Attēlam ir ilustratīva nozīme

Tā turpināt!

Teju kauns atzīties, bet, iespējams, arī es esmu kļuvusi par ”stingrās rokas” piekritēju. (!?) Kāda gan cita iemesla dēļ gan būtu bijusi tik priecīga, dzirdot, kā trešdien notikums valstī raksturo divas no trim Latvijas augstākajām amatpersonām – Ministru un Valsts prezidents.

Lai arī vairākas reizes atkārtojis, ka valsts konstitucionālā sistēmā viņam nav daudz iespēju ko izlemt un noteikt, Edgars Rinkēvičs tomēr visiem saprotamā, tā teikt, ”cilvēku” valodā, turklāt īsti un kodolīgi raksturoja teju visas lietas, kas šobrīd nodarbina iedzīvotāju prātus. Un, izrādās, Prezidents tomēr nesēž stikla kalna kristāla tronī, skats no kura tuvās apkārtnes problēmas īsti neķer. Izrādās, viņš, atšķirībā, piemēram, no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra ne tikai redz, bet arī saprot, ka vairumam vētrā cietušo mazpilsētās, kā arī laukos nekādus kredītus postījumu likvidēšanai neredzēt kā savas ausis! Pavisam vienkārša iemesla dēļ, – jo viņi saņem tikai mazliet virs minimālās (620 eiro) algas vai arī iztiek ar pensiju. Un ar tādiem bankas jau pat nerunā. Gluži tāpat kā tās nerunā arī ar ģimenēm, kurās aug vismaz divi mazgadīgi bērni. Jā, arī pat tad, ja vecāki pelna salīdzinoši labi, vismaz vidējās algas līmenī (~1300 eiro), šādas ģimenes ir bankām un to kredītpolitikai neinteresantas. Un rezultātā, ja nebūtu saprātīgu cilvēku pašvaldībās, līdzcilvēku atbalsta un, kā šobrīd, arī Prezidenta redzīgās acs, šķiet, ka daudzviet situācijas pēc krusas posta darbiem tiešām būtu un arī paliktu galēji traģiskas…

Nemaz neslēpšu, ka vēl viena ”ogu maize” preses konferencē man bija vārdi, kas veltīti uzņēmuma «Sadales tīkli» vadībai un Regulatoram. Drosmīgi, jo Rinkēvičs ļoti pieklājīgi un tajā pašā laikā nepārprotami nosauca abus briesmīgi neatkarīgos un tāpēc arī publiskā telpā teju neaizskaramos vadoņus gan par nekompetentiem, gan nekaunīgiem, gan vīzdegunīgiem, un, kas svarīgāk, nosauca arī viņu rīcību par nepieņemu. Tātad – pārskatāmu?! Pirmo reizi kāds, kas, gribas domāt, nav populists, bet tomēr saprot, kas nodarbina cilvēku-parasto prātus?… Ceru gan arī, ka Valsts prezidentam ir/būs gana saprātīgi padomdevēji, kas arī spēs turpmākajās diskusijās pamatot, kāpēc gan ar «Sadales tīkla» noteiktajiem, gan Regulatora apstiprinātajiem tarifiem tiešām kaut kas nav kārtībā… Starp citu, par Regulatoru runājot, tajā pašā dienā pati varēju pārliecināties: jā, tur tiešām kaut kas galīgi nav kārtībā… Proti, personīgā sarunā jautāju tā vadošajam speciālistam – tirgus un tarifu galvenajam speciālistam Mārim Sirmajam, kā tas nākas, ka faktiskais valsts monopolists «Latvijas Pasts» pat pēc paaugstināto tarifu apstiprināšanas tomēr vēl runā par zaudējumiem un izdomā jaunu cenu pieaugumu klientiem, kā arī vēl papildus prasa kompensācijas valdībai? Regulatora vadošais darbinieks no vienas puses skaidroja, ka, jā, visi Pasta iesniegtie aprēķini ir uzticami un precīzi, taču… ”Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai jau tiek iesniegti tarifu projekti, un tajos ir pieņēmumi”… Jautāju arī, ko tad Regulators dara, ja pieņēmumi uzņēmuma pusē bijuši pārspīlēti? Vai tad sabiedrības vārdā SPRK aicina tarifus pārskatīt?… Sekoja klusums un aicinājums jautājumu iesniegt rakstiski… Tātad Prezidentam taisnība un Regulators ir tikai vienā virzienā, turklāt tikai tajā, kas interesē valsts monopolistus, braucošs vilciens?…

Lai gan ne ilgs, bet tomēr prieks numur trīs valdības preses konferencē bija arī valdības vadītāja Krišjāņa Kariņa teiktais – vismaz tā daļa, kurā beidzot bija skaidra nostāja valdības jautājumā. Nu tiešām, – cik var?! Jā, šķiet jau varbūt: nu, kāda starpība – tāda vai šitāda valdīšana, šāds vai tāds ministrs? Bet, kā nereiz bijis iespējams pārliecināties, daudzas lietas, kuru termiņi jau zilās liesmās deg, tai skaitā starptautiski un gana liela mēroga projekti, vienkārši nekust ne no vietas. Jo laikam jau daudzi ierēdņi ministrijās, citās valsts pārvaldes institūcijās… gaida. Skatās un gaida, kas nu būs – kurš kuru – Kariņš neuzticamos un uz šantāžu kāros līdzšinējos koalīcijas partnerus vai otrādi? ”Rīt gaidu atbildi!” – tas tiešām skanēja skaisti, bet… Jau vakar atkal bija nospiestas bremzes. Un, spriežot pēc kareivīgās ekonomikas ministres uzstāšanās «Rīta panorāmā», cita starpā izsakot nacionāļu vēlmi ”apgūt” vēl kādu ministriju papildus, laikam jau cerības uz Kariņa stingro mugurkaulu un izlēmīgumus tomēr būs bijušas pāragras…

Nu ko, jāpaļaujas pašiem uz sevi un no sirds jāvēl, lai Prezidentam pietiek gan dūšas, gan spēka būt tikpat redzīgam, apņēmīgam un drosmīgam, kā savas darbības pirmajā mēnesī! Tā turpināt!

 

 

Komentāri

 1. Kariņš jau demisionējis.
  Taisni jābrīnās, ka Kariņa līdzšinējā valdība tik ilgi novilka, jo kāda sadarbība var būt ar pīļuka apvienoto staigātāju-laimes meklētāju partiju un profesionālo jebkuras valdības šūpotāju un gāzēju ”avena nacionālo” apvienību.
  Pat lemberģa hamaleoniskie zaļzemnieki nobāl avena partijas priekšā.
  Kur ņem naudu visas lepēnas, alternatīvas Vācijai, orbaņi, kneislas, šrōderi visiem skaidrs, bet kāpēc pie mums visi izliekas neredzam par mūsu ”nacionāļu” ciešajām saitēm ar dižo porcelāna mīļotāju avenu???

  1. Jā, naciķi sen jau tuvojas piektās kolonnas līmenim, piekrītu. Un pēkšķis jau pieteicies par premjeru

  2. Pjotrs Avens ir tirāna, diktatora vladimira putina kliķes halujs, citiem vārdiem, lakejs. Viņš ir tāds pats izdzimtenis un slepkava tāpat kā visi citi pārējie putinisti. Lielais naudas maiss viņu nepadara par svētu.

 2. Dumjšs tu gan esi.Kurš tad Avenam pilsonību izgādāja?Jaunupu Edžus no Vienotības,kura pārtapa par JV,bet zagļi jau palika tie paši.Un pamuļķā smaidiņa demisija bija paredzama,jo tuvojas Eirodeputātu vēlēšanas,kur šis saulvedis arī tiks.Saderam?

  1. Pjotaram Avenam Latvijas pilsonība paver iespējas veikt nelikumības Eiropas Savienībā un arī pasaulē. Krievijā tiesiskuma nav. Tādēļ šim kremļa aģentam pilsonība ir jāatņem ar vai bez viņa piekrišanas. Kaut vai balsojumu Saeimā ir jātaisa!

 3. Bet lai taču tiek. Vismaz Eiropas institūcijās nav kauns par viņa angļu valodu un manierēm.

 4. Pjotrs Avens ir krievu bandīts, kurš ir viens no kremļa asiņainās naudes lādes turētājiem. Vai tādu tautieti latviešiem vajag? Nē. Jo tas nozīmē būt līdzatbildīgiem par šāda tautieša noziegumiem. Un Latvijai nevajag krievijas slikto karmu!

 5. No otras puses Avens saglabājis dižas vēstures liecības lietiskajos pierādījumos un par to vien jau viņam paldies,ka nav slēpis savos kambaros,bet vēlējās plašām tautas masām izrādīt par velti,tik skauģi no piektas kolonnas provokāciju Helmaņa kungam uztaisīja,lai visi latvju pagāniskie dievi ir ar viņiem,dod tiem spēku izturēt šo samazgu gāšanu pār tiem.

  1. Skolnieciņš saka: 16.08.2023 14:47 Nav nekādas otras puses. Pjotrs Avens ir krievu bandīts, bijušo krievu bandītu nav! Pjotrs Avens ir pie varas esošs krievijas bandīts, kurš ir daļa no patreizējā krievijas totalitārā režīma. Un viņš ir līdzvainīgs visos krievijas noziegumos. Latvijai tāds sūda brālis nav vajadzīgs.

  2. Skolnieciņš saka: 16.08.2023 14:47 Visu pjotora avena mantu ir Latvijā ir jāatsavina bez viņa piekrišanas un jānodod Ukrainas kara bēgļu atbalsta organizācijām. Ar kara noziedzniekiem no maskavas kremļa draudzība nav iespējama. Bet putina režīma miljardieri ir jāved uz Hāgu un jātiesā.

 6. Skolnieciņš saka: 16.08.2023 14:47 Visu pjotora avena mantu ir Latvijā ir jāatsavina bez viņa piekrišanas-pilnīgi pareizi-labākajās padomju tradīcijās-zemi sadalīt zemniekiem,mantu strādniekiem,varu proletariātam-VISU ZEMJU PROLETĀRIEŠI-SAVIENOJATIES!

  1. Skolnieciņš saka:.16.08.2023 15:57 Bet ja pjotrs avens kā pie varas esošs kremļa oligarhs atbalsta specoperāciju un ir viens no cilvēkiem, kas nodrošina specoperācijas loģistiku, tad pjotrs avens ir absolūti vainīgs krievijas kara noziegumos. Viņa biznesi krievijā veido krievijas kara mašinēriju. Un nevajag ļaut šādam noziedzniekam sasmērēt Latvijas vārdu. Kremļa oligarhijai nav vietas Latvijā.

  2. Skolnieciņš saka: 16.08.2023 15:57 Es vienkārši piedāvāju kara noziedzniekam pjotoram avenam konfiscēt viņa specoperācijā sapelnīto mantu un pārvirzīt šos viņa resursu pilnā apmērā Ukrainas atbalstam. Latvija kremļa oligarhiem nedrīkst kalpot par placdarmu sankciju apiešanai.

 7. Skolnieciņš saka: 16.08.2023 15:57 Tu esi segvārdu zaglis.

 8. Vientuļie tantuki pensionāri laukos ir atsevišķa zorte, bet tomēr … Un runājot par tām ģimenēm, kuras nevar ielīst svensonu banku kredītu jūgā, jo nepelna cik-tur mēnesī, ir viena opcija! Apdrošināšana. Īpašuma, kur tu un tava ģimene dzīvos un kas ir viena no galvenajām (ja ne svarīgākā) vajadzībām,- apdrošināšana. Esmu ar to saskāries. Jā, apdrošinātājs naudu vējā nemet un nevēlas jebkuru padarīt laimīgu, uzceļot viņa pussabrukušās būdas vietā trīsstāvīgu pili. Bet nelaimes gadījumā vari saņemt vismaz tik daudz, lai nebūtu pa pasauli jānabagojas un jālūdz ubaga dāvanas! Dārgi?! Ha! Neizpīpē 4 paciņas cigarešu un neizdzer 6 litrīgās bamslenes alus mēnesī, bet par to naudu nomaksā apdrošināšanu! Tik vienkārši! Nu jā, protams, nevajag ķert pirmo piedāvājumu, pat ja to piedāvā kaimiņos dzīvojošs vietējā kantora apdrošināšanas aģents. Pastudē, un varēsi gulēt kaut cik mierīgi un nezaudēt lepnumu nelaimes brīdī.

  1. Un jā – vai tiešām Tukuma novads nav apdrošinājis arhitektūras un vēstures pērli Jaunpils pili?! Ar kuru galu jūs tur domē domājat?!

 9. saviem komentāriem gudroju vārdu. Parasti ar šo vārdu iesāku pirmo komentāra teikumu. Tagad gribu tikai secināt, ka sen, kad Kariņš pūlējās izveidot valdību tūlīt pēc vēlēšanām, es jau filozofēju par to, ka NA un AS vēlāk vēl vairāk parādīs sevi. Jau tad viņi muļļājās, vilcinādami laiku. Tagad atkal. Un nu jau tas viņiem izdevies dubultā: vispirms parāvuši krēslus pat no savām pakaļapakšām (galvenais, ka tikai citi arī tos zaudē!), bet, turpinot traucēt un vilkt laiku, cer, ka panāks savas varas palielināšanos. Un noteikti viņiem ir vēl viens plāns B: ja nu paši tomēr nonāks opozīcijā, tad traucēs un kritizēs vēl jo skaļāk un indīgāk… Un kopā ar Sleseru un Rosļikovu tas var izdoties fenomenāli… Un vēl viens fakts: galu galā mēs neviens neesam redzējuši, ka šie gudri runājošies, staltie vīri kaut ko tiešām labu un sakarīgu panākuši visai Latvijas sabiedrībai… Vispār jau …. visi tādi… bet algas par šo teātri, kur visiem ir galvenās lomas, ir saņēmuši… Ko vēl vairāk vēlēties?! Kaut nu Rinkēvičam izdotos, bet viņa grauzēju tad būs tik daudz, ka cilvēks var padoties…

 10. zinu arī to, ka ierēdņu armijai ir iemācīts nekādus lēmumus nepieņemt, kaut arī lūgumi kaut ko sakārtot nebūtu pretrunā ar likumiem. Ierēdņi savās atbildēs pat norādīs visus punktus un paragrāfus, bet, kā cilvēkam panākt savas problēmas risināumu, sekojot šiem paragrāfiem, viņi nepateiks, jo cilvēcīgā valodā viņiem dažkārt ir sarežģīti runāt ,un augstākstāvošie priekšnieki par to viņus var pamatīgi kritizēt. Un vispār vislabāk ir pateikt, ka jebkāda sūdzība nav pareizi noformēta un noformulēta. Ierēdņu galvenais pienākums ir norobežot priekšniekus – vēl augstākas amatpersonas – no plebeju traucējumiem. Un vēl viens paņēmiens kā ierēdņi tiek vaļā no tiem, kas viņus traucē: ierēdnis laipni atbild traucētājam, ka pateicas par pilsonisko aktivitāti, par to, ka pilsonis nav vienaldzīgs, bet tālākajā tekstā jau nu nepasaka, ko darīs un kad darīs, lai novērstu pilsoņa novēroto negāciju… Un, jo lielāka mēroga problēma, kuru jārisina augstākajā līmeni, jo neiespējamāk pilsonim kaut ko panākt… jo tad starpā ir vēl vairāk ierēdņu un likumdevēju, un…

 11. It is a pleasure to introduce Mr. Sumiti loan company to Everybody. I am a private money lender that gives out fast cash with no collateral required. all cash amounts and currencies, if interested TO started no matter your location (WhatsApp) number +918131851434 contact email id : sumitihomelend@gmail.com Mr. Damian Sumiti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *