētkiem, bet par koru koncertu tiešām nebija manīts,kaut arī es kā Tukumniece sekoju lìdzi tam, kas notiek Tukumā.Pasākuma dienā FB un māte Google meklētājā meklēju,kas tad ìsti notiek,kas dzied Durbes estrādē,un vēlāk nožēloju,ka neaizgāju uz šādu koncertu,bet kā es varēju tur būt,ja nezināju,ka tāds koncerts notiks. Un rakstā daudz taisnìbas,par toletēm,par ēku stāvokli,par daudz ko….

  1. Piekrītu katram Jūsu vārdam! Es par pasākumu uzzināju tikai sestdienas vēlā pēcpusdienā!

 13. Gribēju pieminēt, ka Ligo vakarā Tukumā nav balle, bet citos ciematos ir. Tukumā nekas vairs nenotiek!

 14. Totie Tukumā ir bomžu bari vērti rādīšanai, nodzērušies jaunieši klīstoši pa ielām pastaigājiet pa veco pilsētu redzēsit dadzko vakaros. Un džaku varza , kā beztiem, arābu šeihu dēli iedomās.

 15. Visam piekrītu, dusmas ! Un ja jūs zinātu cik nesakārtots parks ir Durbē ?????!!!!!! Tur Zāli, tikai ar traktoru var nopļaut. bardaks !

  1. Pilnīgi visur bardaks ,piemēram tepat centrā , par miljoniem renovētā 2.vidusskola , skolai pie ieejas rozes sastādītas, bet 1 m tālāk ietves otrā pusē viss aizaudzis nezāles utt. un puķu kastes briesmīgas, ceriņi nekopti……………utt.
   Un tā visur Tukumā ,viena dobe ok, soli tālāk viss nolaists lidz kliņķim 🙁 fuj

   1. Jasamet benzīnam,lai domnieki aizbrauc tepat uz Talsiem un paskatas,kā vienkārši var pilsētu skaistu uzturēt.Domāju,tukums ir vissabrukušākā,plikākā pilsēta Latvijā.

 16. Kad kādam saku, ka esmu no Tukuma un dzirdu tradicionālo ” Tukums smukums” man paliek nelabi. Izcūkots tas smukums, nav isti ar ko lepoties 🙁
  Kad pašvaldības policija sāks trenkāt bomžus, nodzertos tipus, kuri bezkaunīgi vārtās skvēros uz soliņiem?! Jeb sodīt un trenkāt var tikai tos, kuri nedod dies aizmirsuši zāli nopļaut vai karogu izkārt?
  Kad trenkās tos, kuri grib dzīvot centrā un justies kā Krievijas laukos? Ja trenkātu, tad būtu spiesti sakartot, vai pārdot un pārcelties uz reāliem laukiem. Kad ar nek.īp.nodokli piespiedīs pilsētas centru pārvērst par centru, kurš ir pilsētas vizītkarte un līdz ar to kūpināto latviešu varza un degradētie elementi vairs neveidos graustu ainavu vecpilsētā un centrā?! Neviena roze, klumbu pumpa, egle, vai katrīna nespēs aizēnot to miskasti!

  1. Pie mums, diemžēl, trenkā tikai tad, kad kāds būs pasūdzējies. Savādāk neviens policists pat pirkstiņu nepakustinās. Vienkārši paies garām un izliksies neko neredzam.

 17. Tik šausmīgi, kā tagad, Tukums nekad nav izskatījies…. Ruģelis varēja patikt/nepatikt, bet šāda bardaka Tukuma nebija! Kauns un negods esošai Domes vadībai. Un pagāja tikai 1 gads no šīs varas….

  1. Pilnībā piekrītu. Viena gada laikā šādi visu nolaist? Ja līdz šim visiem stāstīju, kā Tukums attīstās un ir viena no skaistākajām vietām Latvijā, tad tagad es diemžēl tā teikt nevaru un man ir ļoti skumji. Aicinu visus Tukumniekus iet uz vēlēšanām, jo ja pareizi atceros tad no Tukuma nebija augsta aktivitāte un lūk rezultāts.

  2. Piekrītu. Ar Ruģeli bija patīkami sadarboties. Bet citu antipātijas ņēma virsroku

  3. Iedomājies kas vēl tik būs pēc pārējiem trīs gadiem šādas valdīšanas!?!

 18. Avīze jālasa. Ja nav naudiņas neatkarīgas žurnālistikas un vietējās kultūrvides atbalstam, jāieskatās par mūsu – žurnāiistu naudu – uzturētajos interneta resursos!:) Lai nu kas, bet informācija par notikumiem novadā te ir.

  1. Avīze jālasa bija pagājušajā gadsimtā, kad citādāk nebija iespējas pasākumus izsludināt.

 19. CEPUMS par drosmi, ar dažām koriģējamām lietām, raksts ir izcili PATIESS!!@! Varam izsecināt, izskatās pēc TUKUMA PILSĒTAS IZNĪCINĀŠANAS KAMPAŅAS, naudas nekam nav …,bet rinķī visam naudas pietiek, gribu redzēt katras pašvaldības piemēram “svētku budžetus”, kā var būt tā ka TUKUMA PILSĒTAI NEKAM NAV NAUDAS? KĀ ? Engurei svētki kā NEKAD – Kandavas REKLĀMA STĀV GODA VIETĀ, cik zināms līdz augustam! Tas katram muļķim ir skaidrs, kas notiek !!! Kas vainīgi? Mēs paši, cik šajā sasaukumā ir Tukumnieki?Izskatās pēc revolūcijas!!!

  1. Lapmežciemā, neliela ieliņā entos gadus bija neasfaltēta, tagad tur var šikot un piebraukt pa izcilu asfalta ceļu, bet Tukumniekiem jāiemīl nebeidzamās bedres

 20. Vienīgie pilsetas svētki kuri palikuši atmiņā ir,kad Pauzera pļavā bija lidmašīnas-bites,spelēja laikam Busulis,Mqsic,tauta bija ļoti daudz. Par šiem svētkiem uzzināju tikai sestdien vakarā,avīzes nelasu un Tukumā uz vietas nestrādāju.

  1. Kultūras pulciņu un amatierkolektīvu vadītājiem nomazināja algas,par kādu kultūru sapņot! Kultūra būs pēdējā vietā

 21. Kandavā kādreiz Pilsētas svētkos koncerts un zaļumballe bija par brīvu,tagad par maksu,tāpat arī Jāņos.

 22. Tukumā jau sen ir aktuāla automašīnu stāvvietas. Pašvaldība jau gadie (!!!) nespēj sakārtot stāvlaukumu pie poliklīnikas. Tukuma tirgus stāvlaukums ģimnāzijas pusē stāvvietas ir palikušas uz pusi mazāk, jo tur tagad tirgojas ar stādiem un lūžņiem. Bet kronis visam ir K-Senukai stāvlaukums- stāvvietās novietoti būvmateriāli, dārza preces un nupat uzslieta liela balta nojume (telts). Stāvvietas par 1/3 daļu ir palikušas mazāk. Normatīvie akti nosaka noteiktu auto stāvvietu skaitu uz tirdzniecības platību, bet izskatās, ka no pašvaldības puses ( pašvaldības policijas puses un Būvvaldes) netiek kontrolēts. Tādēļ rodas jautājums, vai pašvaldības izpilddirektors Ivars Liepiņš atbilst savam amatam, ja pilsētā vaidojas šāds bardaks. NTZ komanda varētu šo jautājumu iekļaut dienas kārtībā sarunās ar pašvaldības pārstāvjiem, jo pagājis jau gads pēc vēlēšanām, bet darbi kaut kā nevedas.

   1. Ja grib redzēt Tukuma darboņu iespēto jāapmeklē Parades ielas 13.pagalmu .Kā sakoptu pagalmu pārvērta vienā lielā bubļu bedrē …Kārtības policijas auto iebrauc .lai izlaistu biedru un nulle uzmanību .ka auto stāv zaļajā zonā ….degradācija !

  1. Kā tev trūkst? Stāvlaukumu?! Atver acis un paskaties uz pilsētu ikdienā, kas jau pēc 13.00 izšauta kā plinte; vienīgais maksas stāvlaukums centrā – tukšs, jo negribam ne par ko maksāt! Bet stāvlaukumi pie veikaliem un citiem uzņēmumiem ir šo veikalu un uzņēmumu, nevis domes atbildība!Pirms iesaisties diskusijā, atkārto elementāru skolas līmeņea sabiedrības mācību – nav domes izpildirektoram jābūt kā Lukašenko un privātā stāvlaukumā satiksme jāregulē! Bet tas gan pašvaldībai un jo īpaši ar Kandavu saustītajiem deputātiem būtu jāzina, jāredz un jāsaprot, ka viņi sen piecas reizes jau KNAB uzraudzības lauciņā nonākuši – vispirms deputāti savā starpā publiski ecējas, kura ģimenes kafejnīca ukraiņus baros, tagad pašvaldības kulutūras nams tirgo biļetes uz deputāta kafejnīcas komercpasākumu! Galīgi jau aptrakuši!

   1. Godātais dīvāna ekspert! Par kādu skolas līmeņa sabiedrības mācību iet runa? Izpilddirektors nav Lukašenko, tādēļ viņam kā amatpersonai savā darbā jāievēro likuma Par pašvaldīvām un Tukuma novada teritorijas plānojuma apbūves noteikumu prasības. Nevēlos laiku tērēt ar plašu normatīvo tiesību aktu citēšanu, bet atsaukšos tikai uz dažiem:

    1.Teritorijas plānojuma 2011.-2023.gadam Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi :
    47. Publiskās apbūves, rūpnieciskās apbūves teritorijās, kā arī labiekārtotā publiskā ārtelpānosaka vismaz šādu autostāvvietu skaitu, izņemot Tukuma pilsētas vēsturisko centru, kurstāvvietu skaitu nosaka Tukuma novada Būvvalde, izskatot būvniecības ieceri:
    47.2. lielveikalos uz 10-20 m2 tirdzniecības zāles platības – 1 autostāvvieta;
    698. Apbūves noteikumu ievērošanu kontrolē Pašvaldība.
    Likuma Par pašvaldībām 69. pants. Pašvaldības izpilddirektors:
    1) organizē domes izdoto saistošo noteikumu un citu normatīvo aktu izpildi.

    Tādēļ cienījamais dīvāna ekspert, gribat vai nē, pašvaldībai , izpilddirektora personā, ir jākontrolē privātie publiskie autostāvlaukumi, lai stāvvietas kalpotu tam paredzētajam mērķim, un to skaita samazināšana ir pārkāpums.

  1. Man gan patika, kad pie LIelās Parka ielas varēja salasīt Jāņu zāles, bet pēc divu gada pļaušanas, kad pļāva metru garu zāli un atstāja pūt, tur jau viss tā pārmēslojies, ka nekādas Jāņu zāles neaug! Bet vienā no pļavām kāds pat uztaicījis, nez, helikoteru nolaišanās laukumu? Kas tā par iniciatīvu pašvaldības zaļajā zonā? Vai tad tādas lietas nav jāapspriež?

 23. Mums tikai jāauklējas ar bezpajumtniekiem, dzērājiem. Jaunieši izlaisti līdz bezsamaņai. Sakārtotības nav. Viens liels bardaks. Viss iet uz pagrimumu. Diemžēl.

 24. Man gan patika, kad pie LIelās Parka ielas varēja salasīt Jāņu zāles, bet pēc divu gada pļaušanas, kad pļāva metru garu zāli un atstāja pūt, tur jau viss tā pārmēslojies, ka nekādas Jāņu zāles neaug! Bet vienā no pļavām kāds pat uztaicījis, nez, helikoteru nolaišanās laukumu? Kas tā par iniciatīvu pašvaldības zaļajā zonā? Vai tad tādas lietas nav jāapspriež?

 25. Izskatās, te nolasījies palīgskolas kontingents, katrs rīcībspējīgs cilvēks pats prot atrast vajadzīgo informāciju un izlemt, vai apmeklēt pasākumu.
  Kronis visam, uzbrauciens par Ksenukai stāvlaukumu, it kā tas būtu pašvaldības pārziņā, tik aplamas domas var būt tikai palīgskolnieka galvā.

  1. Godātais dīvāna ekspert! Par kādu palīgskolas kontingentu iet runa? Pirms komentējiet, izlasiet likuma Par pašvaldībām un Tukuma novada teritorijas plānojuma apbūves noteikumu prasības:

   Teritorijas plānojuma 2011.-2023.gadam Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi :

   47. Publiskās apbūves, rūpnieciskās apbūves teritorijās, kā arī labiekārtotā publiskā ārtelpānosaka vismaz šādu autostāvvietu skaitu, izņemot Tukuma pilsētas vēsturisko centru, kur stāvvietu skaitu nosaka Tukuma novada Būvvalde, izskatot būvniecības ieceri:
   47.2. lielveikalos uz 10-20 m2 tirdzniecības zāles platības – 1 autostāvvieta;

   698. Apbūves noteikumu ievērošanu kontrolē Pašvaldība.

   Likuma Par pašvaldībām 69. pants. Pašvaldības izpilddirektors:
   1) organizē domes izdoto saistošo noteikumu un citu normatīvo aktu izpildi.

   Tādēļ cienījamais dīvāna ekspert, gribat vai nē, pašvaldībai – izpildvarai ir jākontrolē privātie publiskie autostāvlaukumi, lai stāvvietas kalpotu tam paredzētajam mērķim, un to skaita samazināšana ir pārkāpums. Normatīviem tiesību aktiem ar palīgskolu nav nekas kopīgs.

 26. Šajos laikos, šādos apstākļos???
  Vai vispār vairākumam Tukumniekiem kas interesē……
  Ne tikai Tukumniekiem.

 27. Vidējais tukumnieks ir mazattīstīts, ar sliktu latviešu valodu un zemu IQ. Tas tā – skats no malas. Sekas tam ir nolaistā pilsēta, totāls vakuums kultūras un izklaides jomā un milzum daudz bomžu pilsētvidē. Kopumā nepievilcīga vieta ir Tukums. Jaunās ģimenes, padomājiet labi, vai savus bērnus šeit audzināt. Latvijā jau sen ir desmitiem labāku un perspektīvāku vietu, kur nevalda PSRS laika skolas beigušie.

  1. Nemuldi! Pilsētai un cilvēkiem nav nekādas vainas. Katrā jomā ir gana daudz izcilību. Kultūrā jo īpaši. Ir arī labi, radoši un izdomas bagāti kultūras darbinieki. Tādi, jas, kā pēdējis gados Tukumā, spēj no nekā uzburt brīnumus. Bet, jā, jau ilgstoši, faktiski, kopš vairs nav Rudītes Počas un līdz ar to kaut viena cilvēka, kas redz kopējo bildi un prot ar cilvēkiem sarunāties. Bet viss totāli saasinājues, kopš Rečs Tukumā par kultūras virsvadoni ielicis cilvēku, kura galvenā priekšrocība – piederība konkrētai partijai! Un viss vēl vairāk saasinājies, kopš ķepu visam uzlikusi Priede un Gintere. Abas savās karalistēs atstājušas dīvainus veidojumus, ko patiesībā novads nemaz nevar pavilkt!

 28. Labrīt, ir skaisti darbi Tukumā un irnekādi darbi. 1)INFORMĀCIJA PAR PASĀKUMIEM NAV! 2) Puķes ir, bet var vēl piestrādāt! 3) Drošība – nekad nav bijusi tāda nepatīkama sajūta, kā pašlaik, kad jauniešu vidū ir runas, ka bail iet laukā!!! Kur mums ir pašvaldības policija un valsts policija??? Kāpēc vecākiem bērni tiek Tukumā sisti gandrīz lidz nāvei, – 3 gadījumi tikai maijā!!!, kāpēc sitēji staigā uz brīvām kājām? Kad Tukums rūpēsies par savu jauniešu interesēm? Uzstādiet kameras pie iebtauktuvēm Tukumā, Melnezerā….. Lai var izsekot, kas Tukumā iebrauc un izbrauc. Jūrmala to vat izdarīt!

 29. Re , cik Es pareiza latviešu valoda. Kļūda katrā teikumā. Lieku reizi apstiprinās mans novērojums

 30. Bet kur tad deputātu atbildība un darbs, solijās jau visi strādāt vienam mērķim!

 31. Pilnīgi piekrītu, ka nebija informācijas par svētku norisi. Novada vadība nekontrolē un akli uzticas darbiniekiem pašvaldības iestādēs, tie savus pienākumus veic pa roku galam. Paskatieties, kas notiek slimnīcā un poliklīnikā . Par ko saņem algu milzīgi uzblīdusī administrācija, paši tak atzina, ka darbu, ko agrāk veica 1 cilvēks, tagad darot 6 !!! Atvainojiet, bet par kafijas dzeršanu un klačošanos tak nevajadzētu maksāt algu! Kāda izskatās garderobe, kauns. Un par ārstiem, kuri alkohola reibumā strādā uzņemšanā… Sen nevienam pilsētā nav noslēpums, ka slimnīcas direktore ir alkoholiķe. Tāpēc nav kārtības. Bet domes vadība ir no citas planētas un tāpēc viss rullē.

  1. Pašvaldībā- tikai deklarē – par visu atbild iestāžu vadītāji un paši no sevis noņem atbildību un atbalsta nav nevienā sfērā. Tā nu tagad ir

 32. Lai pilsēta un novads būtu maksimāli apdzīvots ar jaukiem izglītotiem cilvēkiem, vispirms ir jārada tam labvēlīga vide !!! šādā vidē kā Tukums eksistē jau vismaz gadus 10 nekas citādāks kā ir pašlaik, nevar būt, tas ir pilnīgi likumsakarīgi, maksimāli ir jābūt –
  – pieejamai visāda veida kultūrai – pastāvīgi – nevis 3 x gadā ,
  – pieejamiem pastāvīgi – sporta pasākumiem visiem vecumiem ( nevis tikai skolām ),
  – pieejams beidzot kvalitatīvs baseins – vieta kura ir veselībai fantastiska no zīdaiņa vecuma līdz sirmumam,
  – pieejamiem visāda veida sabiedrības saliedētības pasākumiem visiem vecumiem kopā – gan svētkos kuru mūsu tautai ir kā mudž , gan ārpus svētkiem
  – sakārtotai publiskai videi, pieejamai visiem vecumiem ( piemēram Melnezera parka izveide) jo nepietiek izgāzt kaudzi naudas sporta laukumiem pie skolām ,kuri pārsvarā ir zem atslēgas, un piemēram māmiņām ar mazulīšiem vai senioriem tā nebūs īstā vieta.
  Un tā jau varētu turpināt – taču Tukums grimst birokrātijā un intrigās……..
  Tā kā braucam tik uz blakus novadiem atstāt nopelnīto un baudīt visus šos labumus !

 33. Pilnīga taisnība agrāk domē bija jāstrādā, bet šobrīd to, ko kādreiz darīja viens cilvēks tagad ir 3,4, 5 cilvēki, un nesakiet, ka novads lielāks, bet novados tak tāpat saglabāti daudz cilvēki. Pagastā dzīvi 400-600 cilvēki, bet katram pagastam savs priekšnieks, un nezin cik vēl sociālie darbinieki. Mani izbrīna ka novadā ir apmēram 80-90 sociālie darbinieki, tad vēl bāriņtiesa, kur speciālisti bērniem, vecākiem, riska ģimenēm, pensionāriem utt., bet kā varēja dzīvot agrāk ,kad paši par sevi rūpējās un palīdzību meklēja tikai atsevišķos gadījumos. Kam vajadzīgs Kultūras nams ar baru darbinieki, kad praktiski nekas nenotiek, tāpēc labāk slēgt, jo pati ēka ir briesmīga, kaut tikai, lai ieietu zālē kāp lejā, kāp augšā galva sitas pret griestiem, tā jau nav garderobe, bet priekštelpa, esam galīgā bedrē un neredzu neko labu.

 34. Tuk.centrā divi mazi,jauki bērnu laukumiņi.Bet kur Tualetes?Kur atkritumu URNAS?Kur palikuši soli pie redakcijas,to ir maz Talsu ielā ,Raudas ielā.Meierovica laukumā kastes nepilda soliņu funkcijas.Ļoti patīk puķu meiteņu darbs,sevišķi Daigas kas daudzus gadus pucēTukumu.Ļoti skaistu parku pašā centrā.Ejot pat ieliņu gar veco puķu veikalu uz dzelzceļa pusi līdz pat Upīšu sk.stadionam skaists ozols ar dižkoka zīmi.Pavasarī zied vijolīte krājumi,tagad tūkstošiem seno tulpju.Cik tur ir skaisti! Nedaudz sakārtot,soliņus,tualeti.t.t.Māmiņām,senioriem

 35. Tukumnieki, beidziet gaudot! Gadu atpakaļ, jūs paši pieļāvāt un stimulējat šo situāciju. Nākam reiz, kad stāvēsiet pie vēlēšanas urnas, 10 reizes apdomājiet savu izvēli! Šobrīd, turpinām “muļļāties” LRA un LZP zīme.

 36. Piedodiet, ja kādu aizvainoju, bet pareizi daudzi taica , ka par pāķiem nedrīkst balsot. Jā, varbūt viņi ir goda vīri un saprot pagastu lietas, bet Tukuma pilsēta ir palikusi ēnā, galīgi noplicināta. Nu kā var saprast, ka pirms tik lieliem pasākumiem, kā bērnu deju festivāls un koru svētki, pilsētā nebija izkrāšņota ar ziediem? Nebija ziedu podu uz stabiem, uz Pils ielas puķu podi parādījās nākošajās darba dienās. Tāds iespaids, ka tas tika darīts speciāli. Tāpat par pilsētas svētkiem. Visos novados, pagastos notiek, Tukumā atsevišķi, “izkaisīti” pasākumi. Nu nav svētku sajūta šādā formātā! Vectukuma centrs nesakopts, namu īpašnieki Harmonijas ielā iepratim bijušajam universālveikalam un blakus katoļu baznīcai neravē, nepļauj zēli. Pienenes izaugušas cilvēka augumā. Šajās ielās uz muzeju dodas pilsētas viesi. Kauns! Ja sakopākie īpašumi atrodas pilsētas nomales rajonos, tad centrā ir paši nesakoptākie. Varbūt vajadzēja pieteikt “Nesakoptākais īpašums”? Tā varētu uzskaitīt vēl un vēl…

  1. Nekādā gadījumā neaizstāvu “esošo varu Tukumā ” taču tā nav tikai šo vaina, šādā stāvoklī kā pašlaik Tukums veģetē jau ļooooti ilgi !!!

   1. Vara izmaina cilvēku un svarīgs kļūst tikai pašlabums. Tā tas ir gan valstī, gan pašvaldībās 🙁

   2. Nezinu, ko Jūs domājāt ar vārdu “veģetē”, bet ja to kas ir izdarīts pilsētā pie iepriekšējam varām (T2V renovācija, divu bērnudārzu renovācijas projekti, Kurzemes, Melnezera ielu projekti, Tukuma sporta zāle, ūdenssaimniecības projekts, Meirovica laukums u.t.t.), tad es novēlu turpināt tā “veģetēt” arī tagadējai varai!

    1. Nu ļoti apspriežami šie lielie veiktie labumi pilsētai 🙂
     …T2V renovācija – par tādiem miljoniem , bez stadiona un pašreizējos apstākļos kad naudas maks tukšs ,skola normālā stāvoklī ,kurai bija jau nomainīts jumts , nomainīti logi utt. – jā varbūt kaut kad vēlāk varēja renovēt – kad ir labāks materiālais stāvoklis un mazāk nepieciešamības !!
     divu bērnudārzu renovācijas projekti – apmēram tas pats kas ar T2V
     Kurzemes, Melnezera ielu projekti,- nav slikti 🙂
     Tukuma sporta zāle – jā skolai ok, pilsētai gauži par maz !
     ūdenssaimniecības projekts – gudri jau sev pierakstīt citu paveikto 🙂
     Meirovica laukums – nu šis vispār ir bez komentātiem ………………:)

 37. Ko tu, vēlētāj, te pļūti. Gan jau esi no Šulca grupējuma, kas kopš Atmodas pilsētu nolaiduši līdz kliņķim. Pilsētā ir liekama atzīme 0 centram, 0 vecpilsētai, 0 sakoptībai kā tādai. Pēc pl.17 ielās nav cilvēku, jo ko viņiem tur darīt? Maksātspējīgie brauc vakaros naudu tērēt uz Jūrmalu, Rīgu un Kuldīgu, jo Tukumā ielās valda bezpajumtnieki un agresīvu pusaudžu bariņi. Brauc kur gribi, nekur nav tik nekopta pilsēta, tik noplukušas ēku fasādes un padomju laika nerenovētie dzīvojamie rajoni ar ielāpu un bedru pilnām ielām. Visur ir 21.gs. atbilstošas mākslas un mūzikas skolas, ir veloceliņi un parki. Te nav nekā no tā visa. Veloceliņi ir ar apmalēm (kauns būvvaldei, kas laikam tikai ar auto brauc) un nobārstīti stikliem. Kultūras nams un tā ne-organizētie pasākumi vispār būtu atsevišķs stāsts. Priekš kam tur vajag vairāk kā 3 darbiniekus? Lūk tāds ir Tukumam un novadam sastrādātais mantojums kopš 90.ajiem gadiem.

  1. Pievienojos viedoklim par visiem 100% un tā domā lielākā daļa saprātīgo pilsētas iedzīvotāju !!

  2. Neesmu ne Šulca, ne Reča, ne Važas grupējuma. Vai vari nosaukt 2 labas lietas, ko paveikusi esoša vara pilsētas labā, par šo gadu?

 38. Starp citu, T2V nedarbojas ventilācija un izlaidumā ļaudis kā zivis slāpa nost bezgaisā. Atbildīgajiem miljonu izlietotājiem pienāktos būt cietumā.

  1. Nu var d…. Arī biju izlaidumā un nebija ne karsts, ne kāds cits mira nost, jo nebija pārbāzts – cilvēku maz.

 39. Tas nemaina faktu, ja desmitiem tūkstošus vērtā ventilācijas sistēma T2V nedarbojas. Nauda tajā ir atmazgāta un tas arī viss. Butaforija. Kādam tas, bez šaubām, bija izdevīgi…. NTZ – lūdzu interviju ar atbildīgajiem par šo faktu. Skolu atklāja ziemā, labi ja pusgads ir pagājis.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *